YDS'den 80 ve Üstü Alanların Çalışma Stratejileri..

A

Akademik Forum

Guest
çalışma stratejisi

ben son yds sınavından 86 aldım. endüstri meslek lisesi ve mimarlık fakültesi mezunuyum, ortaöğretim ve üniversitedeki standart dersler dışında hiçbir ingilizce eğitimim yada altyapımda yok, onlarıdanda genelde kalmıştım zaten :) . çalışma stratejisi olarak önerebileceğim şey bol bol kelime ezberlemek ve bol bol okumak. yüzlerce sayfa yazıyı (ne olduğu hiç önemli değil yeterki ilginizi çekicek, sizi sıkmayacak konularda olsun) bir kaç kez okuyup, bilmediğiniz kelimeleri çıkartıp ezberleyerek birkaç kez daha, tam anlayarak okuyun. sınava bir kaç ay kalada deneme sınavları çözün (her seferinde bilmediğiniz kelimeleri çıkarıp ezberleyerek). bu bir süreç meselesidir, bu çalışma şekliyle bir süre sonra sabırla istediğiniz düzeye gelirsiniz, çok acele sonuç beklemeyin. birde gramerle kesinlikle uğraşmayın, anlamsız gramer ayrıntılarıyla zihninizi meşgul etmeyin. yazı okudukça zaten beyninizde şekillenicek gramer detayları.

megfrom

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba.
Ben liseden sonra Amerikaya gittim. Üniversite ve master'ı ordan aldım. BA-MBA. Toplamda 10 sene yaşadım Amerikada.
Şimdi benden TOEFL yada YDS isteniyor. YDS'den 80 almam lazım. Kendime güvenemiyorum. Listening ve Speakingte problemim pek yok ama dilbilgisi altyapım yok gibi bişey. Ne tasviye edersiniz? 1 ay sonra YDS var. 80 alabılır mıyım sızce?

Merve

Baş Editör
Arkadaşlar merhaba.
Ben liseden sonra Amerikaya gittim. Üniversite ve master'ı ordan aldım. BA-MBA. Toplamda 10 sene yaşadım Amerikada.
Şimdi benden TOEFL yada YDS isteniyor. YDS'den 80 almam lazım. Kendime güvenemiyorum. Listening ve Speakingte problemim pek yok ama dilbilgisi altyapım yok gibi bişey. Ne tasviye edersiniz? 1 ay sonra YDS var. 80 alabılır mıyım sızce?
YDS'nin listening ve speakingle ilgisi yok zaten, okuduğunu anlama sınavı. 2013 ilkbahar YDS sorularına bakın isterseniz en azından fikriniz olur. Sizin durumunuzda TOEFL'a girmek daha mantıklı sanırım.

perihanp

Öğrenci
Okadar güzel anlatıyosunuz ki arkadaşlar birden benimde tüm bu sınavlara girip en yüksek puanı çıkarasım geldi , çalışmaya başlıyorum .

megfrom

Öğrenci
YDS'nin listening ve speakingle ilgisi yok zaten, okuduğunu anlama sınavı. 2013 ilkbahar YDS sorularına bakın isterseniz en azından fikriniz olur. Sizin durumunuzda TOEFL'a girmek daha mantıklı sanırım.

Cvp ıcın tesekkur ederım. Zaman darlıgı sebebıyle e*yds'ye girmem gerek.. 1 ay sonra sınav. Düzenli calışma ile istediğim noktaya gelebılır mıyım? tavsıyelerınız?

Merve

Baş Editör
Cvp ıcın tesekkur ederım. Zaman darlıgı sebebıyle e*yds'ye girmem gerek.. 1 ay sonra sınav. Düzenli calışma ile istediğim noktaya gelebılır mıyım? tavsıyelerınız?
Hocam seviyenizi bilmiyorum ki, önceden aldığınız bir puan olsa fikir verebilirdi. 1 ayda çıkmış soruları mutlaka çözmenizi tavsiye ederim, yds.net'te de online denemeler var bakarsanız faydası olur. Umarım istediğiniz puanı alırsınız.

megfrom

Öğrenci
Hocam seviyenizi bilmiyorum ki, önceden aldığınız bir puan olsa fikir verebilirdi. 1 ayda çıkmış soruları mutlaka çözmenizi tavsiye ederim, yds.net'te de online denemeler var bakarsanız faydası olur. Umarım istediğiniz puanı alırsınız.

Tesekkurler, YDS.NET bakacagım. 2012'de deneme amaclı KPDS ye girmiştim. 55 falan almıştım ama sınavı hiç ciddiye almadım.
Şimdi ciddiye alsam, gunde 3,4 saat calışsam 1 ayda 80 alabılır mıyım sizce?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merve

Baş Editör
Tesekkurler, YDS.NET bakacagım. 2012'de deneme amaclı KPDS ye girmiştim. 55 falan almıştım ama sınavı hiç ciddiye almadım.
Şimdi ciddiye alsam, gunde 3,4 saat calışsam 1 ayda 80 alabılır mıyım sizce?
Hocam belli olmaz, deneyin şansınızı. Aynı gün açıklanıyor zaten.. 1 ayı iyi değerlendirin, sıkı çalışın.

ksg

Öğrenci
bana göre ingilizce alt yazılı film izlemek makale okumak müzik dinlemek birileriyle konuşmak pek YDS için etkin yöntemler değil; amenna illaki size bir faydası oalcaktır ama velakin Suat Gürcen ve Rıdvan Gürbüz'ün YDS Sınav Stratejileri kitabını (2 ciltlik bir kitaptır) şiddetle tavsiye ederim..

bu sınav tamamiyle bir strateji oyunu..
ben de anadilim gibi ing konuşuyor yazıyor okuyorum amma sınava gelince yapabilceğimin altında performans gösteriyorum..

Kitabı alııııın ve gerçekten ÇALIŞIN :D allah yolumuzu açık ÖSYM'yi vicdanlı eylesin :D :D

md0760

Öğrenci
Bence çalışma yöntemleri kişiden kişiye değişebilir. Önemli olan hangi yöntemin sizin için işe yarayacağını bulmanız. 2014 ilkbaharda ilk defa girmiştim puanım 83.75. Sonbaharda aldığım puan 93.75. Sınava yönelik bir çalışmada bulunmadım. Ama internette vakit harcarken alışkanlıktan yabancı sitelerde çok takılırım. Sonbahar sınavından önceki dönemde de yabancı sitelerden sinema yazıları, film eleştirileri falan okuyordum. O uzun, zaman zaman sıkıcı metinleri okumak, okuduğumu anlama hızımı da arttırdı diye düşünüyorum. Çünkü ilk girdiğimde sınav süresinin bitimine yakındı soruları bitirmem. İkinci sınavda 30 dk dan fazla sürem kalmıştı.

said nuri

Öğrenci
86d 11y 3b yapmıştım.3 konu önemli; birincisi okuduğunu anlama,ikincisi gramer sorularına dikkat,üçüncüsü kelime bilgisi..ek olarak bol bol soru çözme

A

Akademik Forum

Guest
Kafan rahat olacak.Ben o kadar çalıştım ilkbaharda 65 aldım.Sonbaharda çalışmadan rahat rahat girdim 85 aldım.

scienziato

Öğrenci
önce grameri hallettim.çünkü cümle yapısını bilmen çok önemli. ardından kelime bilgimi arttırdım. bu ikisi okuduğunu anlaman için kesinlikle elzemdir. benim düşüncem yds de gramer dışında taktik falan boş, okuduğunu anlaman gerek.ardından çıkmış sorular öncelikli olmak üzere irem ve akın dil çözdüm. bunları yapmadan önce bir paragrafa bağlı 5 sorudan 3 yanlış çıkıyordu. sonrasında 5 te 5 yaptım :D başarılar...

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba son yds puanim 78. 85-90 seviyelerini hedefliyorum. konusu açısından amaca daha yönelik olan mMacmillan ve Penguin den veya baska bir kaynaktan kitap önerebilir misiniz? Malum, sinava 2 ay var o yüzden çok fazla vaktimiz de kalmadı aslında. Yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim.

Hakan Ozcan

Öğrenci
Selamlar. 2014 sonbaharda çalışmadan sınava girdim, 58 aldım. Bu dönemki sınava da yine az bir süre kaldı. Nisan ı saymazsak (sınav 5 Nisanda) 1,5 ayımız var. Ve ben bu 1,5 ayda çalışıp 70 i geçmek istiyorum. Online eğitim tavsiyesi olan var mı ? Çok fazla reklam koymuşlar, inanılmaz bir şişkinlik yaratıyor, bu durum. Net bir kaynak bulmalıyız !! tavsiyelerinizi rica ediyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Selamlar. 2014 sonbaharda çalışmadan sınava girdim, 58 aldım. Bu dönemki sınava da yine az bir süre kaldı. Nisan ı saymazsak (sınav 5 Nisanda) 1,5 ayımız var. Ve ben bu 1,5 ayda çalışıp 70 i geçmek istiyorum. Online eğitim tavsiyesi olan var mı ? Çok fazla reklam koymuşlar, inanılmaz bir şişkinlik yaratıyor, bu durum. Net bir kaynak bulmalıyız !! tavsiyelerinizi rica ediyorum.

ben uzaktan yds nin platin paketini aldım bir yıllık üyelik ve kitapta yolluyorlar oldukça kapsamlı da, ben beğendim çalışıyorum ama bence kendiniz online eğitimde bilinen bir kaç hoca var zaten onların tek tek demolarını izleyip karar verin remzi hoca, akın dil, sait hoca, suat ve remzi hoca vs. hepsinde de olumlu yorumlar var önemli olan sizin tarzınıza uygun olup olmadığıdır bunuda kendiniz demoları izleyip anlayabilirsiniz

Hakan Ozcan

Öğrenci
ben uzaktan yds nin platin paketini aldım bir yıllık üyelik ve kitapta yolluyorlar oldukça kapsamlı da, ben beğendim çalışıyorum ama bence kendiniz online eğitimde bilinen bir kaç hoca var zaten onların tek tek demolarını izleyip karar verin remzi hoca, akın dil, sait hoca, suat ve remzi hoca vs. hepsinde de olumlu yorumlar var önemli olan sizin tarzınıza uygun olup olmadığıdır bunuda kendiniz demoları izleyip anlayabilirsiniz

teşekkür ediyorum. kimseyi inceleyemeden ilk önüme gelene kaydoldum. dediğin kişileri keşke izleseydim, dedim şimdi. ama sınava az kaldı. vakit kaybetmek istemedim. tümer altaş a 12 aylık kaydımı yaptım. ilk izlenimlerim; benim ihtiyacımı karşıladığı yönde. Memnuniyet hat safhada. Ama diğerlerini de izleseydim keşke diyorum şimdi.... NEyse ya tümer hoca beni hedefe götürecektir. inanıyorum. 1,5 aylık periyotta herkese başarılar dilerim.