Tubitak 2214-A/ 2020 2. DÖNEM BAŞVURU

tepgec10

Öğrenci
2214 2. dönem kazanan arkadaşlardan biriyim başvuru sürecine yönelik sorusu olanlar iletebilirler. Umarım bu süreç hem kendimize hem ülkemize hem de alanımıza katkı sağlamamıza rehberlik eder.

Benim de bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirse sevinirim. Eşim ve çocuğumla birlikte gitmeyi düşünüyorum tabi eşim MEB'de olduğu için ücretsiz izinle geleceği için beraber gitmemiz ancak benim aylıklı izin alabilmeme bağlı. ÖYP'li değilim, 35. madde ile Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapıyorum. Görevlendirme için izin çalıştığım üniversiteden mi alınıyor yoksa kadromun olduğu üniversiteden mi? Eğer kadromun olduğu üniversiteden görüş alınıyorsa sadece gidip gidilmemesine ilişkin bir görüş mü yoksa aylıklı/aylıksız izin olup olmamasına yönelik mi? Şimdiden teşekkürler.

anhelo

Öğrenci
Hocam hayırlı olsun. Kesinlikle. Çünkü benim önerimde de "özgünlük" eleştirisi yapıldı. Artık tez konusunu değiştirme dahil tüm çareleri yeniden düşünmek gerekiyor zannediyorum. Teşekkürler

Hocam eğer bu tarz bir yorum gelmişse, mutlaka literatür taraması yaptığnızı, hatta öncü olan makale sayısını (isim ve atıf ile) belirtmeniz çok işe yarıyor. Ne kadar az yayın çıktığı görülürse, ne kadar Türkiye çapında az araştırma yaptığı belirtilirse özgünlük derecesi o kadar artıyor.

Sedusss

Öğrenci
Hocam eğer bu tarz bir yorum gelmişse, mutlaka literatür taraması yaptığnızı, hatta öncü olan makale sayısını (isim ve atıf ile) belirtmeniz çok işe yarıyor. Ne kadar az yayın çıktığı görülürse, ne kadar Türkiye çapında az araştırma yaptığı belirtilirse özgünlük derecesi o kadar artıyor.

Hocam çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.

Nznykt

Öğrenci
Bilgilendirme için çok teşekkürler, rica etsem araştırma önerini paylaşabilir misin?

- - - Güncellendi - - -

Bilgilendirme için çok teşekkürler, rica etsem araştırma Önerinizi benimle paylaşabilir misin?

anhelo

Öğrenci
Hocam bursum devam ettiği için (şubat 2022'ye kadar), tam ismini söylemeyeyim ancak çevre ve enerji üzerine çalışıyorum.