Bireysel YÖK Kontenjanı ve 39. Madde

uygur

Öğrenci
Ankaraya izinle geldim geçen hafta ve hacettepeye anasanat dalına dilekçemi verdim ve işlemlerimi başlattım bireysel kontenjan için. şu anda enstitüde bekliyor ordan öyp kordinatorlüğüne geçicek oradan da yöke gidicek galiba. yöke danışmak için gittim aynı zamanda. bana söyledikleri bireysel kontenjan talebi süresinde 35 ve 39 dan faydalanabileceğimi ve hatta yapsaydın keşke gelmeden şeklinde belirttiler. çok şaşırdım açıkcası. bana anlattıklarını bir şekilde yazılı belge ile atandığım üniversiteye dilekçe verirken eklemek istiyorum yoksa berfu hocamın ki gibi bir durum söz konusu çok iyi anlıyorum :(

HÜLYA

Öğrenci
Lisansüstü yaptığım üniversiteye bireysel başvuru dilekçesi verirken öyp ile atandığım üniversiteden onay belgesi almama gerek var mı

apolat

Öğrenci
Ben de YL yapıyor olmak şartı ile atandım ve merkezi alımlarda tercih yapmadım doğal olarak. 35. madde için atandığım üniye , bireysel kontenjan için de Hacettepe'ye dilekçe verdim. Ancak YL yaptığım bölüm zaten çok fazla araştırma görevlileri olduğu, bana yaparlarsa diğer kişilere de(benim gibi 2 kişi daha var) yapmak zorunda oldukları ve fiziksel şartların yetersiz olduğu gerekçeleriyle dilekçemi işleme almadı. Zaten bölümümde iki ünide YL programı var, ikisi de kontenjan açmadı. Kaldı ki tez dönemine geçmişim yarılamışım ve ona göre de ÖYP ile atanmışım. Haklı olan benim aynı zamanda mağdur olan da ben oluyorum. Ben şimdi ne yapabilirim?

haritacı2

Öğrenci
Ben de YL yapıyor olmak şartı ile atandım ve merkezi alımlarda tercih yapmadım doğal olarak. 35. madde için atandığım üniye , bireysel kontenjan için de Hacettepe'ye dilekçe verdim. Ancak YL yaptığım bölüm zaten çok fazla araştırma görevlileri olduğu, bana yaparlarsa diğer kişilere de(benim gibi 2 kişi daha var) yapmak zorunda oldukları ve fiziksel şartların yetersiz olduğu gerekçeleriyle dilekçemi işleme almadı. Zaten bölümümde iki ünide YL programı var, ikisi de kontenjan açmadı. Kaldı ki tez dönemine geçmişim yarılamışım ve ona göre de ÖYP ile atanmışım. Haklı olan benim aynı zamanda mağdur olan da ben oluyorum. Ben şimdi ne yapabilirim?

Merhaba,
uzun bir bekleme ve çabalama süresi sonrasında cuma günü öyp ile yerleştiğim üni ye atamam gerçekleşti. Şimdi ise görevlendirme ile ilgili başvuru yapmam gerekiyor fakat 35 ve 39. madde dilekçelerini nereye vereceğim konusunda üninin birimleri anlaşamıyor. Kimse dilekçeyi kabul etmek istemiyor. Atandığım üniversite de bölüm öyp koordinatörlüğüne vermemi , öyp koordinatörlüğü bölüme ve hatta bölüme de değil Yüksek yaptığım üniversiteye vermemi bakalım kontenjan var mı diyor. Yök'ü aradım yök ise personel daireye vermem gerektiğini söylüyor :) imdat gerçekten... akademisyen olduğuma olacağıma sevinemiyorum uğraştığımız işler nedir böyle. bugün gitmediğim yer, çalmadığım kapı aramadığım öyp birimi kalmadı. Bu arada yüksek yaptığım üninin öyp koordinatörlüğünü aradım bireysel kontenjan başvurusu yapmam gerekiyormuş diye. Onlar ise hayır bize yök bildiriyor biz direk bölüme gönderiyoruz dedi. :S kim doğru söylüyor kim biliyor kim yanlış biiyor :S