YÖK 1. Madde Kapsamındakiler

mavi_oje

Öğrenci
2010.28.5443 nolu YÖK kararının 1. maddesi gereğince y. lisansına ÖYP kapsamında devam edecek arkadaşlar... Durumlar nasıl?

Benim dilekçem rektörlük onayından geçti. Yazışmalar Şubat' a kadar sürecek gibi gözüküyor.

sandhi

Öğrenci
Benim evraklarım YÖK'e ulaşmış. Bugün kurula girecekti. Kuruldan geçtikten sonra bir hafta daha YÖK'te işi varmış. Ondan sonra YÖK durumu her iki üniversiteye de bildiriyormuş. YÖK'te 35. maddeyle ilgili birime gidip evrağınızı takip edebiliyorsunuz bu arada.

mavi_oje

Öğrenci
Benim evraklarım YÖK'e ulaşmış. Bugün kurula girecekti. Kuruldan geçtikten sonra bir hafta daha YÖK'te işi varmış. Ondan sonra YÖK durumu her iki üniversiteye de bildiriyormuş. YÖK'te 35. maddeyle ilgili birime gidip evrağınızı takip edebiliyorsunuz bu arada.

Anladım hocam. Sevindim sizin adınıza. =)

Peki görevlendirmeniz hemen çıkacak mı, biliyor musunuz? Yoksa sizi de Şubat' ta mı gönderecekler??
Bir de dilekçenin YÖKe rektörlükten kaç günde gittiğini paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

sandhi

Öğrenci
Dilekçenin YÖK'e gitme süresinin hangi yolla gittiğine göre değiştiği söylendi (posta, APS, kargo gibi); tam tarihi bilmiyorum açıkçası. Evrak YÖK'ten çıkınca şubatı beklemeye gerek olduğunu sanmıyorum. Kadromuzun bulunduğu üniversiteden ilişik kesme işlemlerimizi yapıp nakil belgesiyle (belgenin adından emin değilim, başka bir adı da olabilir) görevlendirildiğimiz üniversitedeki işlemleri de halledip başlayabileceğimizi söylemişlerdi.

mavi_oje

Öğrenci
Dilekçenin YÖK'e gitme süresinin hangi yolla gittiğine göre değiştiği söylendi (posta, APS, kargo gibi); tam tarihi bilmiyorum açıkçası. Evrak YÖK'ten çıkınca şubatı beklemeye gerek olduğunu sanmıyorum. Kadromuzun bulunduğu üniversiteden ilişik kesme işlemlerimizi yapıp nakil belgesiyle (belgenin adından emin değilim, başka bir adı da olabilir) görevlendirildiğimiz üniversitedeki işlemleri de halledip başlayabileceğimizi söylemişlerdi.

Anladım daha güzel =)
Peki master yaptığınız okula belge teslim ettiniz mi bu süreçte? Ben ÖYP başvurularında nolur ne olmaz diye verdim istenen belgeleri. Lisetede en azından direkt geçiş hakkına sahiptir bu kişi diye yazmalarını beklemiştim Atatürk Üni-Gaziantep Üni gibi, olmadı. Açıkçası şimdi kesin kayıtlar var ve tekrar teslim etmem gerekmediğini söylediler.

neist

Öğrenci
burda ne olluyor anlayamadım doğrusu normal araştırma görevlileri öyp kapsamına dahil olabiliyorlar mı? kolay gelsin:=)

sandhi

Öğrenci
Ben Hacettepede doktora yapıyorum. Başvuru alınırken başvuru dilekçesini doldurduk ve 1. maddeye göre görevlendirilmek istediğimizi de belirttik; evrakları da teslim ettik enstitüdeki puan bilgilerimizin güncellenmesi için. Hacettepe sonuçları açıklarken bizimle ilgili bir duyuru yapmadı sizin de dediğiniz gibi. Gidip sorduğumuzda kazanılmış hak olduğu için zaten bizim görevlendirmemizde bir sorun yaşanmayacağını söylediler.

mavi_oje

Öğrenci
burda ne olluyor anlayamadım doğrusu normal araştırma görevlileri öyp kapsamına dahil olabiliyorlar mı? kolay gelsin:=)

neist biz öyp ile atanıp halihazırda y.lisans-doktora programlarına öyp üni.lerinde kayıtlı kişileriz. (şimdilik 2 kişiyiz=) Senin sorunun cevabını bilemiyorum ama bizim durum farklı.

mavi_oje

Öğrenci
Ben Hacettepede doktora yapıyorum. Başvuru alınırken başvuru dilekçesini doldurduk ve 1. maddeye göre görevlendirilmek istediğimizi de belirttik; evrakları da teslim ettik enstitüdeki puan bilgilerimizin güncellenmesi için. Hacettepe sonuçları açıklarken bizimle ilgili bir duyuru yapmadı sizin de dediğiniz gibi. Gidip sorduğumuzda kazanılmış hak olduğu için zaten bizim görevlendirmemizde bir sorun yaşanmayacağını söylediler.

Ben de y. lisans tezdeyim hocam Hacettepe' de. Anladım. Durumumuz tatmiyle aynıymış. Tabii benim dilekçe henüz çıkmadı rektörlükten ama... Peki hocam 20 aralık' a kadar olan kesin kayıtlarda belge teslim edeceksiniz dediler mi size? Bana önce edeceksin dediler, sonra etmeyeceksin-dosyan var bizde... :// Bu pazartesi son eğer edilecekse...

sandhi

Öğrenci
Bahsedilen belgeleri lisansüstü eğitime başlarken vermiştik diye hatırlıyorum, dosyamız da var doğal olarak. Bu belgeleri tekrardan vereceğimize dair bir şey söylemediler bize.

scorpiowx

Öğrenci

Yök'te bu konu ile ilgili birimin telefon numarası var mıdır acaba?

ersen

Öğrenci
arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum.Öyp ile aralık ayında atamam yapıldı ancak ocak ayında istifa ettim.Yaklaşık bir hafta kadar çalıştım.Maaş almadan istifa ettim.Yeniden başvurma hakkım var mı öyp'ye?bilgi verirseniz çok sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum.Öyp ile aralık ayında atamam yapıldı ancak ocak ayında istifa ettim.Yaklaşık bir hafta kadar çalıştım.Maaş almadan istifa ettim.Yeniden başvurma hakkım var mı öyp'ye?bilgi verirseniz çok sevinirim.

Başvurabilirsiniz sorun yok.