PTE Akademik Denkliği Tödok

SelimBelen

Öğrenci
ben ielts e yazılmıştım tödok ta , denklik kalkınca pte ye çevirdik. 14 mayıs sınava girecem inşallah 70 puanı bulucam. burda da paylaşırım sonucu. size de kolay gelsin.

mrs engineer

Öğrenci
YDS ye hazırlanmaktan ben de yoruldum artık,çok fazla da yol kat edemedim.PTE düşünüyorum ben de ama şöyle de bir durum var ,PTE için speaking listening gibi herhangi bir alt yapım yok ne derece mantıklı olur bu sınava hazırlanmak bilmiyorum :(

ibrahimduzgun

Öğrenci
YDS ye hazırlanmaktan ben de yoruldum artık,çok fazla da yol kat edemedim.PTE düşünüyorum ben de ama şöyle de bir durum var ,PTE için speaking listening gibi herhangi bir alt yapım yok ne derece mantıklı olur bu sınava hazırlanmak bilmiyorum :(
bu bölümlerden korkulduğu için insanlar yıllarca yds ye mahkum oldu işte. aslında bu tür sınavların en kısa ve kolay bölümleri bunlar. kurallar ve taktikler var, tabi bol bol da alıştırma. yani disiplinli bir çalışmaya girerseniz olmama şansı yok. biz üç kişi tödok aynı hocadan aldık denkliği. ama ödevlerimizi de yaptık derslerimizde de çok dikkatli davrandık. hepsi bu. başarılar dilerim size.

mrs engineer

Öğrenci
Tam anlamıyla risk alıp da TOEFL , PTE gibi sınavlara yönelmediğimizden bilemiyoruz belki de ne derece zor olup olmadığını.yani en azından benim şimdiye kadar bu sınava yönelmeme sebebim bu oldu.ama YDS den çok daha fazla şey katacağı kesin.teşekkürler bu arada.

kaolin

Öğrenci
tabii ki daha mantıklı. pte hakkında bilgi edinmeyen kaba düzen toefl diyor. sınav içeriği ve konu olarak en uygunu bu.

Ben de incelediğim kadarıyla daha makul buldum soruları ama her ikisine de giren bilen kişilerin yorumu da pte nin denkliğinin yüksek olması.
Yani sorular daha anlaşılır yapılabilir evet ama daha çok soru yapılması gerekiyormuş

berrinyasar

Öğrenci
iki arkadaş bizde kayıt olduk ama çok yoğunlar salı günü başlatacaklarmış. Buradakilerin de öğretmeni Adile hanım mı? müthiş kadın ya her şeyi anlattı çok tatlı :) yalnız tabii 50 lira bile indirim yapmadılar varımız yoğumuz gitti canısı :))

Mehmetkiraz

Öğrenci
iki arkadaş bizde kayıt olduk ama çok yoğunlar salı günü başlatacaklarmış. Buradakilerin de öğretmeni Adile hanım mı? müthiş kadın ya her şeyi anlattı çok tatlı :) yalnız tabii 50 lira bile indirim yapmadılar varımız yoğumuz gitti canısı :))
sınavı geçin denklik işini halledin de, bir defalık gitsin paranız boşverin :))

mhsr

Öğrenci
kurs alma imkanım yok şehir itibariyle. kendimizin hazırlanma imkanı nedir? kişi tek başına ne kadarını yapabilir?