YÖK Başkanlığının Üniversitelere Kadro Verme Yetkisi Kaldırıldı...

Kartvel

Öğrenci
Bu tarz spoilerları "Teras" başlığında yaparsak daha iyi olur çünkü burada yeni bir gelişme mi var acaba diye girip baktığımızda konu ile alakasız bir paylaşım görmek zorunda değiliz diye düşünüyorum. İyi günler.

Nokia 5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Hayatınızdan çaldığım 5 saniye için çok özür dilerim Hocam.

Ar-Gör

Öğrenci
Ya arkadaşlar yeni yönetmelikten sonra neden hiç tc tarihi ve türk dili alanlarında myo'lara öğretim görevlisi kadrosu çıkmıyor?? Yok mudur aranızda bununla ilgili mantıklı bir açıklaması ya da bilgisi veya tezi, teoremi olan!!

htaysi

Öğrenci
Arkadaşlar konu ile ilgili bir sorum olacaktı sizlere. Şu anda yüksek lisans tez aşamasının ilk dönemi yani 3. yarı yılımdayım. Araştırma görevlisi kadrolarına başvurmak için öğrenci olma, öğretim görevlisi kadroları için de mezun olma şartı var. Size sorum şu; azami süre olan 6 yarı yıla kadar uzatsak da araştırma görevlisi kadrolarına başvurabiliyoruz diye biliyorum. Sizce 4 yarıyılda mezun olup öğretim görevlisi kadrolarını takip etmek mi mantıklı, yoksa 6 yarıyıla kadar uzatıp araştırma görevlisi kadrolarını takip edip öyle mezun olmak mı mantıklı? Çünkü istersem 4 yarıyılda mezun olabiliyorum.

pelinn

Öğrenci
Arkadaşlar konu ile ilgili bir sorum olacaktı sizlere. Şu anda yüksek lisans tez aşamasının ilk dönemi yani 3. yarı yılımdayım. Araştırma görevlisi kadrolarına başvurmak için öğrenci olma, öğretim görevlisi kadroları için de mezun olma şartı var. Size sorum şu; azami süre olan 6 yarı yıla kadar uzatsak da araştırma görevlisi kadrolarına başvurabiliyoruz diye biliyorum. Sizce 4 yarıyılda mezun olup öğretim görevlisi kadrolarını takip etmek mi mantıklı, yoksa 6 yarıyıla kadar uzatıp araştırma görevlisi kadrolarını takip edip öyle mezun olmak mı mantıklı? Çünkü istersem 4 yarıyılda mezun olabiliyorum.

İkisinden de çıkan kadro sayısına bağlı,hangisinde daha çok kadro çıkyıyorsa ona yönelin bence. ama eğer öğretim görevlisi ve araş gör olma şansınız eşitse norm kadro vs sıkıntıları da var kafam rahat olsun derseniz öğretim görevlisi daha mantıklı sanki benim görüşüm.

htaysi

Öğrenci
İkisinden de çıkan kadro sayısına bağlı,hangisinde daha çok kadro çıkyıyorsa ona yönelin bence. ama eğer öğretim görevlisi ve araş gör olma şansınız eşitse norm kadro vs sıkıntıları da var kafam rahat olsun derseniz öğretim görevlisi daha mantıklı sanki benim görüşüm.

Açıkçası 2019’a girdiğimizden beri ikisine de hiç çıkmıyor gibi. Ama dediğiniz gibi norm kadro olaylarından dolayı öğretim görevlisi tercih edilebilir duruyor. Teşekkür ederim yorumunuz için.

A

Akademik1515

Guest
Merhaba değerli hocalarım, değerli vakitlerinizi alıyorum ama sizlere bir sorum olacaktı beni aydınlatırsanız gerçekten çok sevinirim. 20 mart 2019 tarihinde yökün aldığı kararla birlikte fakültelerde öğretim görevlisi alımları 2019 yılının sonuna kadar kaldırıldı ve sadece yök tarafından belirlenen alanlarda öğretim görevlisi ilanına çıkılabiliyor. Benim sorum şu olacak; doktorası devam eden bir beden eğitimi mezunu olarak anladığım kadarıyla Spor fakülteleri belirlenen alanlardan olmadığı için öğretim görevlisi alımı yapamayacak fakat spor fakülteleri gibi lisans eğitimi veren beden eğitimi ve spor yüksekokullarının da öğretim görevlisi ilanına çıkamaması gibi bir durum söz konusu mudur bunu öğrenmek istiyordum.

Luix

Öğrenci
Herkese merhaba, araştırma görevlisi kadro ilanlarında yeniden bir tıkanma yaşıyor gibiyiz. Yoğun olarak alımlar ne zaman başlayacak? Bir duyumu olan var mıdır?

Bzginbedbin

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı bir bilgisi olan arkadaş cevaplayabilirse memnun olurum. Bir anabilim dalında en fazla kaç araştırma görevlisi olabilir ? Ayrıca anabilim dalındaki araştırma görevlisi sayıları neye göre belirleniyor ?

sgk152535

Öğrenci
Arkadaşlar selam, bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisiyim. yüksekten doktoraya geçeceğim. doktora anabilimdalını fakülte çatısı altında olmak kaydıyla başka bir bölümden seçebilir miyim?

Luix

Öğrenci
Herkese merhaba, İzmir Bakırçay Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin ilan ettiği ar. gör. kadroları için sınavları hangi üniversite yapacak bilgisi olan var mıdır? Garantör üniversite hangisidir?

htaysi

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, İÜ cerrahpaşa’nın açtığı araştırma görevlisi kadrosuna başvuracağım. Belgeler arasında lisansüstü eğitim gördüğüne dair onaylı belge diyor. Not olarak da aslı gibidir yapılmış olmalı diyor. E-devletten alınan öğrenci belgesini aslı gibidir yaptırıp göndersek yeter mi sizce? Okula mail attım, aradım ancak ikisinde de dönüş olmadı.

Y

ymusaoglu

Guest
"Aslı gibidir" yazısı için belgenin aslını notere göstermeniz gerekiyor ki kontrol edip" evet bu belge aslı ile aynıdır" diyebilsin...

A

Akademik1515

Guest
Değerli hocalarım lütfen bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim gerçekten hayat memat meselesi benim için

Luix

Öğrenci
Merhaba,
İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin güncel araştırma görevlisi maaşları ve şartları hakkında bilgi verebilecek biri var mıdır? (İlgili konu başlığından cevap veren olmadığı için buraya da yazmak istedim.) Çok teşekkürler :)

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. Yüksek lisans öğrencisiyim ve 50d ile araştırma görevliliği yapmaktayım. Aralık ayında yüksek lisansımı bitireceğim ve bi sonraki alımda doktoraya başvuracağım fakat burada kafama takılan bir sorun var. Doktoraya kadromun bulunduğu anabilim dalında devam etmek mi zorundayım yoksa farklı bir anabilim dalında doktoraya başlasam olur mu ? Şimdiden teşekkürler kolay gelsin