ÖYP Puan Hesaplama

• Konbuyu başlatan Ömür
  • Başlangıç tarihi

instructor

Öğrenci
yani deniliyork o altı aylık süre içinde eğitim alıp başarılı olamayanlar oyp den yararlanamıyorlar .benim de cok kafam karıştı..sonuçta riskli bir iş. 50 nin altında da alabilirim belli olmaz ..ama herhalukarda araştırma görevilisi kadrosu elimde olacak değil mi ??

hocam anlıyorum seni ama rahat ol kpds 64 ünü kullanıbilirsin. araştırma görevlisi kadronu kaybetmessin..

DickeyFuller

Öğrenci
Merhabalar, ben daha önce öyp'ye başvurmadım. Bir öyp puanım yok. Aralıktaki ek atamalar sırasında başvurabiliyor muyum? Bu konuya hiçbir yerde rastlamadım , ama öyp puanı olanlar ales sonrası puanlarını güncelleyebildiğine göre , ilk defa başvuru da mümkün olabilmeli diye düşünüyorum ?? Net bir cevap alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler

---Güncellendi---

Merhabalar, ben daha önce öyp'ye başvurmadım. Bir öyp puanım yok. Aralıktaki ek atamalar sırasında başvurabiliyor muyum? Bu konuya hiçbir yerde rastlamadım , ama öyp puanı olanlar ales sonrası puanlarını güncelleyebildiğine göre , ilk defa başvuru da mümkün olabilmeli diye düşünüyorum ?? Net bir cevap alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler

nartug

Öğrenci
merhaba ben buraya yeni üye oldum hocam yardımcı olursanız çok sevinirim öyp ye başvuracagım fakat puan hesabı yapamıyorum diploma notum 3.05 bunu 100lük sisteme çeviremedim nasıl yapıyorsunuz şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin :)

M

Merve

Guest
Son düzenleme:

nartug

Öğrenci
çok teşekkür ederim çok sagolun fakat bizim bölüm işletme biraz yüksek kapatıyor sanırım acaba alesten kaç almalıyım yerleşebilmem için

M

Merve

Guest
çok teşekkür ederim çok sagolun fakat bizim bölüm işletme biraz yüksek kapatıyor sanırım acaba alesten kaç almalıyım yerleşebilmem için
Buradan bölümünüzün öyp puanlarına bakarak fikir edinebilirsiniz:
http://www.akademikpersonel.org/anasayfa-haberleri/18650-tum-oyp-puanlari-excel-sirali.html
İhtiyacınız olan ales puanı için de netlerinizi aşağıdaki linkten hesaplayabilirsiniz:
Akademik Personel - ÖYP Forum- ALES- YLSY- YDS - ALES Puan Hesaplama 2013

sacrum

Öğrenci
Eski bir açıklamaya bakıyorsunuz, bir de açıklamanın tarihine baksaydınız :) bir şeyin değiştiği yok. %60 Ales devam ediyor.

Hocam kusura bakmayın baktım ama dedim bundan sonrası için mi böyle diyor çünkü yok.gov.tr de %60 diye kocaman yazıyor ama ya değiştirdilerse. Okul ortalamam düşük ödüm koptu gece gece.

mhmtnl

Öğrenci
merhaba ben ilköğretim matematik mezunuyum okul öncesi yüksek lisans yapıyorum. okul öncesi alannda tercih yapacağım hangi ales puanımı kullanacağım?

Y

Ymn

Guest
İyi calismalar
Tip fakultesi mezunuyum . Oyp basvurusunda mezuniyet notumu , yoksa ilk 4 yilin ortalamasi mi isteniyor?
Tesekkurler, iyi calismalar

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar cok ama cok önemli ve acil bir sorum olacak simdi ben bu dönem atanmak istiyorum öyp ile ancak hali hazırda bir yds veya yabancı dil sınavım yok ancak eğitim dilim İngilizce. başvuru yapabilirmiyim yabancı dil sınavım olmadan öyp ye yoksa illaki gereklimi cok tesekkurler

Merve

Baş Editör
arkadaşlar cok ama cok önemli ve acil bir sorum olacak simdi ben bu dönem atanmak istiyorum öyp ile ancak hali hazırda bir yds veya yabancı dil sınavım yok ancak eğitim dilim İngilizce. başvuru yapabilirmiyim yabancı dil sınavım olmadan öyp ye yoksa illaki gereklimi cok tesekkurler
Başvurabilirsiniz. YDS şart değil, varsa %15 etkilidir.