Tüm ÖYP Yönetmelikleri

dr.emin

Öğrenci
Hocam şuan için malesef ÖYP'de eş durumu yok. Ancak düzenlenmesi ve bir karara bağlanması gereken en önemli konulardan bir tanesi.

hocam mrb. ben öyp kapsamında geçen sene tıp fakültesi biyokimyaya atandım. atandığım üni.de doktora yapıyorum. dil puanım da 78di. dolayısıyla dil eğitimine de gitmeden mecburi yükümlülüğüm de olmadan direk başladım. ancak bölümde hocalarla sorun yaşıyorum. bizdeki tus asistanlarının yatay geçişle başka üni.lere geçmeleri çok kolay. 1 2 ayda geçebiliyorlar. acaba aynı durum bnm için de geçerli mi? öyp.de yatay geçiş yapılabiliyor mu? (33a olarak, aynı özlük haklarıyla)
personel daire geçersin dedi, yök bilgilendirme geçemezsin dedi kararsız kaldım. cvbınız için şimdiden teşekkür ederim

Sercan

Profesör
hocam mrb. ben öyp kapsamında geçen sene tıp fakültesi biyokimyaya atandım. atandığım üni.de doktora yapıyorum. dil puanım da 78di. dolayısıyla dil eğitimine de gitmeden mecburi yükümlülüğüm de olmadan direk başladım. ancak bölümde hocalarla sorun yaşıyorum. bizdeki tus asistanlarının yatay geçişle başka üni.lere geçmeleri çok kolay. 1 2 ayda geçebiliyorlar. acaba aynı durum bnm için de geçerli mi? öyp.de yatay geçiş yapılabiliyor mu? (33a olarak, aynı özlük haklarıyla)
personel daire geçersin dedi, yök bilgilendirme geçemezsin dedi kararsız kaldım. cvbınız için şimdiden teşekkür ederim

Valla hocam asistanlar sanırım sağlık bakanlığına baklı olduğu için geçişleri kolay oluyordur; siz artık ÖYP kapsamında YÖK'e bağlısınız. Başka bir okula geçiş için cari ilan kazanmanız gerekir ve eski görevinizden istifa etmeniz gerekir. Bu sene ÖYP kapsamında olup, yeniden tercih yapan ve yerleşen adayların geçişlerinde YÖK'ün sorun yarattığını okuduk, yani tıpçılara özel olarak ÖYP kapsamında geçişin kolay olacağını/olduğu duymadım, sanmıyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, ben 35. Madde ile bir şey sorucaktım, yükseğe ya da doktorayı öyp kapsamında kazandıktan sonra bir kaç ay sonra dilekçeyi vermemizin bir cezası var mıdır, maddi durumlardan dolayı bu durumda kaldım, ve bir dönem sonra verilse işten atılma gibi yaptırımları var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba, ben 35. Madde ile bir şey sorucaktım, yükseğe ya da doktorayı öyp kapsamında kazandıktan sonra bir kaç ay sonra dilekçeyi vermemizin bir cezası var mıdır, maddi durumlardan dolayı bu durumda kaldım, ve bir dönem sonra verilse işten atılma gibi yaptırımları var mı?
Eskiden 2 dönem vakit vardı artık yok bir an önce vermeniz ve görevlendirilmeniz lazım.

A

Akademik Forum

Guest
Beklediğim için bir sorun olur mu peki çünkü 1 dönem bitti, 2. Dönem başında vermeyi düşünüyordum durum daha da düzeleceği için bir yerde de bulamadım cezası var mıdır yok mudur diye, yani dilekçeyi verdiğimde yökten niye bu kadar beklenmiş diye bir ceza gelir mi

A

Akademik Forum

Guest
Dilekçeyi verdiğimde de sorun yaşamaktan korkuyorum, benim için çok önemli bir süreç, beklememin de kendince belli sebepleri vardı ama tabii işten atılmaktan da korkuyorum, bu dönem ders dönemi bu hafta itibariyle bitiyor bir daha şubatta açılacak benim de planım yeni atanacaklarla birlikte dilekçeyi vermekti ama hem bu kadar süre sonunda vermek hem de beklemek korkutuyor açıkcası. Peki görevlendirme süreleri yine en az 3 ay mı sürüyor, bu sorularımı da cevaplarsanız çok seviniririm. Teşekkür ederim.

ALPAUT

Öğrenci
sayın nazmi hocam,

2013 yılı şubat ayında Hacettepe üniversitesinde yüksek lisansa başladım, 2014 yılı ağustos ayında ankara üniversitesinde öyp kadrosunu kazandım. 20 ağustos tarihinde atamam yapıldı göreve başladım. dil puanım 65 in üzerinde. lisans üstü eğitimime daha önceden başladığım göze alınarak , yeni bir tercih yapmadım. kadromu aldığım dönemde de tez aşamasında olduğumdan ötürü 35. maddeyle görevlendirmem aynı şehirde eğitimime devam ettiği için yapılmadı. bir dönemdir ankara üniversitesinde idari hizmetlerimi yaparken aynı anda hacettepe de tez yazmaya devam ettim. atandığım günden bu güne hep sormama rağmen yapılacak bir işlem yok , gerek yok.. cavabıyla karşılaştım. ancak bugün kendi zorlamalarımla öğrendim ki, lisansüstü eğitimimi öyp kapsamına aldırmam gerekiyormuş. ankara üniversitesindeki dekanlık personel işleri, rektörlük personel işleri ve öyp koordinatörlüğüyle görüştüm, hiç biri ne yapılması gerektiğini bilmiyor. yök ü aradığımda da tercih döneminde tercih yapmadığınız için 35. maddeyle atanmak zorundasınız. aksi halde ilişiğiniz kesilir diyorlar. ben şuan çaresiz kaldım ve kime nasıl bir dilekçe başlatmam gerektiğini bilmiyorum. hacettepe yi aradığımda onlarında bir bilgisi yok. daha önce böyle bir durumla karşılaştınız mı bulunmuş bir çözüm biliyor musunuz. bana yardımcı olmanızı talep ediyorum

saygılarımla

edimvar

Öğrenci
2011 ylında Güzel sanatlar esntitüsüne bağlı bir bölümde ÖYP kapsamında y.lisansıma başladım ve 2 ay önce bitirmiş bulunmaktayım. 2010 yılı ÖYP esas ve usulleri uyarınca güzel sanatlar enstitüsüne girerken herhangi bir yetenek sınavı yoktu. Ve biz bunu bilerek y.lisansa başlamadan önce senedimizi imzaladık. Şu an sanatta yeterlilik için nişanlım ve ben aynı yerde devam etmek için (ÖYP) dilekçe verdik, ancak bölüm başkanı bizi istemdiğini bildiğimiz için sürekli oyalanıyoruz. En nihayetinde sanatta yeterlilik için yetenek sınavına gireceğimizi telefonda arayarak söylediler. Bizim senet imzaladığımız dönemde belirtilen esas ve usuller uyarınca yetenek sınavına girmememiz gerekmiyor mu yani direkt geçiş yapmak hakkımız saklı değil mi?

ressam

Öğrenci
2011 ylında Güzel sanatlar esntitüsüne bağlı bir bölümde ÖYP kapsamında y.lisansıma başladım ve 2 ay önce bitirmiş bulunmaktayım. 2010 yılı ÖYP esas ve usulleri uyarınca güzel sanatlar enstitüsüne girerken herhangi bir yetenek sınavı yoktu. Ve biz bunu bilerek y.lisansa başlamadan önce senedimizi imzaladık. Şu an sanatta yeterlilik için nişanlım ve ben aynı yerde devam etmek için (ÖYP) dilekçe verdik, ancak bölüm başkanı bizi istemdiğini bildiğimiz için sürekli oyalanıyoruz. En nihayetinde sanatta yeterlilik için yetenek sınavına gireceğimizi telefonda arayarak söylediler. Bizim senet imzaladığımız dönemde belirtilen esas ve usuller uyarınca yetenek sınavına girmememiz gerekmiyor mu yani direkt geçiş yapmak hakkımız saklı değil mi?

size 2.dönem yani bahar için doktora sınavınamı sokacak anadolu, doğrumu anladım??

edimvar

Öğrenci
size 2.dönem yani bahar için doktora sınavınamı sokacak anadolu, doğrumu anladım??
Evet hocam, doğru anladınız. Maalesef 6 ocak ta sınav yapacaklarını söylediler, ama herhangi bir resmi yazı veya duyuru yok. Enstitü müdürü sekreteri arayarak yer, gün ve saat söyledi. Resmi bir belge istediğimde öyle bir belgenin veya duyurunun olmayacağını belirttiler.

ressam

Öğrenci
Evet hocam, doğru anladınız. Maalesef 6 ocak ta sınav yapacaklarını söylediler, ama herhangi bir resmi yazı veya duyuru yok. Enstitü müdürü sekreteri arayarak yer, gün ve saat söyledi. Resmi bir belge istediğimde öyle bir belgenin veya duyurunun olmayacağını belirttiler.

akademik takvimde lisansüstü sınavlarının tarihi bu değilki ,öyp de olsa aynı kapsamda olması lazım bu çok saçma ama şaşırmadım ya..

A

Akademik Forum

Guest
Hocam merhaba, 35. Madde için dilekçemi yeni verdim, ama güz döneminde öyp ile lisansüstü eğitime başlamıştım, bu saatten sonra ilişik kesilme durumu olur mu, nasıl bir süreç oluyor sizi ya da üniversiteyi hiç uyarmadan direk atıyorlar mı, geç kalmışsınız diyip zaten böyle bir karar almıştık diyip yök atar mı

A

Akademik Forum

Guest
35.madde dilekçem yazı işlerinden personel daire başkanlığına aktarılmış ne kadar sürede kadro aktarımı olur yök lisansüstü kontenjanları bekleyip sonra toplu bir şekilde mi aktarım yapar

A

Akademik Forum

Guest
35. Madde ile kadro aktarımı en kısa ne kadar sürede oluyor, son görevlendirmelerden bildiğiniz kadarıyla? Teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 1463Bugüne kadar ÖYP hakkında yayınlanan usül ve esaslar, ve tüm kararlar ektedir. Tarih sırasına göre sıralanmıştır.

merhaba nazmi hocam
2014 aralık öyp atamaları ile süleyman demirel üni. ni kazandım.Fakat bugün fakülteden beni aradılar ve lisans not ortalaması ile ilgili yanlış beyanda bulunduğumu ilettiler. Benim transkriptimde hem 100 lük sistem hem de 4 lük sisteme göre puan bulunmaktaydı. Ve ben 4 lük sistemdeki notumu yök not dönüşüm tablosuna göre çevirdim ve başvurumu öyle yaptım. Benimle aynı üni de okuyan ve aynı dönemde mezun olupta öyp ıle atanan arkadaslarımda aynen benim yaptığım gibi (4 lük sistemi çevirme) başvurularını yapmıslar ve bir yıldır görevlerindeler. Fakülte konuyla ilgili yök e yazı göndermiş. Benim bu aşamada yapabileceğim bir şey varmı? Yanlış beyanda bulunmus sayılırmıyım? Teşekkürler

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi Hocam Aralık öyp ile Tunceli Üniversitesini kazandım atamam henüz yapılmadı ve kazandığım ABD'da kazanmadan önce Doktora eğitimine başlamıştım. Lisansüstü tercihlerde de tercih yapmadım. Atamam yapıldıktan sonra buraya görevlendirme istiyecem. Tercih yapmadığım için bir sıkıntı olmaz değil mi? Çünkü kayıt sırasında seni doktora yaptığın kuruma görevlendiririz demişlerdi.