YDS-KPDS Geçerliliği Meselesi (Geçerlilik Süresi)

A

Akademik Forum

Guest
yök tarafından ağustos ayında enstitülere gönderilen yazıda doktora başvurularında kullanılacak y.dil belgelerinde 5 yıl geçerlilik şartı aranacağı belirtilmiştir.
ancak bu 5 yıl şartı öğretim üyeleri (yrd.doç, doç ve prof) ve doçentlik başvurularını kapsamamaktadır.
ben de güz döneminde 3. senemi doldurup öyp kapsamında doktoraya başlayacağım.
sorun şu ki güncel dil puanım yok ve bu geçerlilik süresi ile ilgili karar da yds başvuruları bittikten sonra geldi.
enstitü güncel belge olması gerektiğinde ısrarcı. e-yds'ye giremezsem ilişiğimin kesileceğini söylediler.

Peki 65 puan mı istiyorlar hocam yoksa size doktora için gerekli olan puan mı ?

okuyan_us

Öğrenci
zaten öyp için gerekli 65 puanı daha önceden almıştım ama 5 yıl'ı doldurdu.
şimdi doktora başvurusu için gerekli güncel puan istiyorlar.
55 almam yeterli olacak, eğer e-yds'ye girebilirsem.

A

Akademik Forum

Guest
zaten öyp için gerekli 65 puanı daha önceden almıştım ama 5 yıl'ı doldurdu.
şimdi doktora başvurusu için gerekli güncel puan istiyorlar.
55 almam yeterli olacak, eğer e-yds'ye girebilirsem.
Kolaygelsin hocam, bende aynı durumdayım bende e-yds'ye başvurmaya çalışacağım.

A

Akademik Fo

Guest
Yardimmm acilllll

Bunu nereden okudunuz bana acil kadroya gecisle ilgili bir bilgi gerekiyor lutfennnnn yardimmmmm

atemel1989

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum ve sorumu burada sormak istedim. Elimde su an KPDS 2011 ve ALES 2014 bahar puanı var. Yuksek lisansa bu puanlarla kaydolmuştum. Bu aralar açılan akademik kadro ilanlarına başvurmak istiyorum. Elimde IELTS 2015 eylül puanım da var ama YÖK nezdinde geçerli değil sanırım. KPDS 2011 bahar puanımla açılmış olan kadrolara başvurabilir miyim? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum ve sorumu burada sormak istedim. Elimde su an KPDS 2011 ve ALES 2014 bahar puanı var. Yuksek lisansa bu puanlarla kaydolmuştum. Bu aralar açılan akademik kadro ilanlarına başvurmak istiyorum. Elimde IELTS 2015 eylül puanım da var ama YÖK nezdinde geçerli değil sanırım. KPDS 2011 bahar puanımla açılmış olan kadrolara başvurabilir miyim? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

IELTS haricinde diğerlerini kullanabilirsiniz süre sınırı da yok.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam 2012 ilkbahar KPDS puanım var, ara dönemde ÖYP tercihi açılırsa bu puanı kullanabilirim değil mi, sonuçta 5 yıl geçerlilik süresi var, sadece emin olmak istedim yoksa e-yds'ye gireceğim.

Lisansüstü eğitim için 5 yıl süre dediğiniz gibi, akademik kadrolara başvuru için sınırsız. Siz kullanabileceksiniz.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba. 2010 KPDS puanım var ve bu dönem yüksek lisansa başvurmak istiyorum. Bu puanı bu başvuruda kullanabiliyor muyum?
YÖK'ten gelen yazıda yüksek öğretim programlarına ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerin ..... sonuçları 5 yıl geçerlidir diye bir cümle var o yüzden yüksek lisansa da kayıt yaptıracak öğrencilerden 5 yılı geçmemesini isteyebilirler.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar Kasım 2015 de toefl sınavına girmiştim. Doçentlik için yeterli bir puan aldım. ÖSYM nin 25/02/2016 tarihli eşdeğerlilik ilkeleri konulu bir yazısı var. TOEFL belgesinde şu tarihe kadar geçerlidir diye bir ibare yok. Acaba geçerlilik süresi hakkında bilgisi olan varmı. Teşekkür ederim.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba arkadaşlar. Öğretim görevliliği kadrosuna başvurmak istiyorum. 2012'de KPDS ye girmiştim, bu puanımı kullanmak istiyorum. Ama bir arkadaşım KPDS, ÜDS artık öğretim görevliliği başvurularında geçerli değil, YDS ye girmen gerekli değil. Bu doğru mu? YDS ve ÜDS artık geçerli değil mi?

cuncu19

Öğrenci
YÖK'ten gelen yazıda yüksek öğretim programlarına ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerin ..... sonuçları 5 yıl geçerlidir diye bir cümle var o yüzden yüksek lisansa da kayıt yaptıracak öğrencilerden 5 yılı geçmemesini isteyebilirler.

Merhaba, 17.04.2014'te açıklanmış YDS puanım var. Bu puanla yüksek lisansa başvurdum ve mezun oldum. Şimdi, Haziran-Temmuz 2019 gibi doktoraya başvuracağım. Sizce doktoraya başvurmamda bir engel teşkil eder mi? 5 yıl geçerlilik süresi dolmuş oluyor ancak "yüksek öğretim programlarına ilk defa kayıt yaptıracak öğrenci" şartı benim için uymuyor gibi? YL yaptığım yerde doktoraya başvuracağım çünkü.. Ben bilemedim açıkçası, sizin düşünceniz nedir?