YLSY Direk Yurtdışı Dil Eğitimine Gitmek İsteyenler

Alparslan

Öğrenci
Hocam tam olarak neresinde yazıyor ama kılavuzda öyle bir bilgi var bende okudum. Su an pek müsait değilim ama bulursam ayrıntı veririm size
Tamam hocam sağolun. Ben de ona benzer bir şey okuduğumu hatırlar gibiyim ama arkadaşlar 6 ay yurtiçi, 6 ay yurtdışı + 6 ay yurtdışında isteğe bağlı burslu uzatma hakkımızın olduğunu söylüyorlar ve ben de son 6 ayı burslu uzatma hakkımızın olduğunu bir yerde okuduğumu da hatırlıyorum. İyice kafam karıştı anlayacağınız :)

rabaruba

Öğrenci
Arkadaşlar direk yurtdışına gidecek olanlar Eylül'de değil mart yada nisan olması için çalışmalar yapılıyormuş çünkü bu sadece MEBin karar vereceği birşey değil gidilecek olan ülkeylede anlaşılması gerekiyor bu yüzden çalışmalar ortak yürütülüyor. Eylül ayında gidecek olanlar ilk başta türkiyede dil eğitimi alacak olanlar, bana söylenen bu. Başka aldığım duyuma göre geçen sene temmuz ayında göndermişler direk yurtdışını işaretleyen öğrencileri (köstebek haber bu :) )

Barışş1

Öğrenci
arkadaşlar bugün Ankara ya gittiğimde yetkili isimlerden biri olan (yanlış hatırlamıyorsam )Mehmet Zeki beyle görüştüm, direk yurt dışını isteyen arkadaşları en kısa zamanda göndermeye çalışacağız dedi, bizim gönlümüzden geçen Mart ayı dedi ama dil kurslarının ayarlanması diğer işlemler falan derken Nisan a da sarkabilir dedi, bilginize

makel

Öğrenci
arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacaktı ben de direkt yurtdışı dil okuluna gitmek istiyorum fakat dilekçede anlam kargaşası var biz sadece hocam dört numaralı maddeyi mi işaretleyeceğiz 2-3 ve 5. maddeleri doldurmayacağız değil mi?

Evet hocam ben de aynı durumdayım şu an ek 2 elimde ve tek mantıklı şey dediğiniz gibi 2 3 ve 5' e dokunmamak.

Stell@

Öğrenci
Arkadaşlar şimdi benim ülke tercihim avusturya ancak dil kursuna ingilterede gideceğim şimdi bana yurtdısı burs olarak hangi ülkenin parasını verecekler?

Barışş1

Öğrenci
Yani ülkeyi biz seciyoruz diye biliyorum secemiyormuyuz :( yani o kısım o kadar önemli değil ama burs neye göre veriliyor onu çözemedim

eğitim gördüğünüz ülkeye göre burs alacaksınız, örneğin ingiltere için 1200 pound, abd için 1780 dolar vs. hangi ülkedeyseniz mebin o ülke için belirlediği bursu alacaksınız

shy

Öğrenci
Yani ülkeyi biz seciyoruz diye biliyorum secemiyormuyuz :( yani o kısım o kadar önemli değil ama burs neye göre veriliyor onu çözemedim

Burs eğitim gördüğünüz ülkenin şartlarına ve para miktarına göre veriliyor hocam. Yani ingilterede olduğunuzda oranın bursunu alma ihtimaliniz yüksek olabilir, ancak dil için ülke özgürlüğümuz var mı bilmiyorum.

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

sametweb

Öğrenci
YLSY ile gidip gelen arkadaşım şöyle dedi: Belgeleri teslim etmeye gittiğinde (ben elden teslim edeceğim yarın) "ben bir an önce dil kurslarıyla yazışmaya başlamak istiyorum" diye söylememi ve "garanti/garantör belgesi" almamın iyi olacağını söyledi. bu şekilde dil kursunu ayarlarken işlemlerimizi hızlandırabilirmişiz. Sanırım dil kursuyla yazışırken bizden istenecek bir belge bu. Sizlere de bildirmek istedim arkadaşlar.

tugbaozturk

Öğrenci
Tamam hocam sağolun. Ben de ona benzer bir şey okuduğumu hatırlar gibiyim ama arkadaşlar 6 ay yurtiçi, 6 ay yurtdışı + 6 ay yurtdışında isteğe bağlı burslu uzatma hakkımızın olduğunu söylüyorlar ve ben de son 6 ayı burslu uzatma hakkımızın olduğunu bir yerde okuduğumu da hatırlıyorum. İyice kafam karıştı anlayacağınız :)

Hocam sanırım son 6 ayın 3 ayı burslu 3 ayı kendi imkanlarımızla. Birnevi 9 ay bursluyuz

A

Akademik Forum

Guest
merhabalar, yurtdışı dil eğitimi için tercih edeceğimiz okulla kendimiz mi başvuruyoruz

A

a Forum

Guest
yurt içinde dil kursuna gidecek arkadaşların istenen belgeler dışında herhangi bir şey hazırlanmasına gerek var mı? Zaten dil kursuna gidip gitmemekle ilgili bu aşamada bir işlem yapılıyor mu?

Alkame Gunay

Öğrenci
Arkadaşlar Fransızca için yurtiçi dil kursu açılmıyor. Direkt yurtdışında başlanıyor. Merak ettiğim konu; acaba bu kurs da yurtiçi kurslar gibi ocak ayı civarında mı başlar yoksa seneye eylülü mü beklemek zorundayız? Bu konuda bilgi sahibi olan bilgilendirebilirse çok makbule geçer. Teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
merhabalar, yurtdışı dil kursu tercihi yaptım bundan sonraki süreç nasıl işliycek bilgilendirebilirimisiniz arkadaşalar ve @ziraat42 hocam