Ylsy öğrencisi olarak J1 vize reddi alma olasılığım nedir?

brtn

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar! J1 vizesi ile ilgili bir sorum olacaktı. YLSY öğrencisiyim, Yüksek Lisans eğitimimi Şubat ayında tamamladım ve Nisan ayında Doktora eğitimime devam etmek için Amerika'da bir okuldan burslu olarak kabul aldım. Amerika'da legal olarak kalabileceğim süre Mart ayında dolmuştu, ancak ben kabul aldığım okulun DS-2019 formumu güncelleyeceğini düşünerek Mayıs ayına kadar Amerika'da kaldım. DS-2019 formum elime ulaştığında kabul aldığım okulun bana Ağustos ayında başlayan yeni bir form gönderdiğini ve Şubat-Mayıs arası süreci kapsamadığını fark ettim.

Haziran ayında tekrar J1 için vize başvurusunda bulunacağım ve MEB burslusu olarak doktora eğitimime devam etmek istiyorum. Vizemin kabul edilmeme olasılığı nedir? Böyle bir durumda nasıl bir çözüm yoluna başvurabilirim? Eğer aranızda daha önce böyle bir sıkıntıyla karşılaşan olduysa ve bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tamamen büyük bir yanlış anlaşılmadan doğan bu sorundan dolayı vize reddi alıp doktora eğitimimi riske atmaktan korkuyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.