100/2000 Yök Doktora Bursları

Sigorta yok.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İş sigortasını geçtim de sağlık sigortası bile yapılmıyor ise kendimiz sağlık sigortası yapmaya kalksak burs kesilir mi? 4-5 yıllık bir süreç sigorta olmadan belli bir yaştan sonra çok zor hayat açıkçası ne yapacağımı bilemedim. Sağlık sigortasını örnek GSS olarak yatırsak burs kesilir mi acaba

sgk152535

Öğrenci
Siz bu konuyu ilgili üniversitenin 100/2000 burs ofisine sorun. daha doğru bir cevap alırsınız.

İş sigortasını geçtim de sağlık sigortası bile yapılmıyor ise kendimiz sağlık sigortası yapmaya kalksak burs kesilir mi? 4-5 yıllık bir süreç sigorta olmadan belli bir yaştan sonra çok zor hayat açıkçası ne yapacağımı bilemedim. Sağlık sigortasını örnek GSS olarak yatırsak burs kesilir mi acaba

geo3

Öğrenci
Merhaba, alt alan ile ilgili bir sorum vardı. Halen doktora ders aşamasındayım. Alanımla ilgili kontenjan bulunuyor ancak henüz tez konusu ve danışman belirlenmediği için ilgili alt alana dair bir tez yazıp yazmayacağım belirsiz. Bu durumda başvuru yapmalı mıyım ? Kabul edilmesi ve söz konusu alt alan dışında bir tez konusu belirlemem durumunda ne gibi sonuçları olur ?

Dawey

Öğrenci
Arkadaşlar bilindiği gibi 2020 yılı itibariyle YÖK burslarının 2.450 tl olacağı bilgisini verdi Yekta hocamız. İki sorum olacak tecrübe sahibi hocalarıma. Birincisi şubat ayında zamlı alan oldu mu? İkincisi ise çift burs alan hocalarım biliyorsunuz tübitak üst limiti 4.500 tl olduğu için tübitak üst limitlerini güncellemediği takdirde zamlardan yararlanamayacağız anlamına mı geliyor?

humboldt

Öğrenci
Merhabalar,

Bildiğiniz gibi başvuru sonuçları tüm üniversitelerden açıklandı ve bugün YÖK'e bildirmek için gündü.

Bu burs programına kayıtlı arkadaşlar, YÖK'ten kesin sonuç ne zaman geliyor bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

humboldt

Öğrenci
Merhabalar,

Bildiğiniz gibi başvuru sonuçları tüm üniversitelerden açıklandı ve bugün YÖK'e bildirmek için gündü.

Bu burs programına kayıtlı arkadaşlar, YÖK'ten kesin sonuç ne zaman geliyor bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

Maalesef,

Fakat YÖK 100/2000 sitesinde, geçen sene yine bugünlerde açıklanmış sonuçlar ve 08.03.2019 tarihinde burslar enstitülere yatırılmış.

https://yuzikibinbursu.yok.gov.tr/Sayfalar/HaberDuyuruDetay.aspx?did=37

100/2000 Bursiyeri iken TÜBİTAK'tan çift burs alabilmek için Doktora yeterliliği vermek ve tez çalışmasına geçmek gerekiyor mu yoksa ders döneminde iken ilgili şartları sağlayarak çift burs alınabilir mi?

Dawey

Öğrenci
100/2000 Bursiyeri iken TÜBİTAK'tan çift burs alabilmek için Doktora yeterliliği vermek ve tez çalışmasına geçmek gerekiyor mu yoksa ders döneminde iken ilgili şartları sağlayarak çift burs alınabilir mi?

Hayır öyle bir şart yok. 2211-A Genel Yurtiçi burs başvurusunda bulunacaksanız. Eğer tez dönemine geçmiş, teziniz öncelikli alan kapsamında ise 2211-C programına başvurabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçeceğiniz bir kriter tabi eğer doktora programında 6. dönemi bitirmemişseniz... Eğer tez dönemine geçmişseniz kesinlikle 2211/C başvurun ki burs alma şansınız artsın.

2211/A için gerekli şart : Tezli yüksek lisans sonrası doktora programına kayıtlı adaylar için eğitiminin bilimsel hazırlık dâhil en geç 6. döneminde; bütünleşik doktora programına kayıtlı adaylar için en geç 8. döneminde olmak (Yabancı dil hazırlık aşamasında başvuru alınmaz).

2211/C için gerekli şart: -Tez Önerisi enstitü tarafından kabul edilmiş olmak
-Tezli yüksek lisans sonrası doktora programına kayıtlı adaylar için eğitiminin bilimsel hazırlık dâhil en geç 10. döneminde kayıtlı olmak, bütünleşik doktora programına kayıtlı olan adaylar için eğitiminin en geç 12.döneminde kayıtlı olmak (Yabancı dil hazırlık aşamasında başvuru alınmaz)

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca çift burs başvurusu için başarı kriterleri güncellenmiş arkadaşlar.

Türkiye’deki diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarından yurt içi burs alan öğrenciler için doktora programlarında tam zamanlı öğrenim görmek, herhangi bir kurum/kuruluşta çalışmamak, ticari faaliyette bulunmamak ve TÜBİTAK tarafından tanımlanmış ve aşağıda belirtilmiş 1 numaralı başarı ölçütünü ya da 2 numaralı başarı ölçütlerinden en az ikisini sağlamış olmak şartıyla aynı anda bu programdan da desteklenebilir.

Başarı Ölçütü-1:

Web of Science veya SCOPUS’ta indekslenen dergilerde yayımlanmış makale

Başarı Ölçütü-2:

TÜBİTAK akademik dergilerinde yayımlanmış makale
ULAKBİM TR Dizin kapsamında yer alan dergilerde yayımlanmış makale
Hakemli bilimsel toplantılarda sunulmuş ve özet veya tam metni basılmış sözlü bildiri veya poster sunum
Başvuru tarihinin son günü itibari ile en az 1 yıl BİDEB bursiyeri ve/veya ARDEB proje bursiyeri olarak bir projede yer almış olmak

humboldt

Öğrenci
Hayır öyle bir şart yok. 2211-A Genel Yurtiçi burs başvurusunda bulunacaksanız. Eğer tez dönemine geçmiş, teziniz öncelikli alan kapsamında ise 2211-C programına başvurabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçeceğiniz bir kriter tabi eğer doktora programında 6. dönemi bitirmemişseniz... Eğer tez dönemine geçmişseniz kesinlikle 2211/C başvurun ki burs alma şansınız artsın.

2211/A için gerekli şart : Tezli yüksek lisans sonrası doktora programına kayıtlı adaylar için eğitiminin bilimsel hazırlık dâhil en geç 6. döneminde; bütünleşik doktora programına kayıtlı adaylar için en geç 8. döneminde olmak (Yabancı dil hazırlık aşamasında başvuru alınmaz).

2211/C için gerekli şart: -Tez Önerisi enstitü tarafından kabul edilmiş olmak
-Tezli yüksek lisans sonrası doktora programına kayıtlı adaylar için eğitiminin bilimsel hazırlık dâhil en geç 10. döneminde kayıtlı olmak, bütünleşik doktora programına kayıtlı olan adaylar için eğitiminin en geç 12.döneminde kayıtlı olmak (Yabancı dil hazırlık aşamasında başvuru alınmaz)

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca çift burs başvurusu için başarı kriterleri güncellenmiş arkadaşlar.

Türkiye’deki diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarından yurt içi burs alan öğrenciler için doktora programlarında tam zamanlı öğrenim görmek, herhangi bir kurum/kuruluşta çalışmamak, ticari faaliyette bulunmamak ve TÜBİTAK tarafından tanımlanmış ve aşağıda belirtilmiş 1 numaralı başarı ölçütünü ya da 2 numaralı başarı ölçütlerinden en az ikisini sağlamış olmak şartıyla aynı anda bu programdan da desteklenebilir.

Başarı Ölçütü-1:

Web of Science veya SCOPUS’ta indekslenen dergilerde yayımlanmış makale

Başarı Ölçütü-2:

TÜBİTAK akademik dergilerinde yayımlanmış makale
ULAKBİM TR Dizin kapsamında yer alan dergilerde yayımlanmış makale
Hakemli bilimsel toplantılarda sunulmuş ve özet veya tam metni basılmış sözlü bildiri veya poster sunum
Başvuru tarihinin son günü itibari ile en az 1 yıl BİDEB bursiyeri ve/veya ARDEB proje bursiyeri olarak bir projede yer almış olmak

Merhabalar,

Çift burs başvurusu için başarı ölçütlerinden birisi olan "Hakemli bilimsel toplantılarda sunulmuş ve özet veya tam metni basılmış sözlü bildiri veya poster sunum" ile "ULAKBİM TR Dizin kapsamında yer alan dergilerde yayımlanmış makale" başlıklarının aynı olması burs almak için bir engel midir?

Red yemek gelecekti başvuruları etkiler mi?

Dawey

Öğrenci
Merhabalar,

Çift burs başvurusu için başarı ölçütlerinden birisi olan "Hakemli bilimsel toplantılarda sunulmuş ve özet veya tam metni basılmış sözlü bildiri veya poster sunum" ile "ULAKBİM TR Dizin kapsamında yer alan dergilerde yayımlanmış makale" başlıklarının aynı olması burs almak için bir engel midir?

Red yemek gelecekti başvuruları etkiler mi?

Merhaba, anladığım kadarıyla hakemli bilimsel toplantılarda sunduğunuz bir çalışma aynı zamanda dergide de yayınlandı. Başvuru açıldığında bununla ilgili bir dip not vardı, şuan tam olarak hatırlayamadığım için sizi yanlış bilgilendirmek istemiyorum.

Red yemeniz gelecekteki başvuruları etkilemez. Tüm belgeleriniz istenildiği gibi olsa bile sıralamaya giremezseniz başvuru ekranında 'Reddedildi' ibaresi ile karşılaşıyorsunuz.

uzunyokuslu

Öğrenci
Hocalarım merhabalar,

YÖK 100/2000 bursiyerleri için TÜBİTAK 2211/A Yurt İçi Lisansüstü bursundan yararlanabilmesi adına başarı kriterleri var bildiğiniz üzere.

Son başvuru döneminde, başarı kriterlerini sağladığım için başvurumu yaptım. Ama "baraj puanının altında kaldığım" gerekçesiyle başvurum kabul edilmedi/reddedildi. Yani öncelikle makale/bildiri/çalışma yapılmış mı ona değil, lisanstaki ÖSYM sıralaması vs. hesaba katıldı.

Sizlere sormak istediğim;

Başvurular alınırken öncelikle 'başarı kriterlerini sağlıyor mu sağlamıyor mu' diye bakılmıyor mu? Neden 'baraj puanı' belirlenirken yayın/başarı kriterini sağlamayan kişiler de baraj puanı hesaplamada dahil ediliyor?

Bu şartları sağlamayan kişiler de elenecek daha sonra zaten. Bu bursta amaç akademik çalışma yapanı teşvik etmek amacıyla burs vermek değil mi?

TÜBİTAK'tan çift burs hakkı kazananlar varsa baraj puanı kaçtı kazandıklarında bilgi verebilirler mi rica etsem?

Saygılarımla...

Son düzenleme:
Merhaba. Bu konuda herhangi bir bilgi edindiniz mi? Sizin puanınız başvururken hesaplandı mı hiç?

- - - Güncellendi - - -

Hocalarım merhabalar,

YÖK 100/2000 bursiyerleri için TÜBİTAK 2211/A Yurt İçi Lisansüstü bursundan yararlanabilmesi adına başarı kriterleri var bildiğiniz üzere.

Son başvuru döneminde, başarı kriterlerini sağladığım için başvurumu yaptım. Ama "baraj puanının altında kaldığım" gerekçesiyle başvurum kabul edilmedi/reddedildi. Yani öncelikle makale/bildiri/çalışma yapılmış mı ona değil, lisanstaki ÖSYM sıralaması vs. hesaba katıldı.

Sizlere sormak istediğim;

Başvurular alınırken öncelikle 'başarı kriterlerini sağlıyor mu sağlamıyor mu' diye bakılmıyor mu? Neden 'baraj puanı' belirlenirken yayın/başarı kriterini sağlamayan kişiler de baraj puanı hesaplamada dahil ediliyor?

Bu şartları sağlamayan kişiler de elenecek daha sonra zaten. Bu bursta amaç akademik çalışma yapanı teşvik etmek amacıyla burs vermek değil mi?

TÜBİTAK'tan çift burs hakkı kazananlar varsa baraj puanı kaçtı kazandıklarında bilgi verebilirler mi rica etsem?

Saygılarımla...

Son düzenleme:

uzunyokuslu

Öğrenci
Merhaba hocam,

Hayır henüz bir bilgi edinemedim.

Bireyler için başvuru esaslarındaki gibi hesaplama yapılacağı bilgisi mevcut fakat belirtilen ‘baraj puanını’ hesaplamada problem var. Bir sonraki başvuruda da çözüleceğini zannetmiyorum maalesef. :(

koraybahce

Öğrenci
Arkadaşlar, benim sorum şöyle: Ben bu dönem için YÖK 100/2000 bursuna kabul edildim ve kabul ediliş tarihim 20 Şubat 2020. Ben YÖK'ten ödemeyi 20 Şubattan itibaren günümüze kadarki dönem için mi yoksa 1 Ocak'tan (sene başı olduğu için) itibarenki dönem için mi alacağım?

humboldt

Öğrenci
Arkadaşlar, benim sorum şöyle: Ben bu dönem için YÖK 100/2000 bursuna kabul edildim ve kabul ediliş tarihim 20 Şubat 2020. Ben YÖK'ten ödemeyi 20 Şubattan itibaren günümüze kadarki dönem için mi yoksa 1 Ocak'tan (sene başı olduğu için) itibarenki dönem için mi alacağım?

Merhabalar,

Kesinlikle ocak ayından itibaren almayacağız.

Tam emin değilim fakat nisan ayında mart ve nisan aylarının burslarını alacağız sanırım.

humboldt

Öğrenci
Merhaba hocalarım,

Yeni kayıtlanmış olan bursiyerlerden, bursların geleceği ile ilgili bilgisi olan var mıdır?

YÖK, enstitülere bursları göndermiş midir?

Hiçbir yerden bilgi alamıyorum.

Tomris87

Öğrenci
Merhaba hocalarım,

Yeni kayıtlanmış olan bursiyerlerden, bursların geleceği ile ilgili bilgisi olan var mıdır?

YÖK, enstitülere bursları göndermiş midir?

Hiçbir yerden bilgi alamıyorum.

Üniversite bana ulaşıp ziraat bankası hesap bilgisi istedi. Şimdilik yatan bir şey yok ancak belli ki sürece devam ediyorlar. Bilginize.

humboldt

Öğrenci
Bizde henüz liste bile açıklanmadı. YÖK'ten gelecek haber sonrası bildireceklerini söylemişlerdi.

Üniversite bana ulaşıp ziraat bankası hesap bilgisi istedi. Şimdilik yatan bir şey yok ancak belli ki sürece devam ediyorlar. Bilginize.

Tekrardan merhabalar hocalarım,

Bugün sabah enstitüden arayıp hesap numarası istenildi benden de, sanırım hesaplara aktarılmış burslar.

Nisan ayının 1 ile 10'u arasında yatacağı bilgisi de verildi.