Araştırma Görevlisinin Başka Bir Üniversiteye Geçişi

mekselmina

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

33a kadrosunda A üniversitesinde araştırma görevlisi iken, B üniversitesinde açılan 33a kadrosuna geçiş yapılabilir mi? Eğer yapılabiliyorsa ayrı bir şartı var mı? Ayrıca 33a kadrosundan istifa edilebiliyor mu ve edildiğinde herhangi bir para ödemesi söz konusu mu?

uykusuz_oku

Öğrenci
bir meslek yüksek okulunda öğretim görevlisiyim. lisans eğitimime uygun kadrolar açılmış onlara görevdeyken başvurabiliyor muyum?
bir de yüksek lisansım başvuracağım öyp kadrosunun alanından farklı, o alanda tekrardan y.l yapaca mıyım?

yolcu657

Öğrenci
Benim içinde aynı durum söz konusu 33a ile bir üniversitede araştırma görevlisiyim, göreve baslayalı iki ay oldu, baska bir üniversitede açılan araştırma görevlisi kadrosuna basvurabilirmiyim ? suanda görev yaptıgım üniversite muvafakat vermezse ne yapabilirim ? yasal haklarım neler ? süre kısıtlı oldugu için acil bir cevap bekliyorum, teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

33a kadrosunda A üniversitesinde araştırma görevlisi iken, B üniversitesinde açılan 33a kadrosuna geçiş yapılabilir mi? Eğer yapılabiliyorsa ayrı bir şartı var mı? Ayrıca 33a kadrosundan istifa edilebiliyor mu ve edildiğinde herhangi bir para ödemesi söz konusu mu?

casty

Öğrenci
Merhabalar.. Ben de ÖYP programı kapsamında bu yıl atandım ve atandığım üniversitede görev yapıyorum. İki ay kadar çalıştıktan sonra yabancı dil eğitimi için başka bir şehre geçmek zorunda kaldım ve 1.5 aydır eğitim devam ediyor. Belki biraz kafa karıştırıcı olacak ama Öyp'den istifa edip, başka bir üniversitede normal araştırma görevlisi olarak başvurmak istiyorum. Acaba nasıl bir yaptırım ile karşılaşırım şu durumda? Neden istifa ediyorsun ki gibi saldırgan tutumlarla gelmeyelim lütfen bu işe gönül vermiş birisi olarak kendimce yeterince sebebim var. Hesap vereceksem de onun da yeri belli. Şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar haber bekliyorum sizlerden.. Herkese iyi çalışmalar..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Dİl eğitimi için imzaladığınız seneti öderseniz istifa edebilirsiniz dil kursunun ücreti yaklaşık 16 bin + 2 aylık maaş ve onun %50'si.

casty

Öğrenci
Dİl eğitimi için imzaladığınız seneti öderseniz istifa edebilirsiniz dil kursunun ücreti yaklaşık 16 bin + 2 aylık maaş ve onun %50'si.

Dil eğitimi için henüz senet imzalamadım. Değişen bir durum olur mu? Peki dil eğitimi bittikten sonra istifa etsem ve diğer üniversitede normal araştırma görevlisi olarak başlasam?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Dİl eğitiminiz bittikten sonra 6 daha çalışırsanız o zaman istifa edebilirsiniz. Senet imzalamadıysanız yaptırım yoktur ama imzalatabilirler istifa ederken.

casty

Öğrenci
Dİl eğitiminiz bittikten sonra 6 daha çalışırsanız o zaman istifa edebilirsiniz. Senet imzalamadıysanız yaptırım yoktur ama imzalatabilirler istifa ederken.

Çok teşekkür ederim Nazmi hocam. Son bir soru daha sorayım. 23 bin liralık bir senet imzalatmak istiyorlar yabancı dil kursu için. Yani şimdi ayrılırsam bunu ödemek zorundayım? Peki kurs bittiğinde ayrılsam zorunlu görevi atanacağım üniversitede yapamıyorum değil mi? Yani eylülde başvurmak istiyorum diğer üniversiteye en uygun yol nedir sizce şu durumda? Kusura bakmayın, fazla soru sordum, çaresiz bir durumdayım.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Dil eğitimi bittikten sonra sadece 6 ay çalışırsanız senetten muaf olursunuz onun dışında mahkemeye verirler ama bu süre içinde başka bir yükseköğretim kurumuna başvurmazsınız ya da anlaşacaksınız üni. ile muafakat verecekler ama neredeyse imkansız vermezler.

neo

Öğrenci
Dil eğitimi bittikten sonra sadece 6 ay çalışırsanız senetten muaf olursunuz onun dışında mahkemeye verirler ama bu süre içinde başka bir yükseköğretim kurumuna başvurmazsınız ya da anlaşacaksınız üni. ile muafakat verecekler ama neredeyse imkansız vermezler.

Hocam, dil eğitiminden döndükten sonra, 6 ay çalışılıp senetten muaf olunduktan sonra, istifa edilirse başka bir üniversiteye veya tekrar ÖYP ye başvurulabilir mi?

Ç.K.K.

Öğrenci
Merhaba. Benim sorum şu, a universitesinde 33 a kadrosunda araştırma görevlisi olarak gorev yapiyorum. B Üniversitesinde enstitü kadrosunu kazandim ve muafakiyet yazısı suan çalıştığım üniversiteye gonderildi. Muafakiyet verilmezse o stifa etmem halinde b universitesinde baslamam icin 6 ay gibi bir süre beklemem gerekecek mi ? Diger sorum ise muafakiyet verilmezse illa bunu almam mumkun mu ve nasil (mahkeme ) ? Simdiden tesekkur ederim saygilar..

the

Öğrenci
33a garanti kadroyu bırakıp 50d mi olmak istiyorsunuz? peki neden?

ayrıca sorunuzun cevabı hayır. yani istifa edip diğer tarafta göreve bir gün sonra başlayabilirsiniz. akademik kadrolarda bekleme süresi yok.

Merhaba. Benim sorum şu, a universitesinde 33 a kadrosunda araştırma görevlisi olarak gorev yapiyorum. B Üniversitesinde enstitü kadrosunu kazandim ve muafakiyet yazısı suan çalıştığım üniversiteye gonderildi. Muafakiyet verilmezse o stifa etmem halinde b universitesinde baslamam icin 6 ay gibi bir süre beklemem gerekecek mi ? Diger sorum ise muafakiyet verilmezse illa bunu almam mumkun mu ve nasil (mahkeme ) ? Simdiden tesekkur ederim saygilar..

üniversiteler arasında geçişte hiçbir beklemeye tabi olmazsın ertesi gün başlarsın. Yalnız Ensititü kadronun devam etmesi için yüksek lisans veya doktora eğitiminin devam etmesi şarttır.

bulut87

Öğrenci
Selamlar..Ben şuan Öyp'li bir araştırma görevlisiyim. Genel Gazetecilik alanında yüksek lisans yapıyorum. Yüksek lisans sonrası Basın Yayın bölümünden doktorama devam edebiliyor muyum acaba?

Mr December

Baş Editör
Selamlar..Ben şuan Öyp'li bir araştırma görevlisiyim. Genel Gazetecilik alanında yüksek lisans yapıyorum. Yüksek lisans sonrası Basın Yayın bölümünden doktorama devam edebiliyor muyum acaba?

Aynı bölümün altında okulunuzun onayı ile anabilimdalı değişikliği yapabilirsiniz. O dedikleriniz 2 ayrı bölüm ise değişiklik yapılmaz maalesef.

Mr December

Baş Editör
Bildiğim kadarıyla İletişim Fakülteleri için bu uygulama esnek hale getirildi. Yani bu durumda Basın Yayın da Gazetecilik bölümü sayılmaz mı?

Hocam 2 ayrı bölümse 2 ayrı bölümdür. Bölümler birbirinin yerine nasıl sayılsın?
Örnek olarak biri puanı düşük olan bölümden atanır, puanı yüksek olan bölüme geçer. Bu saçmalık olur ancak.

Dediğim gibi sadece anabilim dalı değişikliği yapılabiliyor.

bulut87

Öğrenci
Hocam 2 ayrı bölümse 2 ayrı bölümdür. Bölümler birbirinin yerine nasıl sayılsın?
Örnek olarak biri puanı düşük olan bölümden atanır, puanı yüksek olan bölüme geçer. Bu saçmalık olur ancak.

Dediğim gibi sadece anabilim dalı değişikliği yapılabiliyor.

Hocam saçmalıklar sizi şaşırtmasın. Kendilerinden sürüyle mevcut. Yanıt için teşekkürler.

Merhabalar hocam. Ben Bir üniversitede ÖYP kadrosuyla çalışıyorum. İlk olarak 6 aylık dil eğitimine gittim. Şu anda da başka üniversitede doktoraya başladım ve 35.md.'yi bekliyorum. 6 aylık dil eğitiminden gelen zorunlu hizmetimi de tamamladım. 2012 temmuz alımıyla atanmıştım. Şu anda yeni açılan ÖYP kadrolarına başvursam ve başka bir üniveristeye geçmek istesem bir maduriyet yaşarmıyım. YÖK merkezli olarak yerleştirildiğim ve devam etmekte olduğum doktora eğitimimde bir pürüz yaşar mıyım. İyi çalışmalar..