YLSY Direk Yurtdışı Dil Eğitimine Gitmek İsteyenler

sametweb

Öğrenci
Arkadaşlar forumda tatmin edici bilgiler bulamadım bu yüzden başlık açmaya karar verdim.

Kısaca sorularımı yazayım.

1- Böyle bir durumda ayrıca bir dilekçe vs. ile "ben doğrudan yurtdışındaki dil eğitimine gitmek istiyorum" belirtmek mi gerekiyor?

2- Yurtdışındaki bir dil eğitim programını kendimiz ayarlayabilir miyiz?

Cevap evet ise...

3- Dil eğitimi icin seçilen kurslar üniversite bünyesinde olmak zorunda mıdır?

4- Yazışırken nelere dikkat etmeliyiz...

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

sidneh

Profesör
Arkadaşlar forumda tatmin edici bilgiler bulamadım bu yüzden başlık açmaya karar verdim.

Kısaca sorularımı yazayım.

1- Böyle bir durumda ayrıca bir dilekçe vs. ile "ben doğrudan yurtdışındaki dil eğitimine gitmek istiyorum" belirtmek mi gerekiyor?

2- Yurtdışındaki bir dil eğitim programını kendimiz ayarlayabilir miyiz?

Cevap evet ise...

3- Dil eğitimi icin seçilen kurslar üniversite bünyesinde olmak zorunda mıdır?

4- Yazışırken nelere dikkat etmeliyiz...

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hocam sordugunuz sorular OGM'nin sitesinde yayinlanan evraklarda mevcut. Dil kursu ile ilgili bilgiler de 7 Subat'ta yayinlanacak.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahimbicak

Öğrenci
Hocam direk yurt dışı kurşuna katılmak isteyenler için sürenin eylülde baslama ihtimali var dediler.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mehsaidmet

Öğrenci
eee direkt yurtdışına gitmek isteyenler eylülde gidecekse millet eylüle kadar napacak? ozaman dil kursuna gitmek daha mantıklı, iş yok para yok eylüle kadar vakit niye boş geçsin? "direkt" kelimesini kullanınca insan sanıyor ki şöyle hemen toplan, hiç zaman kaybetme, 1-2 ay içinde kursun başlıyor falan.

ibrahimbicak

Öğrenci
Bu olayı yarın meb i arayıp ayrıntılı olarak bu meseleyi öğrenmek gerekiyor çünkü ona göre tercih yapmak lazım.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

aycesepli

Öğrenci
ben perşembe günü Meb'i aradığımda yurt içi dil kursu olanların yurt dışı dil kursuna gidiş tarihlerinin Eylül, direk yurt dıŞı kursa katılacakların ise Mart Nisan aylarında çıkışının yapılacağını söylediler.

aycesepli

Öğrenci
Hocam yurtici dil kursu olanlarin yurtdisi dil kursuna gidisleri ne demek cumleyi anlamadim kusura bakmayin

yani yurt içinde dil kursunu tamamlayıp hala geçerli bir dil puanı alamayan adaylar , Eylül'de yurt dısı dil kursuna gidecekler. Ama yurt içi dil kursuna hiç katılmadan direk yurt dışı dil kursuna katılacaklar ise Mart - Nisan aylarında yurt dısı dil kursuna başlayacak dediler ben Meb'i arayıp bu konuyu sorduğumda.

Stell@

Öğrenci
yani yurt içinde dil kursunu tamamlayıp hala geçerli bir dil puanı alamayan adaylar , Eylül'de yurt dısı dil kursuna gidecekler. Ama yurt içi dil kursuna hiç katılmadan direk yurt dışı dil kursuna katılacaklar ise Mart - Nisan aylarında yurt dısı dil kursuna başlayacak dediler ben Meb'i arayıp bu konuyu sorduğumda.

Hocam yurt için dil kursuda mı martta baslayacak bilginiz var mı?