ALES'te Hangi Bölümleri Çözmeliyim?

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, hukuk fakültesi lisans mezunu ve özel hukuk bölümü yüksek lisans mezunuyum. Doktoraya başlamadan önce yeniden ALES'e gireceğim ancak hangi puan türünü çözmem gerektiği konusunda kesin bilgiye ulaşamadım. Bilindiği üzere daha önce TM ile öğrenci alan hukuk fakültesi lisans alımlarının puan türünde değişikliğe gidildi.

Bu durumda TM puanı ile hukuk fakültesini kazanmış bizler ALES'te eskisi gibi 2 Sayısal 1 Sözel test mi çözeceğiz yoksa sözelciler gibi 2 Sözel 1 Sayısal testten mi sorumlu olacağız?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler!

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba,
Ingilizce ogretmenligi okuyorum ve ÖYP ile akademisyen olmak istiyorum. ALES'e hangi alandan girmeliyim?

zgn35

Öğrenci
ALES Endüstriyel tasarım puan türü

Merhaba araştırma görevliliği ve öyp için alese gireceğim endüstriyel tasarım bölümü için hangi bölümleri çözmem gerekir ?

A

Akademik Forum

Guest
ALES hangi testi çözmeliyim?

merhaba ben liseden EA mezunuyum üniversitede mezun olduğum bölüm de EA PUANIYLA öğrenci alıyordu. Gazi Aile ekonomisi ve beslenme öğretmenliği mezunuyum. yalnız gastronomi ve mutfak sanatları bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum . gastronomi bölümü enstitü sayfasında sözel puanla alacağı yazıyor. ben hangi kısmı çözmeliyim ea mı yoksa sözel mi ? hangi testleri çözmeliyim bilgi verirsniz çok sevinirim

Merve

Baş Editör
merhaba ben liseden EA mezunuyum üniversitede mezun olduğum bölüm de EA PUANIYLA öğrenci alıyordu. Gazi Aile ekonomisi ve beslenme öğretmenliği mezunuyum. yalnız gastronomi ve mutfak sanatları bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum . gastronomi bölümü enstitü sayfasında sözel puanla alacağı yazıyor. ben hangi kısmı çözmeliyim ea mı yoksa sözel mi ? hangi testleri çözmeliyim bilgi verirsniz çok sevinirim

Enstitü sayfasında öyle yazıyorsa sözel çözmelisiniz. Söz1, söz2 ve say1 testleri.

S

sir

Guest
sosyal hizmet ales

Merhabalar bn esit agirlktan giris yaptm ve sosyal hizmett okuyorm aleste hangi bolumleri cozmeliyim?

A

Akademik Forum

Guest
Ales

Merhabalar,
Turizm mezunuyum, İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmak istiyorum. Hangi bölümleri çözmem gerek?

G

Gizem666

Guest
Ales 😨

Sözel bölümden sınava giricem sözel 1 sözel 2 ve sayısal 1 yazılıyor . Sayısal1 yerine sayısal 2 cözsem puan getiriyor mu ??

A

Akademik Forum

Guest
İletişim Fakültesi mezunuyum. Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum bu durumda ALES Say -1 Say -2 Söz -1 mi girmem gerekiyor?

Merve

Baş Editör
Merhabalar,
Turizm mezunuyum, İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmak istiyorum. Hangi bölümleri çözmem gerek?
[MENTION=22501]srcnyldz[/MENTION] hocam sizin bilginiz vardır sanırım. Yanıtlar mısınız? :)

Sözel bölümden sınava giricem sözel 1 sözel 2 ve sayısal 1 yazılıyor . Sayısal1 yerine sayısal 2 cözsem puan getiriyor mu ??
Hayır.

İletişim Fakültesi mezunuyum. Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum bu durumda ALES Say -1 Say -2 Söz -1 mi girmem gerekiyor?
Evet hocam.

Mrvkrtbc

Öğrenci
Mrb işletme meZunuyum. Üniversiteye ea puan türü ile girdim. Ama aleste sözel puan türünden daha yüksek alacağım icin işletmenin sözel puan türü işe hangi bölümlerden yüksek lisans yapılır?ve gıda ekonomisi ve işletmeciliği sözelden de alıyormus ama ea da yazıyor ben ona sözelden basvurabilirmiyim. Bide akdeniz üniversitesi 2015 alımlarını yayınladımı yükseklisansdan.eğer yardımcı olursanız cok sevinirim. Neyazkki üniversitede ilgili kişiler hic ilgilenmedi aydınlatmadı. Sizlerin desteğini bekliyorum...

Merhaba benim branşım tarih. Ama yüksek lisansı Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi üzre okumak isterim bunun için ALESten hangi bölümleri çözmeliyim?

Merhaba ben tarih mezunuyum ama yüksek lisans olarak Eğitimin yönetimi, planlanması, denetimi ve ekonomisi üzere okumak isterim. ALES'te hangi bölümleri çözmeliyim?

U

umm

Guest
ben hukuk okuyorum , normalde eşit ağırlık alanını çözmeliyim, ama bu sene bi değişiklik oldu mu,sözel alana geçtimi , hukuk okuyabilmek için artık sözel çözmek gerekiyor bu yüzden tereddütteyim