üds puanım 60...

gurbet gülü

Öğrenci
Benim öypden yeni haberim oldu bu yüzden en son başvuruları kaçırdım diğer başvurular muhtemelen ne zaman olur bir de ben 2010 mart üdsden 60 aldım forumdan okuduğum kadarıyla 60 almam başvurmam için engel değil ama işimi garantiye almak için 65 almak en iyisi acaba üdsden alınan puanların öyp için kaç yıl geçerliliği var son olarak öyp puanı hesaplanırken yüzde 15'i dil puanı olarak gösteriliyor ben 60 puan aldığım için bu hesaplamaya dahil edilir mi yoksa dil puanımın hesaplamaya dahil edilmesi için 65 almam şart mı? Şimdiden teşekkürler!

gizyl202

Araştırma Görevlisi
Benim öypden yeni haberim oldu bu yüzden en son başvuruları kaçırdım diğer başvurular muhtemelen ne zaman olur bir de ben 2010 mart üdsden 60 aldım forumdan okuduğum kadarıyla 60 almam başvurmam için engel değil ama işimi garantiye almak için 65 almak en iyisi acaba üdsden alınan puanların öyp için kaç yıl geçerliliği var son olarak öyp puanı hesaplanırken yüzde 15'i dil puanı olarak gösteriliyor ben 60 puan aldığım için bu hesaplamaya dahil edilir mi yoksa dil puanımın hesaplamaya dahil edilmesi için 65 almam şart mı? Şimdiden teşekkürler!
forumda merak ettiğiniz konuların hepsiyle alakalı onlarca başlık var , biraz forumda gezinirsen aklına takılan soruların tamamının cevabını almış olursun...

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
UDS den belli bir puanı alma zorunlulugunuz yok. İsterseniz hiç girmeyin Ales ve not ortalamasının yüzdelerı cok oldugu için onlar yüksekse yıne yerleşirsiniz. Ve OYP ıyı arastırın. Okuyun lütfen. Kulaktan dolama bilgilerle basvuruyorlar sonra kadrolar doluyor işine gelmeyınce kesin kayıt yapmıyorlar kadrolar yanıyor. Böyle birşeye sebep olmamak için iyi araştırmanız gerek.