ÖYP ve 35 Yaşından Gün Almamış Olmak

Ahmet2744

Öğrenci
Arkadaşlar;

ÖYP ye başvuru yaparken, istenilen 35 yaştan gün almamış olmak derken ne demek istiyor?

Ben kendimden örnek vereyim ben 10.08.1981 doğumluyum.

Benim en son başvuru hakkım 09.08.2016 mı yoksa 09.08.2016 mı veya başka bir tarih mi oluyor? Hesaplamalar içinde ikilem kaldım.

Bunu hesaplarken nasıl bir hesaplama yapacaz. Konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Oldboy

Akademikpersonel.org
Diğer bir deyişle 34 yaşını bitirmemiş olmak demek. hesaplamanız doğru.

Son düzenleme:

Ahmet2744

Öğrenci
09.08.2016 mı yoksa 09.08.2015 mı. Internet sayfasında anlatırken, doğum tarihinden itibaren ertesi gün 1 yaşından 1 gün alıyorsun diyor ozamanda 09.08.2015 oluyor. Hocam biraz daha açarsanız sevinirim. Yada eğer bu konuyla ilgili okumam geren bi site veya başka bir yer varsa onada bakabilirim. Yardımlarınız ve desteklerinizden dolayı tekrar çok teşekkür ederim

Ayrıca yuksek lisans yapmış olmak bu duruma yani yaş seviyesi üzerinde bi etki etmiyor doğrumudur?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Başka okumanız gereken bir yer yok maalesef. 35 yaşından gün almamış olmak gayet açık bir ifade, yüksek lisans etkilemiyor yine 35 yaş. Şu an 31 yaşındasınız ve 32 yaşından gün almanıza 101 gün var gerisini hesaplayabilirsiniz.

Oldboy

Akademikpersonel.org
09.08.2016 mı yoksa 09.08.2015 mı. Internet sayfasında anlatırken, doğum tarihinden itibaren ertesi gün 1 yaşından 1 gün alıyorsun diyor ozamanda 09.08.2015 oluyor. Hocam biraz daha açarsanız sevinirim. Yada eğer bu konuyla ilgili okumam geren bi site veya başka bir yer varsa onada bakabilirim. Yardımlarınız ve desteklerinizden dolayı tekrar çok teşekkür ederim

Ayrıca yuksek lisans yapmış olmak bu duruma yani yaş seviyesi üzerinde bi etki etmiyor doğrumudur?

10.08.1981 tarihinde doğmuşsunuz hocam. şu an 05.2013 tarihinde 31 yaşındasınız(yaş hesaplama sitelerinden kontrol edebilirsiniz)

05.2014 yaş 32
05.2015 yaş 33
05.2016 yaş 34

10.08.2016 tarihinde 35 yaşından gün almaya başlayacaksınız.

Son düzenleme:

Ahmet2744

Öğrenci
hocam tekrar çok sağolun benim için çok önemliydi. çünkü yabancı dili yapabilmem için zaman 1 yıl olunca çok fark ediyor ve çok çok değerli. Tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sevgili hocalarım.

bb35

Öğrenci
Bulundugunuz yildan dogdugunuz yili cikarirsaniz doldurdugunuz yas cikar.. 10.08.2013 - 10.08.1981 = 32
10 Agustosta 33 yasindan gun almaya baslayacaksiniz. 10.08.2015 tarihinde 34 yasini doldurup 35 yasindan gun alacaksiniz.

bb35

Öğrenci
Önümüzdeki aralık 33 ondan sonraki yılın aralığında 34 yaşında oluyorsunuz.

Insallah oyledir, cok sevinirim..

Hocam benim yan alanim matematik ogretmenligi ve bize oyle ogrettiler. Yalniz bildigim birsey var oda yurt disi hesaplamasiyla bizimkinin ayni olmadigi, acaba bu siteler yurt disi sistemine mi gore hesapliyor?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Insallah oyledir, cok sevinirim..

Hocam benim yan alanim matematik ogretmenligi ve bize oyle ogrettiler. Yalniz bildigim birsey var oda yurt disi hesaplamasiyla bizimkinin ayni olmadigi, acaba bu siteler yurt disi sistemine mi gore hesapliyor?
Onu bilmiyorum hocam ama 78'liyim hem askerlik için hem ÖYP için bu hesaplama tutuyor.

Mustafiks

Öğrenci
Nasıl yani? ben 09.10.1979 doğumluyum, 2013'ün ekim ayında 34 yaşım bitecek 35'ten gün alacağım diye hersaplıyordum hep, ama verilen sitede 33 yaşımda olduğumu hesaplıyor. Şimdi kafam karıştı, benim hesabım mı doğru verilen sitedeki hesap mı? (Diğer yaş hesaplama sitelerinin hepsinde 33 görünüyor.) Ben yaştan ötürü şansım bu sene son diye hesaplıyordum hep. Sitelerdeki hesaplamalara göre daha vaktim var. Hangisi doğru şimdi?

Oldboy

Akademikpersonel.org
Nasıl yani? ben 09.10.1979 doğumluyum, 2013'ün ekim ayında 34 yaşım bitecek 35'ten gün alacağım diye hersaplıyordum hep, ama verilen sitede 33 yaşımda olduğumu hesaplıyor. Şimdi kafam karıştı, benim hesabım mı doğru verilen sitedeki hesap mı? (Diğer yaş hesaplama sitelerinin hepsinde 33 görünüyor.) Ben yaştan ötürü şansım bu sene son diye hesaplıyordum hep. Sitelerdeki hesaplamalara göre daha vaktim var. Hangisi doğru şimdi?

Hocam şu an 33 yaşındasınız.

09.10.2013te 34 yaşından gün alacaksınız.

09.10.2014te 35 yaşından gün almış olacaksınız.

bb35

Öğrenci
Aralık 2015te 35ten gün alacaksınız. Hesaplamalarınıza 2015 haziranı da alın, o zaman da tercih yapabileceksiniz.

Hocam haziran 1980 dogumluyum. Simdi son tecih hakkim aralik 2014 degil mi?
Birde aralik 2012 atamasiyla girdim, aralik 2013 atamasinda yeniden tecih yaparsam puanim kesilecek mi?

bb35

Öğrenci
Kesilecek. Puanınızın kesilmeyeceği ilk tarih 2014 yaz dönemi.

Hocam o zaman 1,5 yil sonra puanimiz kesilmeden yeni tercih yapabiliyoruz.. Ilk yil puaniniz kesiliyor demesinler bari..

Hocam ben dil kursundan sonra ocakta doktora tecihi yapmayip yazi bekleyip uni.yi degistireyim diye dusunuyorum, zorunlu hizmette bitmis olur dil kursunun, doktoradayken ve senet yapmisken uni.yi degistirmek sorun olur diye.. Dogru mu?