Araştırma görevliliği yazılı giriş sınavı

• Konbuyu başlatan nilsuli
  • Başlangıç tarihi

Sercan

Profesör
hocam sınavın yazılı mı mülakat mı oalcağı ve jüride hangi hocaların olacağını nasıl öğrenebiliriz?

Yazılı sınav kesindir ancak yazılının üzerine adayı tanımak adı altında mülakat gibi birşey yapılabilir ancak oradan puan veremezler. Sözlü mulakatın olacağı kesin değildir hatta artık düşük bir ihtimaldir. Eskiden 4 kişi giriyordu bilim sınavına. Sayı az olduğu için mülakat yapılıyordu. Şimdi 10 kişi giriyor sınava, durum böyle olunca zaman kaybı daha fazla.

pelinn

Öğrenci
eğitim programları ve öğretiminde yazılı sınava giren varmı arkadaşlar bi şansımı deniyim diyorum ama hiçbi tecrübem yok,bilenlerde hiçbişe söylemiyo nedense, bilim sınavlarına vs giren arkadaşlar cvp yazarsa çok sevinirim.

Yalnızgezen

Öğrenci
eğitim programları ve öğretiminde yazılı sınava giren varmı arkadaşlar bi şansımı deniyim diyorum ama hiçbi tecrübem yok,bilenlerde hiçbişe söylemiyo nedense, bilim sınavlarına vs giren arkadaşlar cvp yazarsa çok sevinirim.

Bu sınavları alan bilgi düzeyinizi ölçmek için yapıyorlar. Alım yapılacak alanla ilgili sorular gelir.