2013 Ekim ve Aralık Döneminde Atananların ÖYP ve Dil Merkezi Tercih Paylaşımı

mfg_fatih

Öğrenci
Olmasını istediğimiz üniler üstte olacak şekilde sıraya koyduğumuz için bence puandan ziyade okullar ve eğitim hakkında yapılacak yorum ve tavsiyeler daha değerli gibi.

orta123

Öğrenci
Olmasını istediğimiz üniler üstte olacak şekilde sıraya koyduğumuz için bence puandan ziyade okullar ve eğitim hakkında yapılacak yorum ve tavsiyeler daha değerli gibi.

hocam sonuçta dil okullarına yerleşenlerin belli bir puanı olacağından istediğimiz üniversiteleri üst tercihlere yazsak da önemli olan orayı tercih edeceklerin puanları olduğu için belli bir puan skalası oluşması lazım dedim.

- - - Güncellendi - - -

Hocam bunu her alimda girenler soyluyor ama her alimdan sonra da kayboluyorlar ortadan. :) insallah siz hazirlarsiniz. :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sidneh hocam bu dönem ki dil tercihlerinde herkes açıklarsa puanını kötü bilgisayar kullanımı ve bilgisine rağmen:chuncky: kendimce yapacağım bir yerleştirme tablosu

emre_hp

Öğrenci
odtu 84.5 ile gelirmi arkadaslar?

inş hocam. siz ne tercih ediyorsunuz? birde odtü ve hacettepeden eğitim olarak hangisi daha iyidir? ankarayı hiç bilmiyorum eğitim için gidicem muhtemelen...

- - - Güncellendi - - -

80.1 ilk tercihim odtü sonra hacettepe umarım ikisinden biri olur.

hocam hayırlısı olur inş. bu arada siz neden odtü ve hacettepe diyorsunuz? avantajları dezavantajları neler bilginiz varmı?

orta123

Öğrenci
tercih işlemlerinin en sonunda yaptığımız 15 tercihi ve ales,dil ve ortalamamızı doğru bir şekilde görüyorsak ve başvuru işlemini tamamladım. ı tıkladıysak sorun yok değil mi?heyecan yaptım da.:D

erdoman

Öğrenci
sayın yönetici arkadaşlar, ben muvafakat sürecindeyim ve şuanda atandığım üniversitede rektör atamamı onayladı yani sürecin sonundayım ve ben ilişkimi kesip pazartesi günü ancak üniversitede göreve başlayabilirim. sorum şu: ben sisteme girdim ve tercih yaptım, atanmadan tercih yapılmaz mı yanlış mı yaptım? atandığım üniversite tercih yapabileceğimi ama 10 marttan önce göreve başlayıp görevlendirme almam gerektiğini söylediler. peki ben yök'e yazı vesayre göndermem gerekiyor mu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar mesajınızı bir konuya göndermeniz yeterli, 3 konuya birden göndermeniz bir şey değiştirmiyor lütfen.. ;)

Vinca rosea

Öğrenci
Mehabalar. Sistemde dil tercihi yaparken, lisansüstü eğitim bilgilerine ÖYP'ye başvuru esnasında bağlı olduğumuz üniversiteyi mi yoksa ÖYP ile kazandığımız üniversiteyi mi yazıyoruz? Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Mehabalar. Sistemde dil tercihi yaparken, lisansüstü eğitim bilgilerine ÖYP'ye başvuru esnasında bağlı olduğumuz üniversiteyi mi yoksa ÖYP ile kazandığımız üniversiteyi mi yazıyoruz? Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

İstediğinizi seçiniz hiç bir şey farketmeyecek. O ekran sadece formalite puanınızı doğru girin gerisi hikaye :)

BumirDerak

Öğrenci
78.6 puan

1- boğaziçi
2- odtü
3- akdeniz
4- anadolu

1 ve 2 eğitim iyi olduğu için, 3 ve 4 şehir (konaklama-arkadaş) iyi olduğu için yazdım.

merve_ozdes

Öğrenci
inş hocam. siz ne tercih ediyorsunuz? birde odtü ve hacettepeden eğitim olarak hangisi daha iyidir? ankarayı hiç bilmiyorum eğitim için gidicem muhtemelen...

- - - Güncellendi - - -

hocam hayırlısı olur inş. bu arada siz neden odtü ve hacettepe diyorsunuz? avantajları dezavantajları neler bilginiz varmı?
Hocam Odtünün ve hacettepenin iyi oldugunu duydum.Bir de ailem ankarada oldugundan ankara öncelikli tercihim