TOEFL IBT Çıkmış Soruları

falcon2189

Öğrenci
Arkadaslar merhaba elimde son on yilin gercek toefl ibt sorulari var(yuzde 90 ihtimalle toefl sorulari). Ulasmak icin bana mesaj atabilirsiniz.

falcon2189

Öğrenci
33 gercek sinav diyorum ya :) hala kimsede ilgi uyandirmiyor. Ulke olarak neden bu kadar alakasisiz bu ingilizceye zaten ondandirki toefl ortalamamiz dusuk Faydalanmak isteyen varsa bana msj atabilir.

falcon2189

Öğrenci
Evet arkadaşlar sonunda istediğim skorun fazlasını aldım. 2 aylık rahat bi çalışmayla ve elimdeki program sayesinde 95 almayı başarabildim. Toefl öyle insanların dediği gibi zor bir sınav değil sadece ona göre çalışmanız yetecektir. Ben Elimdeki program + Notefull + JasonRenshaw sayesinde bu skoru kursa gitmeden 2 aylık çalışmayla aldım. Destek isteyenler bana mail atabilirler. Özellikle speaking için açtıgım konudaki videolara dikkat ederseniz speakingden 25+ almanız içten bile değil... :angel:

nightwolf

Öğrenci
toefl ibt sınavına giren ve başarılı olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi, hangi çalışmaları yaptılar ,writing ve speaking için size göre yüksek puan getiren kalıplar hangileridir ve bu iki bölümde nelere dikkat etmek gerekir tşkler.....

Ebrehe

Öğrenci
toefl ibt sınavına giren ve başarılı olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi, hangi çalışmaları yaptılar ,writing ve speaking için size göre yüksek puan getiren kalıplar hangileridir ve bu iki bölümde nelere dikkat etmek gerekir tşkler.....

Merhaba hocam, Toefl'dan 90 aldım, Ankara TAD'da kursa gitmeme rağmen verimli olduğunu söyleyemem.
Eğer halihazırda orta veya orta üst seviyede iseniz yapılcak en iyi şey Notefull videolarını indirmek, kalıpları ezberlemek+ kaplan,cambridge, ets nin programlarını torrentten indirip çözmektir. Longman gerçek toefl a göre çok basit kaldığından önermiyorum ama seviyeniz daha başlangıç ise kullanılabilir. Sormak istediğiniz başka birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

nightwolf

Öğrenci
teşekkür ederim kardeşim, benim daha çok sormak istediğim writing speaking üzerine yani mesela hangi kalıpları kullandınız ve skorlarınız nasıl geldi

senoldeniz

Öğrenci

yds den alamayacağınız bi notu toefl den alabileceğinizi sakın düşünmeyin arkadaşlar paranızı harcamayın boşuna.tabi bu dediğim ana dili ingilizce olan bir ülke de en az 1-2 yıl geçirmeyenler için geçerli.eğer böyle bi durumunuz yoksa kır dizini yds ye çalış toefl yds nin yanında hayal

uzun06

Öğrenci
yds den alamayacağınız bi notu toefl den alabileceğinizi sakın düşünmeyin arkadaşlar paranızı harcamayın boşuna.tabi bu dediğim ana dili ingilizce olan bir ülke de en az 1-2 yıl geçirmeyenler için geçerli.eğer böyle bi durumunuz yoksa kır dizini yds ye çalış toefl yds nin yanında hayal

Fikrinize saygım var, ancak biraz abartılı bi yorum olmuş. Yakın çevremde bir çok insan (ki bunların birçoğu ya yurtdışına hiç çıkmamış ya da erasmus, work and travel sayesinde kısa süreliğine yurtdışına çıkmış kişiler) yds'den alamadığı puanı toefl'dan aldı. Ki bu kişilerden birisi öyp programını toefl puanı sayesinde kazandı. Yani bahsettiğiniz gibi hayallik bir durum söz konusu değil. Bence bu durum kişinin ingilizceyi hayatına ne kadar dahil ettiğiyle alakalı. Eğer sadece gramer çalışıp, kelime ezberleyip, okuduğunuzu anlama becerinizi geliştirmişseniz tabii ki en uygun sınav yds'dir. Diğer taraftan gramerle kelimeyle yetinmeyip, iniglizce dizi,film,müzik ve çeşitli sohbet kanallarında uzunca zaman geçirmişseniz toefl sizin için hayal olmaktan öte gerçek ingilizceyi ölçen yegane sınavdır.

Ebrehe

Öğrenci
teşekkür ederim kardeşim, benim daha çok sormak istediğim writing speaking üzerine yani mesela hangi kalıpları kullandınız ve skorlarınız nasıl geldi

MErhaba hocam kusura bakmayın başka bir vesile ile girdim siteye ve mesajınızı gördüm. Kullandığım kalıplar notefull ile tamamen aynıydı. Onun dışında eve gidince skorları da buradan yazarım.

- - - Güncellendi - - -

TOEFL'a çalışacak arkadaşlara bir tavsiyem de writing'i geliştirmek için reading, speaking'i geliştirmek için de bol listening yapılmalı, dizi film vs'yi ingilizce altyazıyla izleyin. Lyricstraining.com diye bir site var burada karaoke oynarak hem eğlenip hem de listeninginizi geliştirebilirsiniz.
Kolay gelsin.

nightwolf

Öğrenci
arkadaşlar 27 haziranda girdiğim toefl sonucum hala gelmedi bu kadar uzun süre sonucu gelmeyen var mı ve ne yapmam gerekiyor acaba yardımınızı bekliyorum tşkler...

nightwolf

Öğrenci
evet dostum mail attım cevap olarak tipik bizim dünyanın farklı bölgelerinde posta servisleri üzerinde herhangi bir kontrolümüz yok tarzında geri döndüler bi daha attım bu sefer online hesabınızdaki adresinizi modify edip şehir ilçe bölge adını ankara olarak değiştirin diye bi mail attılar bekliyorum bakalım. PTT yoluyla mı direkt verdiğimiz adrese geliyor Ink Bottle

Ink Bottle

Moderator
evet dostum mail attım cevap olarak tipik bizim dünyanın farklı bölgelerinde posta servisleri üzerinde herhangi bir kontrolümüz yok tarzında geri döndüler bi daha attım bu sefer online hesabınızdaki adresinizi modify edip şehir ilçe bölge adını ankara olarak değiştirin diye bi mail attılar bekliyorum bakalım. PTT yoluyla mı direkt verdiğimiz adrese geliyor Ink Bottle

Hocam benim belgeyi kim hangi kurye getirdi bilmiyorum. Binanın posta kutusuna koymuşlar gitmişler, ne bir kapıya getirme ne bir imza alma hiç biri olmadı. Tesadüf eseri elektrik faturalarının içinden kendi faturamı ararken görüp aldım. Görmesem aylarca kalırdı öyle herhalde. Hiç kontrol falan yok. Verip gönderiyorlar işte.

falcon2189

Öğrenci
Elimdeki gerçek 33 toefl sınavını ve speaking notefull kalıplarını (1gb) ücretsiz almak için bana mail atın.

[email protected]

- - - Güncellendi - - -

Mail atan arkadaşlara linki gönderdim. Birkaç buton çince ama alışıyorsunuz. Toefla 3 defa girdim ve sınavın bire bir aynısı. Ayrıca klasör olarak paylaştıgım bilgileri ve writing kalıpları çok işinize yarar