Araştırma Görevlisinin Eş Durumu?

caglayanm

Öğrenci
Arkadaşlar,
Bugun mahkemeden Yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle açtığımız davada ret kararı aldık maalesef. Mahkeme Yürütmenin durdurulmasının gerekmediği kanaatine varmış. Anlamadığım husus emsal dava varken mahkeme neden böyle bir karar aldı. Herseye rağmen Hayırlısı olsun diyorum yine de..

beanpole

Öğrenci
Arkadaşlar,
Bugun mahkemeden Yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle açtığımız davada ret kararı aldık maalesef. Mahkeme Yürütmenin durdurulmasının gerekmediği kanaatine varmış. Anlamadığım husus emsal dava varken mahkeme neden böyle bir karar aldı. Herseye rağmen Hayırlısı olsun diyorum yine de..

merhaba dava sürecinizle ilgili bilgi verebilir misiniz? eşiniz göreve başladıktan sonra mı açmıştınız, ayrıca aile bütünlüğünün bozulması durumunu dikkate almadılar mı? nasıl böyle bir şey olabilir benim aklım almıyor..

caglayanm

Öğrenci
merhaba dava sürecinizle ilgili bilgi verebilir misiniz? eşiniz göreve başladıktan sonra mı açmıştınız, ayrıca aile bütünlüğünün bozulması durumunu dikkate almadılar mı? nasıl böyle bir şey olabilir benim aklım almıyor..

Ben de şimdi düzeltme yapacaktım, bizim dosya numarası ile 2014 tarihli dava sonucuna bakmışlar. Yani küçük çaplı bir kaza yaşadık anlaşılan. Karar çıktısını istememiz üzerine başka bir memur arkadaş hatanın farkına vardı ve eşimin talebinin kabul edildiğini söyledi. Yarattığım kısa süreli heyecan için de özür dilerim. Şu anki durumu özetleyeyim. Mahkeme yürütme durdurma kararının 7 işgünü içinde gerekçeli kararını hazırlayacak, ardından bu karar (davalı) Sağlık Bakanlığı'na ve (davacı) eşime tebliğ edilecek. Sağlık Bakanlığı bu karara itiraz edecek, daha sonra mahkeme yürütmenin durdurulması ile ilgili kesin kararı verecek. Buradan sizi sürekli bilgilendirmeye çalışacağım.

beanpole

Öğrenci
Ben de şimdi düzeltme yapacaktım, bizim dosya numarası ile 2014 tarihli dava sonucuna bakmışlar. Yani küçük çaplı bir kaza yaşadık anlaşılan. Karar çıktısını istememiz üzerine başka bir memur arkadaş hatanın farkına vardı ve eşimin talebinin kabul edildiğini söyledi. Yarattığım kısa süreli heyecan için de özür dilerim. Şu anki durumu özetleyeyim. Mahkeme yürütme durdurma kararının 7 işgünü içinde gerekçeli kararını hazırlayacak, ardından bu karar (davalı) Sağlık Bakanlığı'na ve (davacı) eşime tebliğ edilecek. Sağlık Bakanlığı bu karara itiraz edecek, daha sonra mahkeme yürütmenin durdurulması ile ilgili kesin kararı verecek. Buradan sizi sürekli bilgilendirmeye çalışacağım.

sizin ne suçunuz var :) sizin adınıza ve eş durumu muzdaribi olan tüm aileler adına çok sevindim. dava sürecinizin devamı hakkında bilgilendirmeye devam ederseniz çok sevinirim. zira bende sonucunuzu emsal gösterebilirim. tekrar hayırlı olsun :)

melamy

Öğrenci
Arkadaşlar bende öyp liyim ve eşim tıp doktoru, sonunda bizde mahkeme yoluna başvurmaya karar verdik. Ben şuan aydındayım eşim kütahyada ,yani ayrıyız ve eş durumunu bakanlık tabikide ret olarak cevapladı. Şimdi il idar mahkemesine gidip o yazıyı verip dava mı açcaz? Peki emsal karar varsa bunu biz mi bulup belirtcez yoksa bu mahkemenin kendi yapması gereken birşey mi? Eğer bizim bulmamız gerekiyosa bildiğiniz bir emsal karar var mı?

_EMİR_

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar bende öyp liyim ve eşim tıp doktoru, sonunda bizde mahkeme yoluna başvurmaya karar verdik. Ben şuan aydındayım eşim kütahyada ,yani ayrıyız ve eş durumunu bakanlık tabikide ret olarak cevapladı. Şimdi il idar mahkemesine gidip o yazıyı verip dava mı açcaz? Peki emsal karar varsa bunu biz mi bulup belirtcez yoksa bu mahkemenin kendi yapması gereken birşey mi? Eğer bizim bulmamız gerekiyosa bildiğiniz bir emsal karar var mı?

Tamamen olmasa da eş durumu konusundan buna benzer emsal kararlar var hatta geçen de burada böyle bir mahkeme kararı paylaşıldı. Siz Bakanlığın size vermiş olduğu ret cevabıyla birlikte idare mahkemesine dava açacaksınız.

msnln

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benimde bu eş durumu ile ilgili farklı bir sorum olacak. Bir üniversitede arş. gör. olarak çalışıyorum. Eşim olacak kişi başka bir üniversitede lisans okuyor. Biz evlendiğimizde benim bulunduğum üniversiteye eş durumu sebebiyle aynı bölümde yatay geçiş hakkı vb. bir şey var mı? Fikri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

drcihan

Öğrenci
Merhaba,
Eşim ÖYP kapsamında 35. maddeyle Farmakoloji Anabilim dalına araştırma görevlisi olarak atandı. Şu an yüksek lisans eğitimini alıyor, doktora eğitimi bitene kadar bu üniversitede çalışacak.

Tıpta uzmanlık eğitimimi yeni bitirdim ve 64. devlet hizmet yükümlülüğü(dhy) kurasında eş durumu hakkımı kullanmak istiyorum. Bu isteğim kabul olur mu red mi edilir?

ondo

Öğrenci
Konuyu tam 11 ay sonra tekrar gündeme getirmek istiyorum. Hızlıca okudum yazılanları ancak hakim/savcı ve akademisyen eş durumuyla ilgili bir şey yazılmamış. Bu konu hakkında bilgisi olan, nereden öğrenebileceğimi bilen veya kaynak gösterebilecek olan var mı sevgili hocalarım? Hakim adayı olan eşimin ataması bulunduğum ile verilir mi? Ya da eş durumundan faydalanmak istesek kim kime tabi olur?

argörd

Öğrenci
özel sektörde çalışan es durumu

arkadaslar eşim özel sektorde calsıyor bende araştırma görevlisiyım.esımın anı ıs yerınde 360 sıgortası var özel sektörde es durumu atamasından arastırma görevlileride yararlanabılıyormu?

Ramazan Aslan

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Eşim sağlık bakanlığında sağlık memuru olarak çalışıyor ve ben 33/a Araştırma Görevlisi olarak bir üniversiteye yerleştim. Tabiplerde yaşanan problemleri okudum, umarım en kısa sürede çözüme ulaşır. Yardımcı sağlık personelinde Sağlık bakanlığı nasıl bir yol izliyor acaba ? Eşimin eş durumu tayini ile yanıma gelmesinde problem yaşanır mı ?
Teşekkür ederim

A

Akademik Forum

Guest
Kadro geçişi

Akademik kadrodan devlet kurumlarına ait kadro geçişi için ne yapmak lazım? Bir bilen var mıdır? Eş durumundan şehir ve kurum değişikliği ne kadar mümkün? Bilen biri var mıdır?...

A

Akademik Forum

Guest
tayin

Nazmi hocam ben devlet kurumunda muhendis olarak calisiyorum nişanlım da 35. Maddeyle görevlendirilip doktora yapiyor sdü de onun yanina es durumu tayiniyle gidebilirmiyim yoksa asli gorev yeri icin mi olur es durumu tayini

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba. Aynen sizin durumunuzla eş durumuna başvurduk(ben öypliyim kadromla doktoram aynı üniversitede, eşim cerrahi branşta asistanlığı bitti kuraya girdi) ve tabii bakanlıktan ret geldi. Şimdi idari dava açacağız, ancak emsal karar göstermek gerekir diyorlar. Acaba yardımcı olabilir misiniz?

meralce

Öğrenci
Merhaba herkese. denizzznehir ve caglayanm hocam, aynen sizin durumunuzla eş durumuna başvurduk (ben öypliyim kadromla doktoram aynı üniversitede, eşim asistanlığı bitti dhy atama listesine girdi) ve tabii bakanlıktan ret geldi. Şimdi idari dava açacağız, ancak emsal karar göstermek gerekir diyorlar. Acaba yardımcı olabilir misiniz? Bir de idari dava hangi ilde açılmalı? Ret merkez teşkilattan çıkmş dava da Ankara'da açılmalı diyen var, eski ya da yeni görev yerinde açılabilir diyen var.

A

Akademik Forum

Guest
Özel sektördeki eşin yanına atanma durumu

Merhaba,

33/a kadrolu Karabük üniversitesinde araştırma görevlisiyim, eşim istanbulda bir özel şirkette 4 yıllık sigortalı yönetici.
Herhangi bir şekilde istanbulda bir üniversiteye atanma durumum mümkün mü ? ayrıca yükseklisansıma da İtü'de devam ediyorumn fakat kurumum görevlendirme yapmıyor derslere git gel yapmak durumunda kalıyorum.
Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

ogzars

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,
Ben ve eşim farklı üniversitelerde Araştırma Görevlisi (33a) olarak çalışmaktayız. Kadromuzun oldugu üniversitelerde doktora programı olmadığından, doktoramızı farklı bir üniversitede yapiyoruz. (Her ikimizde aynı üniversitede doktora yapıyoruz.) Bir araya gelmemizin tek sanşı 35. Madde ile görevlendirmeydi. Benim üniversitem talebimi kabul etti ve doktora yaptığım üniversiteye geçtim. Anca eşimin üniversitesi görevlendirme vermedi. Bunun üzerine bizde anayasa yer alan "eğitim hakkı" ve "aile bütünlüğünün korunması" maddelerinden yola çıkarak idari dava açtık.
1 yıl kadar süren davan ardından mahkemeyi kazandık.
Bizim gibi maduriyet yaşayan arkadaşımız var ise davamızın emsal karar olması için gerekli evraklari mail yoluyla ulaştırabilirim.

bircan48

Öğrenci
Hocam merhabalar. Eş durumunuz nasıl oldu acaba? Eş durumu yapıldı mı

- - - Güncellendi - - -

Konuyu tam 11 ay sonra tekrar gündeme getirmek istiyorum. Hızlıca okudum yazılanları ancak hakim/savcı ve akademisyen eş durumuyla ilgili bir şey yazılmamış. Bu konu hakkında bilgisi olan, nereden öğrenebileceğimi bilen veya kaynak gösterebilecek olan var mı sevgili hocalarım? Hakim adayı olan eşimin ataması bulunduğum ile verilir mi? Ya da eş durumundan faydalanmak istesek kim kime tabi olur?

Hocam eş durumunuz oldu mu acaba?

slnbbb

Öğrenci
Herkese merhaba. Evleneceğimiz kişinin yurtdışında yaşıyor olması ve evlenip eşimizin yanına gitmek istediğimizde nasıl prosedürlerle karşılaşıyoruz bilgisi olan var mı? Yani zorunlu hizmet, senet vs gibi durumlar ne oluyor ülke değişikliğinde?