Ylsy ülke-bölge çalışmalarından mülakata girecekler

ermiş hoca

Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle herkese başarılar... ülke bölge çalışmalarından mülakata girecek olan arkadaslarla bilgi paylaşımı yapabilirmiyiz? Eskiden bu alandan giden arkadaslar mülakatlarla ilgili ve seçilecek ülkelerle ilgili bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Ü

Ülke/Bölge

Guest
Arkadaşlar merhaba. Herkese çok geçmiş olsun. ,yeni keşfettiğim bu forumda bu başlığı görünce epey heyecanlandım ancak sanırım mülakatlar sürerken bir paylaşımda bulunulmamış. Dün itibariyle ise mülakatların sonuna geldiğimize göre bu alanda mülakata giren arkadaşlarla bir değerlendirme yapabiliriz belki. Hem sonuçların açıklanmasını beklerken bir anlamda bu paylaşımlarla meşgul olur hem de kendi durumumuzu göreceli olarak kıyaslama fırsatı yakalayabiliriz. Ben Salı günü 3. komisyonda mülakata girdim ve mülakatım fena geçmedi. Futboldan, edebiyata, sinemadan, coğrafyaya kadar çok geniş kapsamlı genel kültür soruları sordular. İyi çalışmış olduğum için birçok soruya yanıt verdim ama elbette öznel değerlendirmelerinin nasıl olacağını kestirmekte zorlanıyorum. Herkese başarılar dilerim.

A

Akademik Forum

Guest
ülke/bölge çalışmaları

Ne tarz genel kültür örnek verebilir misiniz lütfen daha çok neler üzerine okuma yapmamız gerekiyor?