Kadro Dereceleri

eczak

Yardımcı Editör
hocam emeklilik müteakibi 9/3 yazıyor.. atama belgesinin üzerinde 5. dereceden araştırma görevlisi olarak 7/3 kadame/derece olarak atanmıştır diyor
bordrom henüz yok.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Anladım şimdi, sizi 7/1'den başlatmışlar, 1 kademe yüksek lisans mezunu gibi olmuş eczacılıktan dolayı, 1 kademe de lise hazırlıktan almış ve 7/3'e yükselmişsiniz doğrudur durumunuz. Seneye 6/1 olacaksınız, kademe hanesi yükselir ancak derece hanesi düşer :) Yani 7/3, 7/1'den 2 yıl büyüktür.

kariyerenes

Öğrenci
Hocam araştırma görevliliği kadrolarında 7 ve 5 kadro derecelerine sahip iki ilandan hangisi daha avantajlıdır neden ? ve Maaş tam olarak ne kadar fark eder.

genc_türk

Öğrenci
Hocam merhabalar.. Bir sorum olacaktı. Bir üniversite araştırma görevlisi ilanını kadro derecesi 4 olarak açmışsa, daha önce herhangi bir yüksek öğretim kurumunda çalışmamış biri başvuru yapabilir mi?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam merhabalar.. Bir sorum olacaktı. Bir üniversite araştırma görevlisi ilanını kadro derecesi 4 olarak açmışsa, daha önce herhangi bir yüksek öğretim kurumunda çalışmamış biri başvuru yapabilir mi?

normalde 5-6-7 derecelerine hiç bir kamu hizmeti omayanlar atanır. 4. derece için iki altını haketmek lazım ama görüyoruz ki kimse takmadan atamayı yapıyorlamış. Kısacası isterlerse yaparlar ama yasal olarak olmaz.

emrah06

Öğrenci
İyi günler. Ben 7. dereceden atanmıştım. Daha önce kamu hizmetim yok. Mühendis olduğum ve 1 yıl hazırlık okuduğum için dilekçe verdim. Bordromda derecem 7/5 ve emekliğe esas 8/2 görünüyor. Derecemin 6/2 olması gerekmiyor muydu ve 7/5 olması maaş vs. yönünden bir sorun oluşturur mu?

Bir de bilgisi olan, varsa 2013 Ocak için 7/1 minimum arş.gör maaşı ne kadar olmalıdır? Teşekkürler

ran

Doçent
Merhaba,

Kadro derecesi 4 olan bir kadroya 50/d'li araştırma görevlisi olarak atandım. Mühendislik mezunuyum ve lisede hazırlık okudum. Şu an benim kadro kademe ve derecemin ne olması gerekiyor ? Biraz kafam karıştı açıkcası :)

mithrandil

Öğrenci
nazmi hocam elektrik elektronik mühendisliği yeni mezunuyum ve araştırma görevlisi oldum 50/d ile.lisede hazırlık okumuştum.kadro derecemin ne olması gerekiyor 6/2 mi ?

ersinyilmaz1

Öğrenci
Nazmi hocam merhaba. Size bir sorum olacak. Ben öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. Kadro derecem 5/2'idi doktoramı işlettim 5/4'ü oldu. Sonra bir yıl çalışmam sebebiyle bir kademe daha verildi ve 5/5 oldum. Ancak aynı kurumda bir başka arkadaş 5/3 iken yüksek lisansını tamamladı. Kadro derecesi 4/1 oldu. Sizce burda yanlış uygulama yok mu.