Yüksek Lisans Yaparken YLSY

hunback

Öğrenci
arkadaşlar bu dönem yüksek lisansa başlasam kasım gibi ylsy açılsa başvurup kazansam yüksek lisansı bırakmamda veya ylsy ye başvurmamda bir sıkıntı olurmu

gnoXis

Öğrenci
Herhangi bir sorun olmaz hocam. Yalnizca senet imzalarken y.lisans yada doktora olarak duzenleniyor. Yurtdisina cikana kadar y.lisansi bitirebilecek duzeydeyseniz (zaman olarak) doktora senetlerini imzalarsiniz yoksa y.lisans senetleri imzalayip yurtdisina cikarken y.lisansi birakirsiniz oyle gidersiniz. ben ve pek cok arkadasim y.lisansini biraktik zaman olarak bitirmeye yetecek vaktimiz olmadigi icin.

errdem

Öğrenci
peki yüksek lisans yaparken Ylsy 'yi tercih etmemiz durumunda, "askerlik görevini yerine getirmiş olmak" şartı var mı ? Bu soruyu 2012 ylsy tercih kılavuzundaki "2.1.f) Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (Askerlikten muaf olmak, askerliğini yapmış veya ertelettirebilecek durumda bulunmak, 1111 sayılı Askerlik Kanunu uyarınca askerlik yükümlülüğünü yerine getirmeyenlere aynı seviyede ikinci bir öğrenim izni verilememesi nedeni ile yüksek lisans (tezsiz yüksek lisans dahil) öğrenimini tamamlamış olanlara ancak askerlik yükümlülüklerini yerine getirmişolmaları kaydıyla ikinci bir yüksek lisans izni verilebilecektir.)" nolu maddeye istinaden sordum. Acaba ben mi yanlış anladım