Araştırma Görevlisinin Eş Durumu?

faruker

Öğrenci
Nazmi hocam size bir sorum olacak. Ben ÖYP ile atanan araştırma görevlisiyim. Doktora aşamasındayım. Eşim MEB'de öğretmen. İkimizde ayrı illerde görev yapıyoruz. kendisi benim yanıma eş durumu tayini istedi fakat benim bulunduğum ilde kadrolar kapalı olduğundan gelemedi. Yanıma gelmesi önümüzdeki yıllarda da çok zor görünüyor. Ben de tam tersini yaparak onun bulunduğu yere yakın bir üniversitenin aynı fakültesine yine Arş. Gör. yada Öğr. Gör olarak gitmek istiyorum. Oraya yakın bir üniversitede benim şu an görev yaptığım fakültenin aynısı var. Dekanımla görüştüm, öyle bir girişimde bulunup o üniversite için girişimde bulunursam onay verebileceğini söyledi. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Normal ales dil puanıyla oraya yeniden kadro başvurusu mu yapmam gerekir, yoksa kurumlar arası geçiş yaparak gitmek hakkım var mı?

cerfecer

Öğrenci
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] Hocam bende bu aralık döneminde atandım.Şu an yüksek lisans tez aşamasına geldim hatta Tübitak a proje yazdım kabul edildi ve şubatta başlamam gerekiyor.ÖYP ile atandığım okul bana kendini 2 aya göre hazırla dediler ki yeni okul yeni bölüm öğrenci yok!39. ve 35. maddelerden görevlendirmenin hemen çıkması için nasıl bir yol izlemeliyim Hocam? Ayrıca küçük bir oğlum var ve evliyim. 35.madde görevlendirmesi çıkınca yl ve doktora yaptığım süreçler zorunlu hizmetten sayılacak mı yoksa gideceğim üni.de 2 kat sürede mi hizmet vereceğim?

culeee

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar
Ben öyp ile bi üniye atandım orada doktora olmadığı için şu anda başka bir ünide doktora yapıyorum. Eşim devlet memuru eş durumundan tayinle yanıma gelmesi gerekiyor. Fakat asıl kadro başka ünide olduğu için şu an doktora yaptığım üninin bulunduğu şehire tayin yapmıyorlar. Bu durumda olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirm.

Gamze

Administrator
Merhaba arkadaşlar
Ben öyp ile bi üniye atandım orada doktora olmadığı için şu anda başka bir ünide doktora yapıyorum. Eşim devlet memuru eş durumundan tayinle yanıma gelmesi gerekiyor. Fakat asıl kadro başka ünide olduğu için şu an doktora yaptığım üninin bulunduğu şehire tayin yapmıyorlar. Bu durumda olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirm.

35. maddeyle görevlendirmeniz geldiğinde, kadronuz aktarılmış olacağı için, yanınıza tayin isteyebilir.

culeee

Öğrenci
Evet, 35. Madde görevlendirmem çıktığı halde eş durumu tayinini bi türlü yaptıramıyoruz. Üninin bana verdiği evrakta 35. Madde ibaresiyle detaylı bir şekilde madde kapsamı yazılmış. Bunu bakanlık kabul etmiyor. Bu geçici görevlendirmeye giriyor bizim yönetmeliğimize aykırı diye.

Gamze

Administrator
Evet, 35. Madde görevlendirmem çıktığı halde eş durumu tayinini bi türlü yaptıramıyoruz. Üninin bana verdiği evrakta 35. Madde ibaresiyle detaylı bir şekilde madde kapsamı yazılmış. Bunu bakanlık kabul etmiyor. Bu geçici görevlendirmeye giriyor bizim yönetmeliğimize aykırı diye.

Bildiğim kadarıyla 35. maddeyle görevlendirmede eşinizin tayinini yanınıza alabiliyorsunuz. Zaten yukarıda da söyledim. İşin yasal kısmı ne olur, farklı bir uygulama var mı diye daha iyi bilenlere sordum. Onlardan öğrenince daha detaylı cevaplarım veya buradan size cevap verirler.

A

Akademik Forum

Guest
Hocam merhaba ben aralık ayında bir üniversiteye öyp ile atandım. atandıgım unıversıtede yuksek lısans ve doktora yok. Yüksek lisans için gecici görevlendirmem kabul olursa eşimin olduğu üniversitede görev alacağım. Eşim 50 d li arastırma görevlisi şuan doktora aşamasında. Benim sorum eşimin olduğu üniversitede yüksek lisansım bitince doktora için başka bir üniversiteye görevlendirmem olucak. Doktora süreci ve atandıgım üniversitede 6 yıl çalışma zorunluluğumu eşimin olduğu şehire istenebilir mi?

Gamze

Administrator
Hocam merhaba ben aralık ayında bir üniversiteye öyp ile atandım. atandıgım unıversıtede yuksek lısans ve doktora yok. Yüksek lisans için gecici görevlendirmem kabul olursa eşimin olduğu üniversitede görev alacağım. Eşim 50 d li arastırma görevlisi şuan doktora aşamasında. Benim sorum eşimin olduğu üniversitede yüksek lisansım bitince doktora için başka bir üniversiteye görevlendirmem olucak. Doktora süreci ve atandıgım üniversitede 6 yıl çalışma zorunluluğumu eşimin olduğu şehire istenebilir mi?

YÖK yüksek lisans hangi okuldaysa doktoranın da aynı okulda yapılmasını istiyor. Bu nedenle farklı okullara göndermeye pek sıcak bakmıyor. Eğer doktorayı farklı bir okulda yapabilirsiniz derlerse, ÖYP lisansüstü tecihlerini bekleyip ÖYP puanınızla tercih yapacaksınız.

Diğer sorunuzun cevabı burada var: http://www.akademikpersonel.org/3083-oyp-lilerin-es-durumu-nasil-olur-14.html

ayayyusuf

Öğrenci
merhabalar, kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım, muvafakat ile myo öğretim görevlisi kadrosuna geçiş yapmak üzereyim ve süreci bekliyorum kısmet olursa, eş adayım sağlık bakanlığında çalışıyor, süreç olarak en başladıktan sonra çok beklemeyi düşünmüyoruz ve şartlar gereği o benim yanıma gelebilir mi ? Benim muvafakat ile geçmiş olmamın bu sürece etkisi olur mu ?

culeee

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar
Ben ÖYP'li araştırma görevlisiyim. 35. madde görevlendirmesiyle Anadolu ünide görev yapmaktayım. Eşim tarım bakanlığında devlet memuru ve Eskişehir'e tayin istedik. Tayin isteğimiz reddedildi. Benim gibi Anadolu üni'de olup eşinin tayinini Eskişehir'e yaptırabilen var mı acaba? Lütfen yardımcı olun...

M

Murat Buyukaksu

Guest
Merhabalar.

Akdeniz Üniversitesinde ÖYP'li araştırma görevlisiyim. Doktoramı da kendi üniversitemde yapıyorum, görevlendirme almadım yani.

Eşim ise lisans mezunu hemşire. Eşim devlet memuru olarak atanırsa sağlık bakanlığı eş durumu tayininde sıkıntı çıkarır mı?

Birkaç örnek yazılmış buraya fakat onlar uzman doktor olduğu için durum farklı olabilir.

not: tüm bunları sağlık bakanlığına sordum, tabi ki geçiştirdiler, düzgün bir cevap vermediler. Tekrar sordum cevap bekliyorum.

caglayanm

Öğrenci
merhaba denizzznehir hocam,
size bir konuda danışmak istiyorum, ben su an aynen sizin durumunuzdayım. Ankarada bir üniversitede öyp asistanı olarak çalışmaktayım, eşim de tıp doktoru ve asistanlığını bitirdi. Biz bu ay eş durumu icin basvurduk ama muhtemelen red alacagiz bakanlıktan malum. Size sorum su mahkeme sürecini başlatırken bakanlığın ilanı yeterli mi yoksa bakanlıktan red aldığımıza dair ayrıca bir yazı mı almamız gerekecek? Bir de red alır almaz süreci başlatabilir miyiz? Yoksa kura sonuçlarını da beklemeli miyiz? Çok teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:

kocaman

Öğrenci
merhaba denizzznehir hocam,
size bir konuda danışmak istiyorum, ben su an aynen sizin durumunuzdayım. Ankarada bir üniversitede öyp asistanı olarak çalışmaktayım, eşim de tıp doktoru ve asistanlığını bitirdi. Biz bu ay eş durumu icin basvurduk ama muhtemelen red alacagiz bakanlıktan malum. Size sorum su mahkeme sürecini başlatırken bakanlığın ilanı yeterli mi yoksa bakanlıktan red aldığımıza dair ayrıca bir yazı mı almamız gerekecek? Bir de red alır almaz süreci başlatabilir miyiz? Yoksa kura sonuçlarını da beklemeli miyiz? Çok teşekkürler şimdiden

hocam durum hakkında burda bilgilendirme yaparsanız sevinirm. inşallah en kısa sürede bir araya gelirsiniz.

caglayanm

Öğrenci
hocam durum hakkında burda bilgilendirme yaparsanız sevinirm. inşallah en kısa sürede bir araya gelirsiniz.

Valla biz dün bakanlıktan red aldık, dava açmayı da düşünüyoruz. Yalnız davayı şimdi mi acsak yoksa kura sonuclarını mı beklesek bilemedik bir türlü. Sonuçta yürütmeyi durdurma talep edecegiz, ama esimin tayin edildigi bir yer henüz yok ortada. Bu yüzden kura sonuçlarının resmi tebligatını bekleyelim diye düşündük..

kocaman

Öğrenci
Valla biz dün bakanlıktan red aldık, dava açmayı da düşünüyoruz. Yalnız davayı şimdi mi acsak yoksa kura sonuclarını mı beklesek bilemedik bir türlü. Sonuçta yürütmeyi durdurma talep edecegiz, ama esimin tayin edildigi bir yer henüz yok ortada. Bu yüzden kura sonuçlarının resmi tebligatını bekleyelim diye düşündük..

evet dediğiniz gibi düşününce elinizde bir sonuç ve atandığınız bir yer olması gerekir gibi duruyor. ama yine de bir avukatla görüşün derim.

- - - Güncellendi - - -

hocam özelden bir mesaj attım, bakarsanız sevinirim.

melamy

Öğrenci
[MENTION=56575]kocaman[/MENTION] arkadaşımızdan aldığım bir linki paylaşıyorum. Eş durumuyla ilgili sağlık bakanlığı tarafından sıkıntıya sokulan arkadaşlarımız ayrıntılı bilgi edinmek için bu yazıyı tamamen okuması faydalı olacaktır.
www.osmanduzgun.av.tr/uzman-doktorlarin-es-durumu-atamasi/

Ayrıca sağlık bakanlığının öyp yi eş durumunda kabul etmemesiyle ilgili bazı çalışmalar yapıyorum. 20 gün içinde bi sonuç çıkcaktır .sonucu bu linkte paylaşırım

Sercan

Profesör
[MENTION=56575]kocaman[/MENTION] arkadaşımızdan aldığım bir linki paylaşıyorum. Eş durumuyla ilgili sağlık bakanlığı tarafından sıkıntıya sokulan arkadaşlarımız ayrıntılı bilgi edinmek için bu yazıyı tamamen okuması faydalı olacaktır.
Düzgün Hukuk Avukatlık Bürosu | Uzman Doktorların es durumu ataması

Ayrıca sağlık bakanlığının öyp yi eş durumunda kabul etmemesiyle ilgili bazı çalışmalar yapıyorum. 20 gün içinde bi sonuç çıkcaktır .sonucu bu linkte paylaşırım

Forum avukatımız ile de görüşebilirsiniz durumu hocam. Umarım güzel sonuçlar alacaksınız.

kocaman

Öğrenci
evet maalesef ÖYP'liler ve genel olarak öğretim elemanları için eş durumu yok. bu resmen haksızlıktır. 5 yıl kurum değiştiremeyecek hemşirenin, uzman er ve erbaşın mazereti kabul edilirken, senet imzalamış ÖYP'linin ve öğretim elemanlarının mazeretlerinin kabul edilmemesi akla mantığa uymuyor. insanları eşinden ayırmak için zorlanmış bir yönetmelik. hakkımı helal etmiyorum.