Hemen Başvur !

Ankara Üniversitesi - Gıda Mühendisliği

Ankara

  • Program Türü Yüksek Lisans - Tezli
  • Son Başvuru Tarihi 10.07.2022
  • Eğitim Örgün
  • Burs Var
  • Yeterlilik ALES-YDS

Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Yüksek Lisans İlanı

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği yüksek lisans programı 14 kişilik kontenjan açarak öğrenci alımı gerçekleştirmektedir. Öğrenci alımına ilişkin kontenjan detayları şu şekildedir:

T.C. Uyruklu: 13

Yabancı Uyruklu: 1

Adayların karşılaması gereken şartlar:

ALES: 60 SAY

Yabancı Dil Puanı: 50

Not Ortalaması: 2.00

Üniversitelerdeki Gıda Mühendisliği, Ziraat Fakültesi Bölümleri, Gıda Bilimi ve Teknolojisi, Kimya Mühendisliği, Kimya, Biyoloji, Eczacılık Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik, Su Ürünleri Mühendisliği, Diğer Zirai ve Biyolojik Bilimler programlarından mezunlar kabul edilecektir. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler uygun görülürse Bilimsel Hazırlık Programına katılır.


Gıda Mühendisliği Bölümü ile Gıda Bilimi ve Teknolojisi programlarının haricinde ve ayrıca eğitim dili İngilizce olmayan bölüm lisans mezunlarının lisansüstü başvurularında yabancı dil puanı olarak YÖKDİL/YDS (veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası sınav eşdeğer puan)’den en az 80 puan alınmış olması gerekir.


Gıda Mühendisliği Bölümü ile Gıda Bilimi ve Teknolojisi programlarından mezun olanlar ile eğitim dili %100 İngilizce olan programlardan mezun olanların yüksek lisans başvurularında YÖKDİL/YDS (veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası sınav eşdeğer puan)’den en az 50 almalıdır.

Üniversitenin Diğer İlanları