Yeni Yönetmelik Bu Alımlara Yetişecek mi Acaba?

neist

Öğrenci
bir Türk klasiği.. başlık kocaman ama içi bomboş..yapmayın arkadaşlar, böylesine stresli bir ortamda, birbirine yardımcı olan insanlar olmamız gerekirken birbirimizle tartışmayalım..bilgisi olan varsa paylaşsın, yoksa da kısaca bireysel yorumunu yapıp geçsin. benim aldığım bir bilgi yok ama şahsi kanaatim, eğer değişmesi Yök'ün ilerde karşılaşacağı sıkıntıların önüne geçecek maddelere karar verilmişse, bu kadrolarla birlikte bu şekilde bir yeni yönetmeliğin de açıklanacağıdır. bu da yüksek bir ihtimaldir

erdemkan

Öğrenci
%70 ales %15 dil %15 diploma yada %60 %20 %20 olur belki öğretim görevlisi alımı gibi yapabilirler :)...

Bunu neye göre belirtiyorsunuz çünkü ÖĞRETİM ÜYESİ DIŞINDAKİ ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARINA NAKLEN VEYA AÇIKTAN YAPILACAK ATAMALARDA UYGULANACAK MERKEZİ SINAV İLE GİRİŞ SINAVLARINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK'te :

Değerlendirme
MADDE 12 –(Değişik: RG-19/09/2009-27354)
(1) Sınav jürisi değerlendirmesinde; ALES notunun %30’unu (merkezi sınavdan muaf tutulacak adayların değerlendirilmesinde; son iki yıla ait merkezi sınav notunun bulunmaması halinde ALES puanı 70 olarak kabul edilir), lisans mezuniyet notunun %30’unu, yabancı dil puanının %10’unu ve giriş sınavı notunun %30’unu;

diye bir madde bulunmaktadır. Öğretim görevlisi alım şartları dediklerinize uymamaktadır. Ayrıca ön değerlendirme den bahsediyorsanız onda %60 ales %40 dil alımı vardır.

Dediğiniz puanları bir yönetmelikle kaynaklarsanız seviniriz. Ayrıca ÖYP de giriş sınavı olmadığıda aşikardır.

Doğmamış çocuğa don biçmeyelim bekleyip görelim :)

Kaynak: http://www.yok.gov.tr/content/view/466/183/lang,tr/

adym

Öğrenci
Öyp yönetmeliği içeriğinde öyp puanı hesaplamasıyla ilgili de bence düzenleme olacaktır. Bu düzenlemede dil puanın etkisi muhakkak artırılacaktır. Diplomanın etkisi azaltılacaktır. Oranlar ile ilgili bir tahminim yok. Yönetmeliğin açıklanmasını geciktiren bir faktör bu değişiklik olabilir.

birader tepki gösterdiğim mesajın bu. bir yerde bence diyorsun bir yerde muhakkak diyorsun :) daha ben sana ne diyeyim

aDNA

Profesör
Arkadaşlar,
yeni yönetmeliğin yetişmesi muhtemel ama YÖK şu an açılan davalara, kazanılanlara geri dönenlere bakarak güçlü bir politika izlemek zorunda. O nedenle kadroların rakamları belli olsa da Yeni taslak beklendiği için kadrolar açıklanamıyor. Bu YÖK, kucağında bir bomba ile işe başladı. ÖYP sancılı süreci, yeni açılan UNıv.lerin sorunları ve kontenjanları ve hatta Akademisyen maaşları. Artık teknoloji gelişti ve organize olarak görüş birliklerini aktarmak, organize olarak birşeylere karşı çıkmak eskisinden daha basit. Artık Cumhurbaşkanı veya Başbakana sorunları ulaştırmak çok kolay. ÖYP konusu köşke kadar çıktı. Bimere sadece bizim forumdan yazan 10 a yakın arkadaşımızı biliyorum. Yeni taslak acılen cıkmalı ve sorunları kokten hallederek, tekrar geriye dönülmeden; kazanılmış haklara tacizde bulunulmadın: OYUNUN BAŞINDA, OYUNUN KURALLARI belirlenmeli. Yoksa bu ÖYP tamamen Arap Saçı olacak. Çünkü artık Unıv. ÖYP Koord.'ne büyük yetkiler aktarılıyor.Merkez güçlü olmazsa, Unıv. ler maalesef Cari alımlarda yapılan hatalara kesinlikle düşecektir. Ortada yine İNSAN faktörü olduğunu, yeni YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri kesinlikle göz ardı etmemeli. Bu nedenle Yeni kurallar getirilmeli ve son noktayı koymalı bu yönetim.

notable

Öğrenci
Arkadaşlar,
yeni yönetmeliğin yetişmesi muhtemel ama YÖK şu an açılan davalara, kazanılanlara geri dönenlere bakarak güçlü bir politika izlemek zorunda. O nedenle kadroların rakamları belli olsa da Yeni taslak beklendiği için kadrolar açıklanamıyor. Bu YÖK, kucağında bir bomba ile işe başladı. ÖYP sancılı süreci, yeni açılan UNıv.lerin sorunları ve kontenjanları ve hatta Akademisyen maaşları. Artık teknoloji gelişti ve organize olarak görüş birliklerini aktarmak, organize olarak birşeylere karşı çıkmak eskisinden daha basit. Artık Cumhurbaşkanı veya Başbakana sorunları ulaştırmak çok kolay. ÖYP konusu köşke kadar çıktı. Bimere sadece bizim forumdan yazan 10 a yakın arkadaşımızı biliyorum. Yeni taslak acılen cıkmalı ve sorunları kokten hallederek, tekrar geriye dönülmeden; kazanılmış haklara tacizde bulunulmadın: OYUNUN BAŞINDA, OYUNUN KURALLARI belirlenmeli. Yoksa bu ÖYP tamamen Arap Saçı olacak. Çünkü artık Unıv. ÖYP Koord.'ne büyük yetkiler aktarılıyor.Merkez güçlü olmazsa, Unıv. ler maalesef Cari alımlarda yapılan hatalara kesinlikle düşecektir. Ortada yine İNSAN faktörü olduğunu, yeni YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri kesinlikle göz ardı etmemeli. Bu nedenle Yeni kurallar getirilmeli ve son noktayı koymalı bu yönetim.
Hocam gerçekten güzel bir açıklama olmuş.
Yeni yönetmelik devlet sırrı gibi hangi konular değişecek ne olacak belli değil.
Umarım olabilecek herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanır ve yine mağdur olmayız.
Ama genelde altta kalanın canı çıksın mantığı ile ilk girenler hep mağdur oluyor.
İnşallah herkes için olumlu sonular çıkar.

handikap

Öğrenci
yetişmez... bence daha üniversiteler ihtiyaç duyduğu kadroları YÖK'e vermeyi becerememiştir. Kaldı ki Nisan'da bitmesi planlanan yönetmelik buna yetişecekmiş.
O yönetmelik de Nisan2a yetişir ama 2013 Nisan'a