PTE Akademik Denkliği Tödok

SeldaVaran

Öğrenci
bende size katıldım. tödok ile görüştüm tlf de. pazar kayıt olucam Çarşamba derse başlıyorum. bu pte den 67 yapayım da görsün o ösym:)) herkese başarılar

merzer

Doçent
PTE Akademik ÜDS/KPDS/YDS
90 100
87 95
84 90
81 85
78 80
75 75
71 70
67 65

55 60
50 55
45 50
38 45
30 40

peki bu nasıl bir denklik:) 67 alırsan 65 e denk

art'

Öğrenci
tödok dediğiniz bir kurs mu? bende istanbulda Pte ya da toefl için iyi bir kurs arıyorum. pte sınavı için kursa gidenler İstanbulda ise bana kurs hakkında bilgi verebilir mi özelden?
ve sanırım Pte için kaynak sıkıntısı var. pdf olarak bulma şansımız var mıdır?

ozgurozgenc

Öğrenci
Tödok Bakırköy de ingilizce kursu.
Pte pearson icin ücreti nedir.
Kpsd en son 6 almistim. ,
Konusmam, dinleme, iyidir.gramer ve writing eksigim var.
Ielts hazirlandim denkliği kaldirilinca yds de giremedim. Anlicaniz sinav arayisindayim.

- - - Güncellendi - - -

Kpsd en son 66 almistim. ,
Ielts hazirlandim denkliği kaldirilinca yds de giremedim. Anlicaniz sinav arayisindayim.

berrinyasar

Öğrenci
Kpsd en son 6 almistim. ,

- - - Güncellendi - - -

Kpsd en son 66 almistim. ,
sizin notlarınız baya iyi. genelde dinleme kötü oluyor herkesin. sizin tam tersi iyiymiş. gramer ve writing tamamen kelime kurallarla alakalı. eğitim alarak hepsi gelişiyor. ben tödok ta başladım, sizde başlarsınız. en ünlü hoca adile hanım zaten. sizde onu isteyin kayıt olourken. başarılar :)

ozgurozgenc

Öğrenci
sizin notlarınız baya iyi. genelde dinleme kötü oluyor herkesin. sizin tam tersi iyiymiş. gramer ve writing tamamen kelime kurallarla alakalı. eğitim alarak hepsi gelişiyor. ben tödok ta başladım, sizde başlarsınız. en ünlü hoca adile hanım zaten. sizde onu isteyin kayıt olourken. başarılar :)

Ozelden sordugum sorulara cevap verirmisiniz

rocker1978

Öğrenci
arkadaşlar son 2 YDS'den ( eylül 2013 ve nisan 2014 ) 53.75 aldım. bana 60 lazım hatta 65 alsam daha iyi olur. PTE için kaynak sıkıntısı var malum vede ben antalyada yaşıyorum burada PTE için kurs imkanları sınırlı diye düşünüyorum. PTE veya TOEFL? bu konuda hangisini önerirsiniz? deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

amar

Araştırma Görevlisi
Denkliği kötü bir sınav.
67 almak kolay değil 90 üzerinden. IELTS gibi avantajlı falan da değil.
Şu an için TOEFL IBT daha mantıklı.

scofield

Öğrenci
PTE Akademik ÜDS/KPDS/YDS
90 100
87 95
84 90
81 85
78 80
75 75
71 70
67 65

55 60
50 55
45 50
38 45
30 40

peki bu nasıl bir denklik:) 67 alırsan 65 e denk

puanlamalar hakkında bilgisi olan var mı? Arada bir puan alındığında ne oluyor diyelim ki pte de 66 puan aldık bunun denkliği yok yada 61 aldık 55 ile 67 nin tam ortası bu aşağımı yuvarlanıyor yoksa yukarı mı? ielts de en azından yukarı yuvarlanma vardı

rocker1978

Öğrenci
açıkçası TOEFL-IBT ye soğuk bakıyorum. sebebide speaking kısmı vs bilg. ortamında olması. yüzyüze konuşmak bana cazip geliyor her nedense. bu yüzden CAE sınavını bile düşünmekteyim eylül 2014 YDS den önce bu işi halletmem lazm 60 almam gerek. CAE, PTE vs giripte bilgi paylaşımı yapacak ark.lar yokmu? kafam çok karışık birtürlü karar veremiyorum. 53.75 almıştım YDS'den,kendim çalışarak 2-3 ayda halledebilirmiyim acaba PTE,CAE vs?

Akif Yavuz

Öğrenci
Pte akademik sınavında alacağımız ara puanlar neye eşit olacak örneğin 48 puan aldık karşılığı nedir ? Bilgisi olan var mı bu konu hakkında ?