IELTS Puanımı Cari Usul Atamalarında Kullanabilir miyim?

ahmet_88

Öğrenci
IELTS puanım ile cari usul atamalarında kullanabilir miyim? ÜDS,KPDS yada eşdeğerliliği maddesinde yer alan eş değerliliğine bu sınav da giriyor mu? bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici

Cari, ÖYP, Doktora, Yüksek lisans farketmiyor hepsinde geçerlidir IELTS. (Geçerlilik süresi içinde tabiki)

KPDS ve ÜDS'ye E
şdeğer Kabul Edilen IELTS Sınavları
Eşdeğerlik tablosu

IELTS ÜDS/KPDS
9 100
8 97,5
7,5 95
7 92
6,5 85
6 78
5,5 72,5
5 70
4,5 66
4 60

arşgör

Öğrenci
nazmi hocam geçen sene Öyp dil kursuna gittim ve üds den 62,5 aldım. Şimdi denemelerde daha yükseğe çıkıyorum ama yine de belli olmuyor. Olmazsa bir de şu ielts yi denesem şansım ne orandadır sizce.. Bir de bu sınav hakkında kısa bir bilgi verir misiniz? ya da bir siteye yönlendirir misiniz? ama tam anlaycağım tarzda olmalı site. Çünkü ben bakıyorum çoğu yer yarım yamalak anlatmış sınavı. bunun resmi bir sitesi yok mu?

Es_r

Öğrenci
nazmi hocam geçen sene Öyp dil kursuna gittim ve üds den 62,5 aldım. Şimdi denemelerde daha yükseğe çıkıyorum ama yine de belli olmuyor. Olmazsa bir de şu ielts yi denesem şansım ne orandadır sizce.. Bir de bu sınav hakkında kısa bir bilgi verir misiniz? ya da bir siteye yönlendirir misiniz? ama tam anlaycağım tarzda olmalı site. Çünkü ben bakıyorum çoğu yer yarım yamalak anlatmış sınavı. bunun resmi bir sitesi yok mu?

IELTS Nedir -Sınavlar - Eğitim - British Council

Bir de buraya bakın.

jovenleon

Öğrenci
ielts sınavı 2 kısımdan olusuyor.genel ve akademik. hangisinden 4.5 puan alabilmek daha kolay olur?

Pek bi farkı yok listening-speaking komple aynı zaten reading ve writing farklı.

Genel olan daha kolay fakat örneğin akademikte readingde 40 sorudan 12 doğru yaparak 4,5 alırken genelde 40ta 19 doğru yapmanız gerekiyor 4,5 alabilmek için.

ilhanerdem

Öğrenci
ıelts sınavı hangi illerde yapılıyor yaklaşık olarak sınav ücretleri ne kadar kaç yıl gecerlilik süresi var tesekurler iyi çalışmalar....

amar

Araştırma Görevlisi
GEÇEN AY ardahan a başvurdum 13 temmuz 2013 girişli sınavımı 50 saymışlar.4.0 almıştım IELTS den.eski eşdeğerlikte 60 sayılıyor.ilk 4 e kalamadığım için bir şey demedim ama bunun gibi durumlar olur mu yine. ondan korkuyorum.üniversitelerin insiyatifinde olan bir şey değil zannımca.yanlış yapmışlar değil mi?

gökhanaş

Öğrenci
Merhaba ben bir konuda danışmak istiyorum. Üniversiteler cari alım ve doktora başvurularında ösymnin verdiği eşdeğerliliğe göre mi hareket ederler yoksa ıelts puanlarına kendileri değer verebilir mi? Örnek vermek istersek a üniversitesi doktorada veya cari alımda ıeltsden; normal şartlarda ösymnin verdiği 55 puanın karşılığı olan 4.5 puanı, 55'e 5 yapabilir mi? Teşekkürler.

sidneh

Profesör
Merhaba ben bir konuda danışmak istiyorum. Üniversiteler cari alım ve doktora başvurularında ösymnin verdiği eşdeğerliliğe göre mi hareket ederler yoksa ıelts puanlarına kendileri değer verebilir mi? Örnek vermek istersek a üniversitesi doktorada veya cari alımda ıeltsden; normal şartlarda ösymnin verdiği 55 puanın karşılığı olan 4.5 puanı, 55'e 5 yapabilir mi? Teşekkürler.

Hayır, yapamaz.