Tübitak Doktora Sırası Yurtdışı Araştırma Bursunu Kazananlar

papirus

Araştırma Görevlisi
Tübitak 2214-A burs başvuruları 19 Eylül-19 ekim tarihleri arasında alınacaktı ancak sitesinde başvuru ekranı yok. Aradım sordum Başvuruların önceki başvuru sonuçları açıklandıktan sonra başlayacağını söyledi. Bu da ay sonunu bulurmuş :/

A

Akademik Forum

Guest
sonuçlar tubitak

merhaba 2016 1. donem 2214 a sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgisi olan var mı

volemy1984

Öğrenci
1 Aralık'ta yeni başvurular başlayacak. Tübitak sitesinden duyurmuştu. 2214A 2016 1. dönem sonuçları da bu ay içinde açıklanır diye tahmin ediyorum.

Doktora tez aşamasındayım, doktora sırası, araştırma bursunda yapacağım araştırma, doktora tezine yönelik mi olmalı, böyle bir zorunluluk yok mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

S

Speild

Guest
Doktora tez aşamasındayım, doktora sırası, araştırma bursunda yapacağım araştırma, doktora tezine yönelik mi olmalı, böyle bir zorunluluk yok mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba.

Doktora sırası araştırma bursu projeniz, doktora tez projeniz ile paralel olmalı. Zaten burs başvurusunda sizden tez önerinizide istemekteler. Ayrıca online bilgiler girilirken doktora tezinize ait bir özeti de sisteme giriyorsunuz.

Merhaba.

Doktora sırası araştırma bursu projeniz, doktora tez projeniz ile paralel olmalı. Zaten burs başvurusunda sizden tez önerinizide istemekteler. Ayrıca online bilgiler girilirken doktora tezinize ait bir özeti de sisteme giriyorsunuz.

Teşekkürler yanıt için, bir sorum daha olacak, doktora araştırması ile ilintili olacak değil mi doktora tezinin uygulaması v.s. olmayacak.

papirus

Araştırma Görevlisi
Başvuru süreleri konusunda haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Christmas nedeniyle şuan hiçbir Hoca dönüş yapmıyor. En azından şubata sarkıtılmalı diye düşünüyorum. Birdahaki başvurular ne zaman açılır kimbilir...

Y

ybr

Guest
Merhaba, 2214-A bursuda davet mektubu şartı için nasıl bir süreç izleniyor? Bu konuda kafam çok karıştı.
Araştırma yapmak istediğim yerde çalışma alanıma uygun hocalar var. Onlara mail atıp kurumlarının beni davet etmelerini mi rica edeceğim? Bu davetler nasıl bir statüde oluyor? Bununla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

A

Akademik Forum

Guest
Bu dönemki sonuçlar ne zamn açıklanır bilgisi olan varmı umarım çok gecikmez

A

Akademik Forum

Guest
Ben de merakla bekliyorum. Takvimde bu hafta açıklanacağı yazıyor. (Temmuz ayının son haftası diye belirtilmiş.)

A

Akademik Forum

Guest
Sonuçlar açıklandı. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Ben Boston yolcusuyum. O tarafları başka kazanan varsa görüşmek dileğiyle

likeaclubtie

Öğrenci
Arkadaşlar bir sorum var. Bu burs ile gidildiğinde öğrenim ücreti (tuition fee) yükümlülüğü oluyor mu? İngiltere ve Hollanda'da üniversite eğitimi ücretli, araştırmacı statüsüyle gidileceğinden acaba farklı bir durum mu söz konusu oluyor? Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Son düzenleme:

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar merhaba, ben de bu bursa başvurmak istiyorum. İki sorum var:
1- Bursla yurt dışına çıktığımızda maaşımızda bir kesinti oluyor mu acaba?
2- İkincisi okullar kabul alırken dil şartı koyuyorlar mı? Varsa hangi sınavlar geçerli?

founda

Öğrenci
Normalde 50d-33a kadrolarında maaşlarını aldılar arkadaşlar. Fakat sanki YÖK, ÖYP'liler maaşlarını alamaz diye bir karar çıkarmıştı.

Sanırım ÖYP'liyseniz alamıyorsunuz ama belki üniversitenin insiyatifindedir.

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Normalde 50d-33a kadrolarında maaşlarını aldılar arkadaşlar. Fakat sanki YÖK, ÖYP'liler maaşlarını alamaz diye bir karar çıkarmıştı.

Sanırım ÖYP'liyseniz alamıyorsunuz ama belki üniversitenin insiyatifindedir.

Ben 33/a'lıyım hocam. Geçen biri artık maaşta kesinti olacak diye yazmış ondan sordum. Bizde kesinti yok öyle mi?

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar başvuru tarihleri her yıl bu zamanlar oluyor sanırım. Sonuç açıklama tarihi şubatın ikinci haftası olarak belirtilmiş. Kazananlar ne zaman yurt dışına çıkmaya başlıyor acaba?