Okutmanlar İçin KPDS-ÜDS Puanı

hazan

Öğrenci
emineco hocam, yabancı dil okutmanlığı ise yüksek lisans yapıyor olma şartı aranmaz. Her üniversite kpds veya üds'den 80 şartı istemeyebilir; 85, 90 veya 92 de istenebiliyor. Başvuracağınız üniversiteye göre değişen bir durum. Almanca için başvuru şartlarında "en az 80" ibaresi varsa 70 puanla yapacağınız başvuruyu dikkate almayacaklardır.

goldfinch

Öğrenci
Aynı soru ne zamandır benim de kafamda, ilanlarda genelde hangi dilden kpds puanı gerektiğini belirtmiyorlar;
arkadaşlar konuya dair bilgisi olan varsa payalaşabilir mi?

İYİ geceler biraz saçma bir soru olabilir ama akademik kadro ilanlarında açık bir şekilde belirtilmemiş bir konu gibi geldi bana.Fransızca okutmanlığa başvurmak istiyorum kpds puanım franıszca 88 ingilizce ise 92 doğal olarak ingilizce yi kullanmak istiyorum fakat kadro franzsızca okutmanlık ingilizceyi kullanabilir miyim bu konuyu bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinrim...

jass_85

Öğrenci
eğer fransızca kadrosu ise ingilizce sınavınızı isteyeceklerini sanmıyorum hocam, önemli olan sizin fransızcadaki yeterliliğiniz çünkü ingilizcedeki değil

doblex

Öğrenci
arkadaşlar, son düzenlemeyle tezsiz yüksek lisansın artık doktora başvurusunda kabul edilmediğini biliyoruz.
benim sorum şu olacaktı, okutmanlık ilanlarında istenen yüksek lisans yapıyor olmak veya yüksek lisans yapmış olmak için tezli veya tezsiz ayrımı var mı?
bulunduğum şehirde sadece tezsiz var da. eğer işe yaramayacaksa yapmayacağım.
bir de bu yüksek lisans illlaki ingilizce öüretmenliğinden mi olmak zorunda? (ingilizce öğretmenliği mezunuyum.) yoksa eğitim bilimlerinden yapsak da olur mu?

by.can

Öğrenci
s.a hocam ben yeni okutmanlığa baş vurmak için hazırlanıyorum .ales sınavından başka bi sınav sonucu gerekiyormu acaba .şimdiden teşekkürler

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Diğer konuda cevapladım. Ayrıca bu konuyu da baştan sona okursanız cevap alabilirsiniz.