Okutmanlara Ait 2547 Sayılı Kanunun 32. Maddesi

oktay.a

Öğrenci
Nazmi Hocam merhaba,

Size bir sorum olacaktı. Okutmanların ders dışında, üniversite bünyesinde herhangi bir idari birimde görevlendirilmesi yasal mıdır? Böyle bir durum söz konusu olduğunda neler yapılabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba, 2914 sayılı YÖK kanununa dahil olan tüm personel rektörlük kararı ile üniversitenin herhangi bir idari biriminde 13/b-4 maddesi ile görevlendirilebilir.

esrasyfl

Öğrenci
hocam merhaba,bir de benim sorum olacakti,iibf iktisat mezunuyum,myoda okutmanlik yapabilme durumum nedir?bu konuya dair net bir bilgi edinemedim,herkes farkli birsey soyluyor,yardimci olabilirseniz cok sevinirim

kaamos

Araştırma Görevlisi
hocam merhaba,bir de benim sorum olacakti,iibf iktisat mezunuyum,myoda okutmanlik yapabilme durumum nedir?bu konuya dair net bir bilgi edinemedim,herkes farkli birsey soyluyor,yardimci olabilirseniz cok sevinirim

myo'da okutmandan çok öğr. görevlisi olacağını sanıyorum. yl sonrası öğretim görevlisi ilanlarına bakmanız daha mantıklı bence. okutmanlık daha çok yabancı dil, tarih ve türk dili için veriliyor rektörlüklere. rektörlük de kadroyu ilgili alana yönlendiriyor.

esrasyfl

Öğrenci
yanıtladıgınız ıcın tesekkurler.onerınızden yola cıkarak bır sorum daha olacak,bu konularda pek bılgı sahıbı degılım,mazur gorun,anladıgım kadarıyla ogretım uyesıyle ogretım gorevlısı farklı kadrolar.benım bıldıgım ogretım uyesı olmak ıcın yl,doktora,arastrma gorevlısı olarak takıp eden bı surec var.ogretım gorevlısı olmak ıcın ızlenmesı gereken yol,sadece ales ve yuksek lısans mıdır?

Gamze

Administrator
yanıtladıgınız ıcın tesekkurler.onerınızden yola cıkarak bır sorum daha olacak,bu konularda pek bılgı sahıbı degılım,mazur gorun,anladıgım kadarıyla ogretım uyesıyle ogretım gorevlısı farklı kadrolar.benım bıldıgım ogretım uyesı olmak ıcın yl,doktora,arastrma gorevlısı olarak takıp eden bı surec var.ogretım gorevlısı olmak ıcın ızlenmesı gereken yol,sadece ales ve yuksek lısans mıdır?

Okulların istekleri değişebiliyor. Yüksek lisans veya şu kadar tecrübe gibi şartlar olabilir.

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi hocam peki vakif uni ile devlet uni okutmanligi farklari ne? Vakifta kadro yok her yil sözleşme diye duydum.kadro sansimiz yok mu? Bir de dersler yokken de maas alur miyuz vakifta ve dogum izni yada rapor gibi hakkarimuz var mi vakifta okutman olursak ???

H

hızlı

Guest
Okutman olabilme şartları?

Tezsiz Yüksek Lisans Programı çıkışlılar da okutmanlığa başvurabilir mi?

A

Akademik Forum

Guest
Kendi isteğiyle emekliye

merhaba yaş haddinden (65)değilde kendi itegiyle genç yaşta emekliye ayrılan bir okutman tekrar devlete dönebilirmi?

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi hocam

Nazmi hocam bende bir soru sormak istiyorum devlet üniversitesinde okutmanim geçtiğimiz dönem ve bu dönem ders yazılmadı görevlendirmem de yapılmadı. Hakkımda herhangi bir soruşturma kınama uyarı hiçbirşey yok. Sözleşmemi iptal edebilirler mi. Burada benim aleyhime ne olabilir.