Ege Üniversitesi - Eğitim Bilimleri Enstitüsü

İzmir
Son Başvuru: 08.07.2022
Örgün
ALES-YDS
Yüksek Lisans - Tezli
Yüksek Lisans - Tezli
Burs: Var
Başvur

Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans İlanı

İzmir Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından yapılan Yüksek Lisans İlanına ait bölümlere ait kontenjan sayılıları ve özel koşulları aşağıdaki tablodaki gibidir;

ANABİLİM DALLARI                                                      Yüksek Lisans ve Doktora Programları Yüksek Lisans Ön Koşullar
KontenjanLisansüstü Öğrenci Kabulüne Dair Değerlendirme ŞekliAles Puan TürüYüksek Lisans
 TCYU   
EĞİTİM BİLİMLERİ     
Eğitim Programları ve Öğretim91Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeEA* Eğitim Fakültelerinin lisans programlarından mezun olmak ya da bir lisans programını tamamlayıp pedagojik formasyon belgesine sahip olmak.                                                              * Programa kabul edilen öğrencilere gerektiğinde Bilimsel Hazırlık programı uygulanır.                                                                             En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi51Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeEA* Eğitim Fakültesi mezunu ya da öğretmenlik formasyonu almış herhangi bir 4 yıllık lisans programı mezunları başvurabilirler.                                                             * Programa kabul edilen öğrencilere gerektiğinde Bilimsel Hazırlık programı uygulanır.                                                        En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.                                                   
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme5 Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeEA* Herhangi Bir Alanda 4 Yıllık Fakülte Mezunları Başvurabileceklerdir.                     * Programa kabul edilen öğrencilere gerektiğinde Bilimsel Hazırlık programı uygulanır.                                                                                 En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık121Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeEA* Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışma ve Rehberlik ve Psikoloji Lisans Programlarının herhangi birinden mezun olmak.                              * Psikoloji Lisans Programı mezunlarına ve Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programından mezun olmayanlara gerektiğinde Bilimsel Hazırlık programı uygulanır.                                                                                            En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri102Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeSAY-EA* Eğitim Fakültesi mezunu olmak.                        * Bilimsel Hazırlık programı Eğitim Fakültesi ve pedagojik formasyon programı mezunları dışındaki öğrencilere uygulanır.                                                                                             En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ     
Resim İş Eğitimi41Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeSAY-EA-SÖZ* İlgili Üniversitelerin Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalları Lisans Programlarından veya Güzel Sanatlar Fakülteleri ilgili lisans programlarından (Resim,Grafik,Grafik Tasarımı, Heykel, Özgün Baskı) mezun olmak.                                                                                     En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ     
Fen Bilgisi Eğitimi72MülakatSAY1.Eğitim Fakültesi Mezunu olmak.            2.Fen Fakültesi mezunu olmak ve pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmak.           3. Mühendislik Fakültesi mezunu olmak ve pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmak.                                                             4. Fiilen ilkokul, ortaokul yada lise öğretmenliği yapıyor olmak. Milli Eğitim Bakanlığında sözleşmeli olarak çalışan yada özel okulda çalışan öğretmenler de bu koşulu sağlamış sayılır.                                                                                      En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
ÖZEL EĞİTİM     
Özel Eğitim62Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeEA/SÖZ* Eğitim Fakültesi veya Psikoloji bölümünden mezun olmak.                                                        * Özel Eğitim Lisans Programı mezunu dışında herhangi bir alandan mezun olan öğrencilerin Bilimsel Hazırlık alması gerekmektedir.                                                                   En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
TEMEL EĞİTİM     
Okul Öncesi Eğitimi6 Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeSÖZ* Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı Mezunu olmak.                                                                                 En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
Sınıf Öğretmenliği101Mülakat ve Yazılı Bilimsel DeğerlendirmeEA1. Eğitim Fakültesi Mezunu Olmak                                                                                                                                                            En Az ALES:55 YDS: 50 E.Ü Yabancı Diller: 60 Şartı Vardır.
      
TOPLAM7411   

BAŞVURU TARİHLERİ:

Başvuru Linki için tıklayın!

Tezli Yüksek Lisans / Tezsiz Yüksek Lisans / Doktora Programları27 Haziran 2022  /  08 Temmuz  2022 Tarihleri arasında  (Öğlen Saat 12:00’de sona erecektir) olacaktır.
Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri27 Haziran 2022  /  01 Ağustos  2022 Tarihleri arasında  (Yerel Saat mesai bitimine kadar) olacaktır.
Özel Öğrenci Başvuru Tarihleri27 Haziran 2022  /  01 Ağustos  2022 Tarihleri arasında  (Yerel Saat mesai bitimine kadar) olacaktır.

Üniversitenin Diğer İlanları

Biyokimya

Yüksek Lisans
Tezli
Son Başvuru: 08.07.2022
ALES-YDS / Örgün
Yüksek Lisans
Tezli
Son Başvuru: 08.07.2022
Süresi Geçmiş

Analitik Kimya

Yüksek Lisans
Tezli
Son Başvuru: 08.07.2022
ALES-YDS / Örgün
Yüksek Lisans
Tezli
Son Başvuru: 08.07.2022
Süresi Geçmiş

Endüstri Bitkileri ve Teknolojileri

Yüksek Lisans
Tezli
Son Başvuru: 08.07.2022
ALES-YDS / Örgün
Yüksek Lisans
Tezli
Son Başvuru: 08.07.2022
Süresi Geçmiş

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi

Yüksek Lisans
Tezli - Tezsiz
Son Başvuru: 08.07.2022
ALES-YDS / Örgün
Yüksek Lisans
Tezli - Tezsiz
Son Başvuru: 08.07.2022
Süresi Geçmiş

Sürdürülebilir Tarım-Gıda Sistemleri

Yüksek Lisans
Tezsiz
Son Başvuru: 08.07.2022
Yok / 2. Öğretim
Yüksek Lisans
Tezsiz
Son Başvuru: 08.07.2022
Süresi Geçmiş