Tübitak Doktora Sırası Yurtdışı Araştırma Bursunu Kazananlar

c30

Öğrenci
Merhaba,
CEvaplarsanız sevinirim, gerekli evrak içerisinde bulunan "Danışmandan Onaylı Tez Önerisi" belgesini nasıl hazırladınız ?

Konu ve kısa giriş içeren bir belge yeterli mi yoksa ciddi ciddi tez önerisini yazmak lazım mı?

ahmet09

Öğrenci
Hocalarım benim de sizlere sorum şu olacak..ÖYP kapsamında bu dönem master eğitimimi bitirmiş bulunmaktayım çok şükür :) Nasipse doktora başladıktan sonra yeterlilik sonrası TÜBİTAK 2214-A - Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı kapsamında 1 yıl yurtdışında (abd'de) araştırma yapmak istiyorum...Sormak istediğim;

1-TÜBİTAK'ın sayfasında Abd için belirtilen burs miktarı aylık 1800 avro olarak geçmekte, bu araştırma görevlisi olarak görev yapanlar için de geçerli midir ?

2-Yurtdışına bu program kapsamında bir yıl süre ile kendi kurumumuzdan görevlendirme aldığımızda (personel işlerine sordum maaştan sadece tıpta görev yapıyor olmam nedeniyle aldığım hastane döneri ve bir de doğu geliştirme ödeneğinin kesileceğini belirttiler) geliştirme ödeneği ve hastane döneri kesintisi haricinde bir kesinti var mıdır ve ne kadar olur ?

Benzer bir durumu yaşayan yada bu konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim..

metamode

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar;
TÜBİTAK BİDEB den Doktora Bursu almaktayım. Yurtdışı Doktora Eğitimine gidersem bu burs kesiliyor mu acaba?

Evet ise YÖK bursu ile gitsem yine kesilir mi?
Bilgisi olan paylaşırsa çok makbule geçer.

Teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
Doktora sırası araştırma programı kapsamında Paris'e gidecek var mı? çok acil, yardımcı olursanız çok sevinirim.

emre_g33

Öğrenci
Arkadaşlar önümüzdeki başvurular şubat 1 de başlayıp şubat sonu bitiyor. ben mayıs 1 de gidiyorum 6 ay kalacağım. acaba bursa başvursam yararlanabilir miyim? Bide 'Akademik danışmanından onaylı doktora tez önerisi (son sayfası imzalı, diğer sayfalar paraflı)' şu kriteri nasıl sağlayabilirim ben tezimi epk onayına henüz sunmadım:S acaba danışmandan aldığım başlığı ve detayları içeren imzalı bir mektup olur mu? vaktim çok az kaldı cevap verirseniz sevinirim.

emre_g33

Öğrenci
Arkadaşlar önümüzdeki başvurular şubat 1 de başlayıp şubat sonu bitiyor. ben mayıs 1 de gidiyorum 6 ay kalacağım. acaba bursa başvursam yararlanabilir miyim? Bide 'Akademik danışmanından onaylı doktora tez önerisi (son sayfası imzalı, diğer sayfalar paraflı)' şu kriteri nasıl sağlayabilirim ben tezimi epk onayına henüz sunmadım:S acaba danışmandan aldığım başlığı ve detayları içeren imzalı bir mektup olur mu? vaktim çok az kaldı cevap verirseniz sevinirim.

A

Akademik Forum

Guest
Ben başvuru sırasında entitüden yeterliği geçip tez önerimi sunduğuma ilişkin belge ve enstitünün istemiş olduğu formatta tez önerimi danışman hocama imzalatıp taradıktan sonra sisteme yüklemiştim.

Altruistic

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar 2214 A Yurtdışı Doktora sırası araştırma bursu ile şu an ABD'deyim. Tübitak yurtdışı burs programlarının hepsinde işleyen süreç hemen hemen aynı. Bursa başvuru yapan, yapmak isteyen ve bursu kazanıp ne yapacağını bilmeyen bütün arkadaşlar bana ulaşabilirler.
mail adresim [email protected]

Elimden geldiği kadar sizi bilgilendirmeye ve yardım etmeye çalışırım. Saygılarımla

A

Akademik Forum

Guest
35. madde ile görevlendirilmiş ÖYP'liyim. Sorularım şunlar olacak;
1. Anladığım kadarıyla hem YÖK hem de TUBİTAK Doktora Sırası araştırma bursundan yararlanabiliyoruz (Yanlışım varsa düzeltin lütfen). Bilgim doğru ise hangisi daha avantajlı olur? (Evrak, süre, kefalet vb. nedenler).
2. Herhangi birine başvuru yapmak istediğimde bağlı olduğum üniversite mi yoksa görevlendirilmiş olduğum üniversite ile mi evrak vb. işlemleri yürütmem gerekiyor?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Mr December

Baş Editör
35. madde ile görevlendirilmiş ÖYP'liyim. Sorularım şunlar olacak;
1. Anladığım kadarıyla hem YÖK hem de TUBİTAK Doktora Sırası araştırma bursundan yararlanabiliyoruz (Yanlışım varsa düzeltin lütfen). Bilgim doğru ise hangisi daha avantajlı olur? (Evrak, süre, kefalet vb. nedenler).
2. Herhangi birine başvuru yapmak istediğimde bağlı olduğum üniversite mi yoksa görevlendirilmiş olduğum üniversite ile mi evrak vb. işlemleri yürütmem gerekiyor?
Yardımcı olursanız sevinirim.

1. YÖK epeydir ödeme yapmıyor. Oraya başvurursanız sonuçsuz olarak bekler durursunuz.
2. Görevlendirilmiş olduğunuz okuldan yürüteceksiniz işlemleri, 89 günü geçen bir durum varsa kadro üniversitenize görüş sorulacak. Onlar evet derse sorun yok ama hayır derse gidemezsiniz maalesef.

nanofly

Öğrenci
TÜBİTAK doktora sırası yurt dışı burs programına başvurmayı düşünüyorum. Ama kazanırsam bir bankanın kredi takibinde olduğum için ve kredi yurtlar kurumu nedeniyle endişeleniyorum. İcra takibindekilerin burslarına el konulabilir mi?

- - - Güncellendi - - -

Suriye vatandaşı olsaydım sorunlarım çözülmüştü.

4nonymous

Öğrenci
Merhabalar Hocalarım,
35. madde ile görevli ÖYP araştırma görevlisiyim. Doktora sırasında araştırma yapmak için yurtdışına çıkmak istiyorum. Bununla ilgili bazı sorularım olacaktı:
1. Anladığım kadarıyla ÖYP'lilerde hem YÖK'ün doktora sırası araştırma bursundan hem de TUBİTAK'ın 'doktora sırası yurtdışı araştırma bursundan' faydalanabiliyor. Eğer doğru biliyorsam iki seçenekten hangisi daha iyi olur? (prosedür, imkan, yevmiye vb. kriterler göz önüne alındığında)
2. Her iki alternatif içinde muhattap olmam gereken üniversite hangisidir? (Kadromun bulunduğu mu yoksa görevlendirildiğim mi)
3. ÖYP'lilerin bu burslardan birini kullandıkları taktirde herhangi zorluklarla karşılaşmaları mümkün müdür?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

1. YÖK epeydir ödeme yapmıyor. Oraya başvurursanız sonuçsuz olarak bekler durursunuz.
2. Görevlendirilmiş olduğunuz okuldan yürüteceksiniz işlemleri, 89 günü geçen bir durum varsa kadro üniversitenize görüş sorulacak. Onlar evet derse sorun yok ama hayır derse gidemezsiniz maalesef.

Teşekkür ederim Hocam.

- - - Güncellendi - - -

Teşekkür ederim Hocam.

hsgok

Öğrenci
Merhaba,

89 günü geçen görevlendirmelerde kadromuzun bulunduğu üniversiteden izin alıncağına dair görüşünüzün kanuni dayanağını öğrenebilir miyim? Görevlendirildiğimiz üniversitenin görüş alması dışında bizim kendi üniversitemiz ile ilgili izlememiz gereken bir usul var mı?

Teşekkürler.

scienziato

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Tubitak'ın bu bursu ile ilgili son zamanlarda en çok duyduğum şey çok zor çıkıyor olması :ambivalence: ve araştırma konusunun ''yurt dışında çalışılma zorunluluğu olmaması (yani tez konusunun yurtiçinde gayet rahat yapılabilir bir konu olması)'' gibi sebeplerle bursun çıkmaması. Tez konusu ve 'şöyle bir şey yapılırsa bursun çıkma olasılığı artar' şeklinde önerisi bulunan bu bursu alan arkadaşlar var mı? :angel: şimdiden teşekkürler

papirus

Araştırma Görevlisi
merhaba Tübitak'ın 2214-A yurtdışı doktora sırası araştırma bursu başvuruları 19 eylül-19 ekim tarihlerine ertelenmiş. Ben de başvuru yapmayı planlıyorum, umarım hayırlısı olur. Özgün değeri yüksek sağlam bir proposal ve bir kabul mektubu yeterli demişti bir tübitak eğitmeni. Umuyor ve diliyorum..

hsgok

Öğrenci
Merhaba,

Tübitak 2214-A bursiyeriyim ve şu an yurt dışında bulunuyorum. Tübitak hiç bir bildirimde bulunmadan bursumu dondurdu. Sebebini sorduğumda OHAL sebebi ile bursların dondurulduğu bilgisini aldım. Tübitak'ın sitesine baktığımda resmi bir açıklama görmüyorum. Tarafıma yapılmış bir tebligat da yok. Bu uygulamanın ne kadar süreceğine yönelik bir açıklama da yapılmıyor üstelik. Ben bu bursa güvenip yurt dışına geldim. Tübitak gibi bir kurumun bu kadar ciddiyetsiz davranmasının sebebi nedir?
Konu hakkında bir bilgisi olan var mı?

shevva777

Öğrenci
Merhaba,

Tübitak 2214-A bursiyeriyim ve şu an yurt dışında bulunuyorum. Tübitak hiç bir bildirimde bulunmadan bursumu dondurdu. Sebebini sorduğumda OHAL sebebi ile bursların dondurulduğu bilgisini aldım. Tübitak'ın sitesine baktığımda resmi bir açıklama görmüyorum. Tarafıma yapılmış bir tebligat da yok. Bu uygulamanın ne kadar süreceğine yönelik bir açıklama da yapılmıyor üstelik. Ben bu bursa güvenip yurt dışına geldim. Tübitak gibi bir kurumun bu kadar ciddiyetsiz davranmasının sebebi nedir?
Konu hakkında bir bilgisi olan var mı?

Ben de sorduğumda sorumlu kişi ödeme işlemlerinin ne zaman başlayacağını bilmediğini söyledi. Bu hafta ya da öbür hafta bir şeyler olması gerek diye bekliyorum. Bilgi sahibi olan paylaşırsa iyi olur