YDS-IELST Online Kurs

ütopyalar

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yaşadığım küçük ilçe yüzünden bulunduğum yerde yds için gidecek bir dershane veya eğitim kurumu yok ve online ders almaya karar verdim online yds eğitimi veren siteler hakkında önerilerinizi bekliyorum...(tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim)

selimberk

Öğrenci
yds,kpds,üds den 50 civarı almaktan bıkan birisi online eğitim için hangi IELTS sitesine üye olmalı?

hocalarım merhaba
yds den 50 almaktan bıkmış biri olarak ielts'e niyetlendim.

tümeraltaş ve uzmanielts sitelerini duydum. başka siteler de var mı bilmiyorum. hangi siteden paket alsam daha verimli olur?

deneyimleriniz?

sidneh

Profesör
hocalarım merhaba
yds den 50 almaktan bıkmış biri olarak ielts'e niyetlendim.

tümeraltaş ve uzmanielts sitelerini duydum. başka siteler de var mı bilmiyorum. hangi siteden paket alsam daha verimli olur?

deneyimleriniz?

Ben ielts-exam.net ile hazırlandım hocam. Bir de Cambridge'in IELTS 8 kitabını indirin internetten. Sınava 10 gün kala da British Council hazırlık sitesi gönderiyor, bu üçü yeterli olur kesinlikle.

ütopyalar

Öğrenci
Hocam speaking için nasıl bir çalışma öneriyorsunuz peki Tümer Altaş'ı ben de düşünüyorum da speaking'i nasıl veriyor o pakette ?

kemal19

Öğrenci
Hocam speaking için nasıl bir çalışma öneriyorsunuz peki Tümer Altaş'ı ben de düşünüyorum da speaking'i nasıl veriyor o pakette ?

açık ve net söylüyorum ingilizce geçmişiniz yoksa, yada fazla haşirneşir değilseniz tümer hocanın videosu hiç bir işe yaramaz... ben aldım full peket hemde. dinleme ve konuşma kısmı bence resmen fiyasko... mesela dinle sorularını çözerken diyor; burda şunu diyo o yüzden cevap bu falan... sen zaten adamın dediğini anlamıyosun ki:))) anlamadıktan sonrada ne işe yarar.. okuma desen zaten orada bir sıkıntı yok kii.. yds gibi sınavdan 50 üstü not alan biri rahat IELTS sin reading kısmında 5 yada 6 üstü puan alıyor. mesele konuşma ve dinleme skorlarında.... o bakımdan eğer ki ingilizce geçmişiniz yoksa yani dilin 4 becerisinide az bucuk kullanmadıysanız bu tuzaklara bulaşmayın derim... heleki 65 karşılığı 5.5 IELTS skoru olmuşken....

C

ch.accepted

Guest
açık ve net söylüyorum ingilizce geçmişiniz yoksa, yada fazla haşirneşir değilseniz tümer hocanın videosu hiç bir işe yaramaz... ben aldım full peket hemde. dinleme ve konuşma kısmı bence resmen fiyasko... mesela dinle sorularını çözerken diyor; burda şunu diyo o yüzden cevap bu falan... sen zaten adamın dediğini anlamıyosun ki:))) anlamadıktan sonrada ne işe yarar.. okuma desen zaten orada bir sıkıntı yok kii.. yds gibi sınavdan 50 üstü not alan biri rahat IELTS sin reading kısmında 5 yada 6 üstü puan alıyor. mesele konuşma ve dinleme skorlarında.... o bakımdan eğer ki ingilizce geçmişiniz yoksa yani dilin 4 becerisinide az bucuk kullanmadıysanız bu tuzaklara bulaşmayın derim... heleki 65 karşılığı 5.5 IELTS skoru olmuşken....

ben de demosunda gördüm aynı şeyi. tesadüfen denk geldim açayım bir demoya bakayım dedim. yds kelime bilgisi dersi demosuydu. adam önce cümleyi türkçeye çeviriyor sonra seçeneklerdeki kelimeleri koyarak deniyor. zaten o kursu alan kişi o kelimeleri anlasa doğru seçeneği o da bulur.

kronik üye

Öğrenci
aynen katılıyorum. yazıya dökülmüş konuşma üzerinden doğru yanıtı söylüyor. Açıkcası bizim gibi ingilizcesi kötü olanlar için listening kısmını anlamak güç. anca başını anlıyorsun. diğer kısmını sallayarak tutturabilirsin. zaten yeni düzenlemeden sonra ielts in bi esprisi kalmadı. en iyisi önündeki 6 ayı yds ye hazırlanarak geçirmek.

kronik üye

Öğrenci
İelts in eski eşdeğerliği yüzünden tercih edildiğini bilmiyor muydunuz sayın sidneh. yoksa herkes yurtdışına çıkacaktı da ingilizcesini mi ispat etmeye çalışıyordu?

Yaklaşık 400 TLyi verip eşdeğerlik değişti mi değişmedi mi diye başınızı ağrıtmaktansa (üstelik bu puan 2 yıl geçerli), 6 ay çalışıp ömür boyu geçerli iyi bir yds puanı almak daha mantıklı..

sidneh

Profesör
Ben eski eşdeğerliği yüzünden girmedim sayın kronik üye, İngilizcemin YDS saçmalığı ile ölçülemediğini gördüğüm için girdim. Eşdeğerlik değişse de aynı da kalsa ben yine geçerli puanı alabileceğimi biliyorum çünkü.

Gerçekten İngilizce yetkinliğini göstermek isteyenler için de eşdeğerliğin değişmesi bir şey fark etmedi. Size YDS'de kolaylıklar.

sidneh

Profesör
Yeterli, elle giriyorsunuz puanı sonuçta, sonuç belgesinin kayıt yaptırmadan önce gelmesi yeterli olur. Başvuru erken olursa diye riskli dedim ama siz bilirsiniz.