Araştırma Görevlisinin Eş Durumu?

denizzznehir

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba ben Öyp araş. gör.im... eş durumu benim gibi olan araş. gör., öğretim görevlisi, okutman arkadaşlar ile irtibata geçmek için bu konuyu açtım.. Eşim uzman dr., mecburi hizmet için sağlık bakanlığı benim durumumu kabul etmedi bu durumda mahkemeye başvurcaz.. aynı durumda olan arkadaş var mı? var ise irtibata geçelim birlikten güç doğar..

denizzznehir

Öğrenci
doktorların tıpta uzmanlık eğitimlerini tamamladıklarında zorunlu hizmetleri var bu hizmetin süresi yerine göre değişiyor ilçelerde doğuda 350 merkezde 550 gün...Sağlık bakanlığı''EŞİ; ...... ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FİZYOLOJİ ABD'NDA ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSUNA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ YAPMAK ÜZERE ATANMIŞTIR'' şeklinde açıklamış ve bunu özel sektörde çalışanlarla bir tutarak kabul etmemiş

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
doktorların tıpta uzmanlık eğitimlerini tamamladıklarında zorunlu hizmetleri var bu hizmetin süresi yerine göre değişiyor ilçelerde doğuda 350 merkezde 550 gün...Sağlık bakanlığı''EŞİ; ...... ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FİZYOLOJİ ABD'NDA ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSUNA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ YAPMAK ÜZERE ATANMIŞTIR'' şeklinde açıklamış ve bunu özel sektörde çalışanlarla bir tutarak kabul etmemiş

Kadroya yüksek lisans eğitimi yapmak üzere atanılır mı? İşe bakın... Siz kurumdan kamu görevlisi olduğunuza dair yazı alamıyor musunuz? Mahkeme bu karar güler..

denizzznehir

Öğrenci
Üniversiteden hizmet belgesini bu şekilde vermişler gerçekten de çok komik çok saçma.. özlük işinde çalışan insanların hiçbişeyden haberi yok bence..her kurum eş durumuna yardımcı oluyor ama bu yökü kimse tanımıyor galiba yöke bağlı olduğumuz için bizi kabul etmiyorlar

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Üniversiteden hizmet belgesini bu şekilde vermişler gerçekten de çok komik çok saçma.. özlük işinde çalışan insanların hiçbişeyden haberi yok bence..her kurum eş durumuna yardımcı oluyor ama bu yökü kimse tanımıyor galiba yöke bağlı olduğumuz için bizi kabul etmiyorlar
Sizin emekli sicil numaranız var bence sağlık bakanlığına bu şekilde bir daha başvuru yapın. Üniversite kadroda olduğunuza dair bir yazı versin mahkeme uzayabilir çünkü.

denizzznehir

Öğrenci
Hocam sağlık bakanlığı eş durumu listesini açıkladıktan hemen sonra münhal kadroları açıklıyor ve tercih süresi 2 gün... eşimde tercih yapmak zorunda kaldı çünkü bu konuyla ilgilenmek için zaman olmadı bikaç gün sonrada atandığı yeri açıklayacaklar biz şimdiden avukatlarla görüşüp ne yapmamız gerekiyorsa yapcaz ancak bizim durumumuzda olup mahkeme ile kazanan arkadaşlar varsa onları emsal göstermek bizim lehimize olacak

Benim durumum da aynı..Eşim mayıs sonunda kadın doğum uzmanı olacak ve haziran ataması için başvuracak.Eş durumuyla ilgili korkularım vardı demek ki sağlık bakanlığı kabul etmiyor. Ben doktora için Gaziosmanpaşa Üniversitesinden Hacettepe Üniversitesi Histoloji ve Embriyoloji AD'a geçtim. Daha başvuru yapmadığımız için sonuçları bilmiyorum..Bu süreçte birbirirmize destek olalımm...

- - - Güncellendi - - -

Üniversitenin kullandığı ibarede bir sıkıntı var gibi. Yanı ... TIP FAKÜLTESİ FİZYOLOJİ AD'da ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ diye yazılsa daha iyi olurdu sanki.Yüksek lisans eğitimi falan yazınca sıkıntı mı oldu acaba...

nurcihan

Öğrenci
Merhaba, Eşim KBB uzmanı oldu. Ben Sakarya İşletme Fakültesinde Araştırma görevlisiyim. Belgeleri muntazaman hazırladığım halde, atama sonuçları gelmeden daha eş durumu tayininin kabul edilmeyeceğini ilk elden öğrenmiş bulunuyor. Hizmet belgesinde eğitim alıyor falan filan da yazmıyor. Gayet daimi kadrodadır yazıyor. Ama mesele bu değil. doktorlar 03/2013 te stratejik kadroya alınmış. Bu demek ki eşi doktor, hakim, savcı olmadığı sürece eş durumu tayini kabul edilmeyecek. Bazen bu TC Cumhuriyeti Devleti benim için mi var ben mi onun için varım bilmiyorum. Küçük bir kızım var. Bir yıldır babamızdan ayrıyız. Şu anda en az bir yıl daha eklenmek üzere ve benim takatim kalmadı. Mahkeme konusunu da hiç düşünmeyin derim. Mart sonrası açılan hiçbir dava kabul edilmemiş.

- - - Güncellendi - - -

Benim durumum da aynı..Eşim mayıs sonunda kadın doğum uzmanı olacak ve haziran ataması için başvuracak.Eş durumuyla ilgili korkularım vardı demek ki sağlık bakanlığı kabul etmiyor. Ben doktora için Gaziosmanpaşa Üniversitesinden Hacettepe Üniversitesi Histoloji ve Embriyoloji AD'a geçtim. Daha başvuru yapmadığımız için sonuçları bilmiyorum..Bu süreçte birbirirmize destek olalımm...

- - - Güncellendi - - -

Üniversitenin kullandığı ibarede bir sıkıntı var gibi. Yanı ... TIP FAKÜLTESİ FİZYOLOJİ AD'da ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ diye yazılsa daha iyi olurdu sanki.Yüksek lisans eğitimi falan yazınca sıkıntı mı oldu acaba...

Sizin durumunuz ne oldu? Paylaşabilirseniz bizim için de iyi olur. Hala bir umut besliyorum, mazeret tayini kabul edilir, olmadı davayı kazanırız. Ama çok boş umutlar.

muhcol

Öğrenci
merhaba,
ben mühendislik fakültesinde öyp araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. Eşim yaklaşık 1 sene sonra uzman dr olacak. araş. görevliliğinde öyp bile olsa eş durumu olmuyor diye biliyorum. Bizi burslu öğrenci olarak görüyorlarmış. bu yüzden ne eşimizin yanına gidebiliyoruz, ne de eşimiz bizim yanımıza gelebiliyor diye biliyorum. sırf bu yüzden araş. görevliliğinden istifa eden arkadaslarım var. Ben de bu seneki kpss ile memuriyete geçmeyi düşünüyorum. Eğer sadece belirli bir ilde bulunan bir kurumu seçersem devlet beni eşimin yanına gönderemeyeceği için bu durumda ne olacak. eşim mi gelecek yanıma. ayrıca memuriyete geçtiğimde ben eşimin yanına kesin olarak gidebilecek miyim? bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın.....

sidneh

Profesör
merhaba,
ben mühendislik fakültesinde öyp araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. Eşim yaklaşık 1 sene sonra uzman dr olacak. araş. görevliliğinde öyp bile olsa eş durumu olmuyor diye biliyorum. Bizi burslu öğrenci olarak görüyorlarmış. bu yüzden ne eşimizin yanına gidebiliyoruz, ne de eşimiz bizim yanımıza gelebiliyor diye biliyorum. sırf bu yüzden araş. görevliliğinden istifa eden arkadaslarım var. Ben de bu seneki kpss ile memuriyete geçmeyi düşünüyorum. Eğer sadece belirli bir ilde bulunan bir kurumu seçersem devlet beni eşimin yanına gönderemeyeceği için bu durumda ne olacak. eşim mi gelecek yanıma. ayrıca memuriyete geçtiğimde ben eşimin yanına kesin olarak gidebilecek miyim? bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın.....

Arastirma gorevlisiyken esiniz sizin yaniniza gelebilir. (Esiniz arastirma gorevlisi degilse)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A

Akademik Forum

Guest
akademik personel

Yüksek lisans yapıyorum nişanlım polis bizim evlendigimizde es durumundan tain isteme gibi bi durumumuz nasl söz konusu olur ? Naparızda tainleri isteyebliriz ? Yoksa isteyemeyecekmiyiz ?

A

ahmet senturk

Guest
es durumu

Esim İstanbul dişinda oyp olarak calisiyor .bense tipta uzmanlik Sinav inda istanbulda ihtisas kazandim, eşimin istanbula farklı bir üniversitede oyp olarak calismam durumu nasil olabilir?

gs266

Öğrenci
Değerli hocalarım merhabalar,
Araştırma görevlilerinin tayin isteme hakları bulunuyor mu, yada eş durumundan falan başka bir okula geçme şansı ,
ben birilerinin Isparta'dan Antalya'ya tayin olduğunu duydum bu durum sizce nasıl olmuştur?
Teşekkürler. :)

kiterunner90

Öğrenci
Değerli hocalarım merhabalar,
Araştırma görevlilerinin tayin isteme hakları bulunuyor mu, yada eş durumundan falan başka bir okula geçme şansı ,
ben birilerinin Isparta'dan Antalya'ya tayin olduğunu duydum bu durum sizce nasıl olmuştur?
Teşekkürler. :)
Oyle bisey yok arkadasim. Ars gorlerin es durumu tayini djye bisey olmaz. Meb ogretmeninin olur. Akademiye girdin mi bu işleri unutacan ya da eşin gelecek ya da ona gore es bulacan :-D

gs266

Öğrenci
Oyle bisey yok arkadasim. Ars gorlerin es durumu tayini djye bisey olmaz. Meb ogretmeninin olur. Akademiye girdin mi bu işleri unutacan ya da eşin gelecek ya da ona gore es bulacan :-D

hocam oldu yani net biliyorum ama nasıl oldu bir fikrim yok:) tayin oldu geçti Akdeniz'e. neyse yapcak bişi yok arkaları sağlammış demekki:)

denizzznehir

Öğrenci
Arkadaşlar ben bu başlığı neredeyse bir buçuk-iki yıl önce açmıştım o zamanlar sağlık bakanlığı eş durumunu kabul etmemişti eşimi mecburi hizmete başka bir şehire göndermişti. bizde hemen dava açtık ve dava da 2 ay içinde yürütmeyi durdurma kararı çıktı ve eşim yanıma gelebildi. şimdi ise eşimin mecburi hizmet süresi bitti bile, davayı soracak olursanız hala danıştay da temyizde sonuca bağlanması bekleniyor, ama bu süreçten sonra bizi etkilemiyor çünkü mecburi süresi bitti... size nacizane tavsiyem beklemek yerine dava açın kazanırsan ne mutlu size...

kocaman

Öğrenci
hocam hayırlı olsun, inşallah en kısa zamanda bier araya gelirsiniz. yakın bir zamanda biz de aynı sürece gireceğiz. size sormak istediğim bir kaç şey var, nerede görev yapıyorsunuz, eşinizi nereye atadılar, bir de hangi idare mahkemesine başvurdunuz? mahkeme ile ilgili şöyle bir sıkıntı var, eğer ilk davayı bölge idare mahkemesine açarsanız, temyiz için danıştaya gidiyor, o dda çok uzun sürüyor diye biliyorum. o sebeple sordum. iyi çalışmalar.

denizzznehir

Öğrenci
Hocam ilk olarak il idare mahkemesine başvurduk ve yürütmeyi durdurma kararıyla davayı açtık. Sonra dava bölge idareye ordan da danıştaya temyize gitti, dediğiniz gibi süre uzuyor, ama yürütmeyi durdurma kararı çıktığı için davanın sonuçlanmasını beklemeden 2 ay sonra eşim yanıma geldi. Tabi bu süreçte bazı belgeleri elden vermek süreci hızlandırabiliyor..