Araştırma Görevliligi mi Tübitak'ta Araştırmacı Olmak mı?

macitt

Öğrenci
Arkadaslar bu iki secenek arasindan hangisini secmek daha mantikli karar veremedim. Doktora egitimimi tamamladim. Fikirlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

A

Akademik Forum

Guest
Tubitakta arastirmaci olarak calisan biri olarak, arastirma gorevliligi kesinlikle...

V

vox

Guest
Tubitakta arastirmaci olarak calisan biri olarak, arastirma gorevliligi kesinlikle...

- - - Güncellendi - - -

enine boyuna iyi düşünün derim

erdemyeler

Öğrenci
Ben ARaştırma Görevliliğimden birkaç gün önce müstafi sayıldım. Arkdaş ömrümde böyle baskı görmedim. İyi niyetle soru sorduğunuz e-mailler bile "tehdit" sayılıp soruşturmalar açılıyor olayı mahkemeye filan taşıyorsunuz ama mahkemelerden sonuç çıkana kadar ohoooo .. ARaştırma görevlilği eğer üniversite yönetimine yakın dğeilseniz çok kötü bir meslek..

A

Akademik Forum

Guest
araştırma görevlisi olarak tubitak derim. erdemyeler üyeye katılıyorum. hele ki yeni bir üni.deyseniz vay halinize, işiniz bilimden çok ayakçılık, alakasız işler, belge işleri oluyor. iyi düşünün, bence daha sonra da araştırma grv. kadrosuna başvurabilirsiniz ama tubitak şansınız varken onu öncelikli deneyin, olmazsa üni.ye geçersnz

A

Akademik Forum

Guest
Arastirma gorevlisiyim tubitakta arastirmaci olarak baslasam mi boyle yapan arkadaslar var mi

canear

Öğrenci
hahahahahhhah :)))) kardeşlerim neden bahsediyorsunuz? En başta kimse esas sorunu görememiş:)))) macitt, dostum sen doktoranı bitirdiysen fantezi peşinde misin? :)))) Abi ne araştırma görevliliği, gidip yrd. doç. olup keyfine baksana:))) Tübitak mübitak ne ya? Koy diplomayı istediğin üniversiteye kral gibi hoca ol... Ha çok istersen gidip TÜBİTAK'tan proje falan verirsin, içinde kaldıysa:)))

utmu

Öğrenci
arkadaşlar bu konuda herhangi bir düşüncesi olan var mı? Tübitak da araştırmacı tanıdığı olan çalışma koşulları hakkında bilgisi olan var mı ?

340070007

Öğrenci
Tübitak MAM'da 3 yıl bulundum. Şunu belirtmeliyim, neredeyse herkes üniversitelere geçmek için can atıyor. Dahası artık doğrudan araştırmacı almıyorlar. Kesinlikle ya çok büyük bütçeli (1m ve üzeri) proje olması ya da bulunmaz hint kumaşı olmanız gerekiyor.

utmu

Öğrenci
Tübitak MAM'da 3 yıl bulundum. Şunu belirtmeliyim, neredeyse herkes üniversitelere geçmek için can atıyor. Dahası artık doğrudan araştırmacı almıyorlar. Kesinlikle ya çok büyük bütçeli (1m ve üzeri) proje olması ya da bulunmaz hint kumaşı olmanız gerekiyor.

Direk araştırmacı olarak başlayacağım hocam . Ne gibi sıkıntılar gördünüz mesela

gs266

Öğrenci
Hocam ikisi de farklı alanlar aslında bakarsan, seçim yapmak istersen kendinizin ne istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Birinde kendinizi daha hızlı geliştirme kısa sürede alanınızda çok şey öğrenme şansı buluyorsunuz. Diğerinde öğrenme süreci uzun sürüyor kendinizi uzun sürelerde geliştiriyorsunuz. Birinde daha çok eğitimci olma yönleriniz gelişiyor diğerinde mühendislik yeteneklerinizi geliştiriyorsunuz. Çalışma koşulu olarak genel anlamda üniversiteler daha rahat olur kesin net bir mesai saatiniz olmaz çalışmak istediğiniz araştırma yapmak istediğiniz konuyu siz seçerseniz, öbüründe size bir iş verilir onu yaparsınız sevseniz de sevmeseniz de.

A

Akademik Forum

Guest
ÖYPli araştırma görevliliğinden istifa edip üstelik senette yazan tazminatı ödeyip TÜBİTAK'a geçmiş biri olarak, tabii ki de TÜBİTAK derim.