Sosyal Psikolojiden Sosyolojiye: Bir Soru

tju

Öğrenci
Merhabalar, hangı forumun icinde konu acacagima emin olamadim; umarim laf kalabaligi yapmiyorumdur. Adminler, kusuruma bakmasin :)

2010 Psikoloji mezunuyum, hali hazırda da ozel bir universitede burslu Sosyal Psikoloji yuksek lisansi yapiyorum; iki seneyi doldurdum, ucuncu senemde ve tez asamasindayim. Henuz doktoraya basvurmadim, bu sene de basvurmayi dusunmuyorum.

OYP ile ikinci tercihim olan Celal Bayar Universitesi, Sosyoloji bolumune yerlestirildim. Programin ilaninda "Sosyal Psikoloji yukseklisansı yapıyor/yapmis olmak" sarti yaziyordu. Ama simdi icime bir kurt dustu. Sosyoloji bolumunun sosyal psikolog kadrosu acmasında bır sorun yok degil mi? Ilanda bir yanlislik olmamistir? Lisansim da psikoloji oldugu icin ve su an benden lisans diplomami istedikleri icin acaba Psikolog olmamda problem yasar miyim diye paranoyak bir duruma dustum.

Bu durumda "Sosyoloji" doktorasi mi yapmam gerekir? Sosyal Psikoloji doktorasina sahip olabilir miyim yoksa?

Bir sorum da, su an ozel universitede yuksek lisansa devam ettigim icin, tez calismam bitince, yani seneye kontratı imzalayabiliyor muyum?

Kafam biraz karisti,

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim