Dil Puanı 50 nin de altında olanın ÖYP puanı nasıl hesaplanıyor?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
O geçen seneydi, bu sene dediğim gibi kaç puanınız varsa o, hala geçen senenin puanlarına neden bakıyorsunuz anlamıyorum :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Artık öyle bir durum söz konusu değil dil puanınız kaç olursa olsun yazılacak ve onun %15'i alınacak puanınız 2 olsa bile yazın değerlendirmeye alınıcak.

selcukaya

Öğrenci
öyp ilk başvuru

Benim kafam karıştı hocam.. Kusura bakmayın belki defalerca kez cevapladınız ama bu üdsye girdim diyelim 20 puan aldım ve öypye ilk kez başvuruyorum
1- puanım 50 olarak mı sayılacak yani 50nin %15i mi alınacak..
2- bazı üniversitler tarih bölümünde 1 kontenjan değil bir kaç kontenjan belirlemiş burada alım nasıl olur öyp de 1 kişi girmez mi??

affınıza sığınarak cevaplarınızı bekliyorum
Teşekkürler

F

financier

Guest
Benim kafam karıştı hocam.. Kusura bakmayın belki defalerca kez cevapladınız ama bu üdsye girdim diyelim 20 puan aldım ve öypye ilk kez başvuruyorum
1- puanım 50 olarak mı sayılacak yani 50nin %15i mi alınacak..
2- bazı üniversitler tarih bölümünde 1 kontenjan değil bir kaç kontenjan belirlemiş burada alım nasıl olur öyp de 1 kişi girmez mi??

affınıza sığınarak cevaplarınızı bekliyorum
Teşekkürler

1- 20 aldıysan 20 nin %15 i alınacak 50 ye tamamlama geçen yıl cari usul alımlarda idi . artık alımlar öyp usül olacağı için ,kaç puan alırsanız onu değerlendirmeye katacaklar.
2-1 kişi alacaklarsa en yüksek puana sahip 1. kişi kazanacak , 3 kişi alacaklarsa başvuru yapan en yüksek ilk 3 kişi kazanacak.

kolay gelsin.

minetrgt

Öğrenci
arkadaşlar kusura bakmayın ama anlamadığım bı nokta var mesela benim dil puanım yok ...üds sınavına gırdım diyelım 15 aldım ....alesım 80 lisansım 90....dil puanım 50 olarakmı kabul edıceleck ...

Tutatochi

Öğrenci
arkadaşlar kusura bakmayın ama anlamadığım bı nokta var mesela benim dil puanım yok ...üds sınavına gırdım diyelım 15 aldım ....alesım 80 lisansım 90....dil puanım 50 olarakmı kabul edıceleck ...

Hayır aldığınız 15 puanın %15 alınıp ÖYP puanınıza eklenecek. Şayet kazanırsanız 65 geçmek için yurtiçi dil kursuna gideceksiniz.

pinarandac

Öğrenci
Merhaba,
ÖYP başvurularında 50 puanın altındaki dil puanı da dilersek hesaplamaya katılabiliyor, değil mi?
Bir de toefl sonuçları diğer sınavlar gibi sistemden çekiliyor mu? Çünkü sonuçların elimize ulaşmasının 1 buçuk ayı bulacağı biliniyor. Bu durumda en geç ne zaman dil puanım elimde hazır olmalı? Haziran mı Temmuz mu?

Son düzenleme:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba,
ÖYP başvurularında 50 puanın altındaki dil puanı da dilersek hesaplamaya katılabiliyor, değil mi?
Bir de toefl sonuçları diğer sınavlar gibi sistemden çekiliyor mu? Çünkü sonuçların elimize ulaşmasının 1 buçuk ayı bulacağı biliniyor. Bu durumda en geç ne zaman dil puanım elimde hazır olmalı? Haziran mı Temmuz mu?
EVet istedeniz %15'i alınır kaç olduğu önemsiz. Toefl sonucunuzu başvurunun son gününe kadar öğrenebilirseniz sorun yok onu girebilirsiinz sistem çekmiyor manuel giriliyor.