ÜDS Geçerlilik Süresi

osmanaba

Öğrenci
ii aksamlar.sormak istediğim su:üds den 65 üzeri alınca ömür boyu bu puanın gecerli diye biliodum.bu sart değişmedi demi.70 e cıktı falan gbi söylentiler duydum kafam karıstı.üds den 65 üzeri alınan puanların gecerliliği ömür boyu mu değilmi kısaca bunu acıklarsanız sevinirim.birde kpds nin ki kaç yıl?

Mr December

Baş Editör
ii aksamlar.sormak istediğim su:üds den 65 üzeri alınca ömür boyu bu puanın gecerli diye biliodum.bu sart değişmedi demi.70 e cıktı falan gbi söylentiler duydum kafam karıstı.üds den 65 üzeri alınan puanların gecerliliği ömür boyu mu değilmi kısaca bunu acıklarsanız sevinirim.birde kpds nin ki kaç yıl?

Şu anda bir zaman sınırı yok. 70 olacak yönünde söylentiler var daha kesin birşey yok.

burem5

Öğrenci
benim puan 70 üstü ama şu son üç sene içinde alınmış olacak dedikodusu canımı sıkıyor. öğrenci sınav modundan illa ki çıkartmayacaklar ya bizi...

nimethistoria

Öğrenci
peki 65 altı üdsnin kaç yıl geçerliliği var biliyor musunuz? hiçbir yerde kesin bir cevap bulamadım 3 yıl diyen var, 5 yıl diyen var ömür boyu diyen var hangisi aceba?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
peki 65 altı üdsnin kaç yıl geçerliliği var biliyor musunuz? hiçbir yerde kesin bir cevap bulamadım 3 yıl diyen var, 5 yıl diyen var ömür boyu diyen var hangisi aceba?

Üstü altı bir şeyi değiştirmez tüm akademik kadrolarda sınırsız geçerli (ilanda aksi belirtilmedikçe) kesin cevaptır :)

hunora

Öğrenci
ancak yök ün yeni yasa taslağında doçentlik için son üç yıl içinde alınmış dil puanı ibaresi vardı yanlış hatırlamıyorsam

m.ackles

Öğrenci
bir çok yerde geçerlilik için 2 yıl diye biliyordum ben bu yıl üniversiteden mezun oldum martta üds'ye giricem 65 üstü aldığımda öyp'de ve üniversite yüksek lisans ve sonrası başvuruları için sınırsız süre ile mi geçerli olucak 2013 üds puanım? yanış anladıysam lütfen düzeltin şimdiden teşekkürler :)

aDNA

Profesör
Hocalarım Tasarı geçer veya geçmez. Ama şu an ki durum ÜDS alan farkı olmadan ve ... sonrası yıllarda alınmış dil puanı denmediği müddetçe sorun yok. Kısaca her an her şey olabilir ve bekleyip göreceğiz.

mahmet

Öğrenci
Sınırsız geçerli demenin ÖSYM'cesi o.

aslında bu konuda çok yazıldı ama hala kafam karışık. Benim 2004 üds var 66 ( sanırım daha da alamam )onunla atandım öypliyim seneye doktoraya başlayacağım inşaallah. Bu süreçte
"senin üdsde geçerlilik tarihi yazmıyor 2005 olsaydı olurdu ama 2004 olmaz" gibi bir hitapla karşı karşıya gelme ihtimalim yok demi yoksa var mı

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
aslında bu konuda çok yazıldı ama hala kafam karışık. Benim 2004 üds var 66 ( sanırım daha da alamam )onunla atandım öypliyim seneye doktoraya başlayacağım inşaallah. Bu süreçte
"senin üdsde geçerlilik tarihi yazmıyor 2005 olsaydı olurdu ama 2004 olmaz" gibi bir hitapla karşı karşıya gelme ihtimalim yok demi yoksa var mı

Bakacaklarını bile zannetmiyorum.