YLSY Tavsiye Eder Misiniz?

burakademik

Öğrenci
Şu an bir üniversitede araştırma görevlisiyim. Ama pek memnun değilim. YLSY'yi gördüm, kafam karıştı. İstifa edip YLSY mi denemeliyim? Sizce ne yapmalıyım, tavsiyeleriniz nelerdir?

A

Akademik Forum

Guest
ben de merak ediyorum bunu. YLSY ile burslu olarak okuyanlardan öneri ve tavsiyelerini bekliyoruz. bir devlet kurumunda memur olarak çalışıyorum alanımda da iyi sayıda kadro var tercih yapıp yapmama konusunda kararsızım. avantajları ve dezavantajları konusunda bilgilendirecek birileri yok mu?

H

Hmsre.nazan

Guest
YLSY resmen kaygısız başa dert almak, her an 500binlik senetle göz göze gelmek, tek başına doktora yapmak, eğer bitirebilirsen kadronun gelmesi için 1 sene beklemek, döndüğünde üniversitenin seni kabul etmeme ihtimali

eeznoraa

Öğrenci
YLSY resmen kaygısız başa dert almak, her an 500binlik senetle göz göze gelmek, tek başına doktora yapmak, eğer bitirebilirsen kadronun gelmesi için 1 sene beklemek, döndüğünde üniversitenin seni kabul etmeme ihtimali
Bu söyledikleriniz Universite adina gidenler için. Acaba kurum adina gidenler ne düşünüyor?

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fztfzt

Öğrenci

öyp de sizin dediğiniz dertler var...şu an ki maaşlar arttığı için bir arkadaş sadece yüksek lisans için 156milyar senet imzaladı...Doktora için daha fazla olacak bu meblağ...ayrıca öyp ödenekleri vs her sene düşürüyorlar yatırmıyorlar...ödenek falan kullandığı yok kimsenin...işin garip tarafı fakülte de siz öyplisiniz diye kendi imkanlarından asgari şekilde yararlandırıyor sizi...Öyp'de de geri dönünce kadro gelmeme ihtimali her zaman var...Çok farklı değil kanımca dertler...

hayda

Öğrenci
Eminim bu soru çok sorulmuştur ama emin olamadığım bir şey var. Klavuzda;

Yükseköğretim kurumları adına öğrenim görmeye hak kazananlar, doktora öğrenimlerini
tamamladıktan sonra mecburi hizmet yükümlülüklerini ifa etmek üzere adına öğrenim gördükleri
yükseköğretim kurumlarının ilgili kadrolarına atanacaklardır. Doktora öğrenimlerini tamamlamayanlar
öğrenim masraflarını faizleriyle birlikte ödemekle yükümlü olacaklardır.

şeklinde açıklanmış. Buradan doktoranın Türkiye'de tamamlanabileceğini, tamamlandıktan sonra kadroya atanacağını anlayabilir miyiz? doktoronın yurtdışında yapılması şart mı?

ve bazı bilgilendirmelerde;

''Yurt dışında resmî burslu statüde öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerden herhangi bir
nedenle bir kuruma karşı mecburi hizmetle yükümlü olanlar, yurt içinde veya yurt dışında öğrenime
başlamadan önce mecburi hizmetini yaptığını, parasal karşılığını ödediğini veya para borcunu taksitle
ödemede anlaştığını belgelendirmek zorundadır.''

diyor. buradan da Türkiye'de eğitimi tamamlayabileceğimizi çıkartıyorum... Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme: