Selçuk Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

vetboraboy

Öğrenci
3 veya 4 ayrı sınıf yapcaklarmıs arkadaslar. her sınıf için 5 farklı hoca geliyo derslere. nasıl oldu bilmiyorum ama kontenjan 30 görünüyodu toplam 60 kişi gelcekmiş dil egitimi için. herkese hayırlı ugurlu olsun inş hepimiz gecer kurtuluruz.

mfg_fatih

Öğrenci
3 veya 4 ayrı sınıf yapcaklarmıs arkadaslar. her sınıf için 5 farklı hoca geliyo derslere. nasıl oldu bilmiyorum ama kontenjan 30 görünüyodu toplam 60 kişi gelcekmiş dil egitimi için. herkese hayırlı ugurlu olsun inş hepimiz gecer kurtuluruz.

Temmuz atamasindan da 30 kişi var demek ki. Yalnız bi sınıf 20 kişi kalabalık olur sanki ya, inş 15 yaparlar.

vetboraboy

Öğrenci
hocam ben kurstayım zaten suanda temmuzda atandım. 14 kişi suanda devam etmekte olan sınıf. hocalardan öyle duydum ama bakalım pazartesi görcez nasıl olcak

mfg_fatih

Öğrenci
Diğer 30 kişi nerden geldi acaba :) neyse kurs başlasın öğreniriz artık. Hocam siz neredeyse kursun sonuna gelmişsiniz sanırım. Okulda sınava yönelik bir şeyler yapıyor musunuz ek olarak, ders saatleri dışında mesela?

Bir de ek olarak özel kursa giden var mı, gerekir mi sizce :/

vetboraboy

Öğrenci
hocam belli bi süre okuma yaptık ondan sonra soru tipleri hocalar arasında paylasıldı ve her hocayla beraber kendi soru tiplerine göre sorular cözdük halada devam ediyoruz cözmeye. okulda 6 saatin dısında pek bişey yapmıyoruz. soru soracak olanlarla her zaman hocalar ilgileniyo. 6 saatlik süreyi iyi degerlendirirseniz kurs gerekmez bence belki son aylara dogru daha fazla soru cözümü ve yogunlasma acısından olabilir.

mustafalinguist

Öğrenci
Dili burda alıyorum ve sonraki seneler için arkadaşlara kesinlikle burayı tavsiye ederim. Kursun ilk gününden itibaren YDS üzerine eğitime başlandı ve kursun sonuna kadar sadece YDS üzerine çalışılıcak. Hocalar çok sıcak, anlayışlı ve yardım sever. Bu dönem 4 sınıf var ve sınıflar 14-15 kişilik ve tüm sınıflarda aynı program eşgüdümlü olarak çalışılıyor. Her sınıfın ortalama 5 hocası var. İlk 1-2 ay gramer ve okuma dersleri oluyor sadece. Gramer konuları tamamlandıktan sonra hocalar sınav soru tiplerini kendi aralarında paylaşıyor ve sınava kadar hocalar hangi soru tiplerini aldılarsa derslerde ona yönelik soru çözümleri yapıyor. Son 1-2 ayda nerdeyse haftalık 3-4 deneme ve denemelerin çözümleriyle geçiyor. Selçuk YDYO ya teşekkürler.

_sunset

Öğrenci
Dil eğitimi için ilerleyen dönemde selcuk uni düşünecek olan ve seviyesi cok da iyi olmayan arkadaşlar kesinlikle tavsiye etmiyorum kesinlik le konya yi yazmayın hüsrana uğrarsiniz burda yds ye yönelik ek olarak alınabilecek kurs bile yok konya yds de sıfır malesef...doneminizde kontenjan bizim gibi arttırılırsa eğitimi hazırlık okur gibi göstermelik yds li olarak alırsınız zz

A

Akademik Forum

Guest
İnşallah açılır Gazi'den daha iyi eğitim veriliyor deniyor.Umarım yök dikkate alır ve burayı açar. Neye göre açıldığı hakkında bilgisi olan var mı?

A

Akademik Forum1

Guest
yök başvuru

İnşallah açılır Gazi'den daha iyi eğitim veriliyor deniyor.Umarım yök dikkate alır ve burayı açar. Neye göre açıldığı hakkında bilgisi olan var mı?

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlar burada kurs görmek istiyorsanız açılmama ihtimali var hatta açılmayacak o yüzden yök
'e durumumuzu bildirir dilekçe ile başvuru yapmamazı tavsiye ediyorum.Eminim ses getirecektir.Üstelik bunu dil kursları açıklanmadan yapmamız bize daha faydalı olacaktır.
[email protected]

A

Akademik Forum

Guest
YÖK dil merkezlerinde 4 beceri öğretilsin istiyor. Sadece YDS eğitimi yapan merkezler ÖYPliler arasında popüler, ancak YÖK sıcak bakmayıp o merkezleri eliyor...

A

Akademik Foru11

Guest
ama bu haksızlık;insanlar evlerini bırakıp düzenlerini bozup onlarca km ötede kurs görmeye giderken İstanbul ve Ankaralıların hiç böyle bir derdi yok. Bence Karadeniz-doğu-g.doğu ve Selçuk üniversitesinin mutlaka açılması gerekir diye düşünüyorum.

A

Akademik Foru11

Guest
2014 aralık dönemi öyp programı kapsamında düzenlenecek olan dil kursu merkezlerinde Selçuk Üniversitesinin de eğitime açılması hususunda gereğini arz ederim. şeklinde bir dilekçe yeterli olacaktır. Ben yök bilgi edindirmeden gönderdim.

A

Akademik Forum

Guest
selçuk üni. ye yerleşip kalıcak ev arayan arkadaşlar varsa iletişime geçebilir.

A

Akademik Foru11

Guest
arkadaş biz kurs açılmayacak yök başvuruda bulunalım diyoruz sen ne diyorsun ya?