Yüksek lisans öğrencisiyken başka bir şehirde araştırma görevlisi olmak

cunctust

Öğrenci
Şu anda yülsek lisans öğrencisiyim ancak cari alımla başka bir şehirdeki üniversitede araştırma görevlisi olmaya hak kazanırsam ne yapmam gerekir? Yüksek lisans bitene kadar yl yaptığım şehirde yaşamama müsaade edilir mi? Araştırma görevlisi olarak atandığım üniversitede her gün okulda bulunma sorumluluğum var mıdır? Bu ikisi aynı anda nasıl idare edilir?

Ink Bottle

Moderator
Şu anda yülsek lisans öğrencisiyim ancak cari alımla başka bir şehirdeki üniversitede araştırma görevlisi olmaya hak kazanırsam ne yapmam gerekir? Yüksek lisans bitene kadar yl yaptığım şehirde yaşamama müsaade edilir mi? Araştırma görevlisi olarak atandığım üniversitede her gün okulda bulunma sorumluluğum var mıdır? Bu ikisi aynı anda nasıl idare edilir?

2 ihtimal var 33a maddesiyle atanırsanız.

1) şehirler yakınsa git-gel yapacaksınız. Bunun için katı kurallar olacak tabii. Ders programınıza göre atıyorum 2 gün işten izinli olacaksınız o 2 gün diğer şehire gideceksiniz diğer 3 gün ise atandığınız okulda çalışacaksınız. Her dönem başında ders seçerken atandığınız okuldaki bölüm başkanıyla konuşup "hocam şu şu dersleri alıyorum, şu kadar gün izinli olmam gerekiyor uygun mudur" diye fikir alış verişinde bulunmanız gerekiyor tabii.

2) 35. madde ile atandığınız okula görevlendirme ihtimaliniz de var. Bu durumda senet imzalayacaksınız eğitiminiz bitince dönüp zorunlu hizmet yapacaksınız. Fakat buna genel anlamda atandığınız okuldaki bölüm başkanı karar verecek. İş varsa yapılması gereken, görevlendirilmenize izin vermeyebilir.

50'd maddesiyle atanırsanız yukarıdaki 2. madde mümkün değil zaten 1 mümkün.

cunctust

Öğrenci
hocam ama gel-git mümkün değil ki. Yüksek lisans ankara'da, kadro ise Kars'ta. Kars'taki hocalar da bu durumu başvuru evrakları arasında görmüş olmalılar. Ayrıca yüksek lisansta haftanın 4 günü ders var zaten. Bu arada 33/a olduğunu nereden öğrenebilirim?

_b4ris_

Öğrenci
Merhaba. Ben ÖYP'ye başvurdum. Ankara geldi diyelim, ben İzmir'de yl programına kayıtlıyım ama hiç gitmedim daha. Acaba yüksek ve doktorayı İzmirdeki üniversitede yapabilir miyim yoksa kesin Ankara'daki üniversiteye mi gitmem gerekiyor?

parrhesiastes

Öğrenci
yüksek lisans öğrencisiyken başka bir şehire araştırma görevlisi olarak atandım 50D ile.
derslere gidip gelmeme izin vermediler. yatay geçiş yapmamı istediler onu da ben istemedim.
ama sonra benim haberim ve rızam olmadan beni zorla yatay geçiş yaptırdılar. yüksek lisans yaptığım üniversitenin öğrenci sistemine giremeyince haberim oldu bundan. böyle zorba üniversiteler de var işte.

A

acemi şoför

Guest
peki atama yapılan üniversitenin yatay geçiş şartlarını sağlamıyorsak mesela yönetmeliklerinde yazmış ki not ortalaması 3.00 üstünde olmalı ve başarısız dersi bulunmamalı diye. o zaman ne yapacaz.

p209

Öğrenci
Hocam affınıza sığınarak ben konu ile bağlantılı bir soru sormak istiyorum.

Yüksek lisansı henüz kazandım (11 saat uzakta bir şehirde)
Yaşadığım şehirde ise Özel bir okul, alanımla ilgili bir bölümü bu eylülde açıyor. Bu beni biraz heyecanlandırdı. Okulda bölümün bir tane Araştırma Görevlisi görünüyor.

1) Sizce okul önümüzdeki aylarda kadro için ilan açar mı?

2) Ben Yüksek lisans eğitimime başladığımda bu okulda çalışabilir miyim? Bana verilecek olan izin okul yönetimini mi yoksa hocayı mı bağlıyor?

Yorumlarınız benim için değerlidir, saygılar.