Hemen Başvur !

Ege Üniversitesi - Endüstriyel Tasarım Kültürü ve Uygulamaları

İzmir

  • Program Türü Yüksek Lisans - Tezli
  • Son Başvuru Tarihi 08.07.2022
  • Eğitim Örgün
  • Burs Bilgi Yok
  • Yeterlilik ALES

Ege Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Kültürü ve Uygulamaları Yüksek Lisans İlanı

Ege Üniversitesi Endüstriyel Tasarım anabilim dalında Endüstriyel Tasarım Kültürü ve Uygulamaları eğitimi veren yüksek lisans programı T.C. vatandaşı 10 ve yabancı uyruklu 2 öğrenciye toplamda 12 kişilik kontenjan açarak öğrenci alımı gerçekleştirecektir. Başvuru hakkında birkaç önemli husus aşağıda yer almaktadır:

ALES: 55 SAY-EA-SÖZ

Yabancı Dil Puanı: 60

Değerlendirme Şekli: Sadece Mülakat

Adaylar en az lisans mezunu olmak şartını karşılamalıdır. Mezuniyet belgesini henüz alamamış adayların başvuru yaparken üniversitelerinden aldıkları ”mezun olabilecek durumdadır” yazısını yüklemeleri gerekmektedir.
Başvuracak T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu adayların eğitimini Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, Sanat Tarihi, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İç Mimarlık, Geleneksel Türk Sanatları, El Sanatları, Mimarlık, Hukuk, Tekstil Mühendisliği, Giyim Öğretmenliği, Sistem Mühendisliği, Hava Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Kara Harp Okulu, Deri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Tarih lisans programlarından birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Üniversitenin Diğer İlanları