IELTS Puanımı Cari Usul Atamalarında Kullanabilir miyim?

bigthunder

Doçent
hiç notere gidipde ielts sonucunu Türkçeye çeviricez diye tutturdular mı?

birde her başvuru için sürekli notere mi onaylatmalıyız?

Sercan

Profesör
hiç notere gidipde ielts sonucunu Türkçeye çeviricez diye tutturdular mı?

birde her başvuru için sürekli notere mi onaylatmalıyız?

Ben fotokopisini çektirdim. Resmi bir kurumdan aslı gibidir damgası vurdurdum, son olarakta yeni eşdeğerlilik tablosunu arkasına zımbaladım. Sorun çıkmadı kabul edildi. Ancak üniversiteden üniversiteye fark edebilir bu durum.

bigthunder

Doçent
Ben PTT'den yaptırmıştım bizim aile PTT'ci olduğu için. Diplomama ise başka bir üniversiteden aslı gibidir almıştım. Bence tatlı dil ile sorunca herhangi bir resmi kurum sizi geri çevirmez. Ptt, SGK, İŞ kur, Maliye, hatta muhtarlık.

hocam üniversitem aslı gibidir diye onayladı kabul etmediler bizim üniversitemiz edecek diyorlar

Sercan

Profesör
hocam üniversitem aslı gibidir diye onayladı kabul etmediler bizim üniversitemiz edecek diyorlar

Hocam benim başvurduğum okul yöksis ilan sayfasında not olarak, "resmi kurumlarca alınmış aslı gibidir kabul edilmektedir" diye belirtmişti. Valla bence söyle işliyor sistem, eğer bir şekilde alacakları kişi ilk 4 e kalmış ise, dikkat etmiyorlar ama kendi adayları zor durumda ise, elemek için biçilmiş kaftan oluyoruz onlar için ;)

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba benim sorum IELTS sıvanın geçerliliği ile ilgili. 30 Kasım 2013’te IELTS sınavına girdim ve 5 aldım. (O tarihteki eşdeğerliğe göre 60). Dolayısıyla sınavımın geçerlilik süresinin dolmasına bir yıl daha var. Sormak istediğim şu; cari kadro başvurularında bununla ilgili bir sorun yaşar mıyım? Kabul edilmeme ihtimali var mı? Üniversitelerde öğrenci işlerinde çalışan bir çok personel konudan bihaber. ( 14 Şubat 2014’ten önceki sınavların hala geçerli olduğundan) Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba benim sorum IELTS sıvanın geçerliliği ile ilgili. 30 Kasım 2013’te IELTS sınavına girdim ve 5 aldım. (O tarihteki eşdeğerliğe göre 60). Dolayısıyla sınavımın geçerlilik süresinin dolmasına bir yıl daha var. Sormak istediğim şu; cari kadro başvurularında bununla ilgili bir sorun yaşar mıyım? Kabul edilmeme ihtimali var mı? Üniversitelerde öğrenci işlerinde çalışan bir çok personel konudan bihaber. ( 14 Şubat 2014’ten önceki sınavların hala geçerli olduğundan) Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

Yaşamazsınız, sorun yok süresi dolana kadar kabul ediliyor.