PEARSON PTE İngilizce Sınavı

Sercan

Profesör
ÖYP başvuruları var haftaya, ne yazmam gerekiyor acaba bilginiz var mı bu konuda ? ÖSYM kendisi bile bilmiyor ara puanlar neye denk, nasıl iştir bu...

Böyle bir saçmalık ancak TR'de olur zaten! Hocam kullanacağınız PTE puanı çok riskli bu durumda. Yanlış beyan bile kabul edebilirler. İsterseniz aldığınız puanın yurt dışında başka puanlara denkliklerini bulun ve o bulduğunuz puanın ÖSYM tarafından denkliklerini araştırın. :ambivalence:

Antiphates

Öğrenci
Hocam uluslararası eşdeğerlikte pte 49 toefl ibt 74 e denk geliyor o da ösym toefl ibt tablosunda 62 yds ye denk geliyor.ÖSYM bunu kabul eder mi ki ? ya da direk aşağı 45 e yuvarlayıp denkliğe de 50 yazmak en garanti yöntem gibi duruyor, yanlış beyan gibi hukuki süreçte bile kazanır gibiyim çünkü tabloda belirtilmiş bir şey yok ösym'nin beni suçlayacağı elle tutulur bir durumu yok gibi.

Sercan

Profesör
Hocam uluslararası eşdeğerlikte pte 49 toefl ibt 74 e denk geliyor o da ösym toefl ibt tablosunda 62 yds ye denk geliyor.ÖSYM bunu kabul eder mi ki ? ya da direk aşağı 45 e yuvarlayıp denkliğe de 50 yazmak en garanti yöntem gibi duruyor, yanlış beyan gibi hukuki süreçte bile kazanır gibiyim çünkü tabloda belirtilmiş bir şey yok ösym'nin beni suçlayacağı elle tutulur bir durumu yok gibi.

Hocam bu bulduğunuz sonucu ÖSYM'ye bildirin bakalim ne diyecekler. Yinede son karar sizin hocam. :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cdayi

Öğrenci
Merhaba okul 30-40 arasi istiyormus pre-intermediate seviyesindeyim bu durumda girsem alirmiyim su araliklarda ? Yoksa ne kadar calismam gerek ? Yardımcı olursanız sevinirim

i.a.

Öğrenci
Arkadaşlar bu sınavla ilgili -tıpkı Ielts'de olduğu gibi- bir şehir efsanesi dolaşmaya başladı etrafta. O da sınava Diyarbakır'da girenlerin bir şekilde sınavı geçebildiği (65 ve üzeri) yönünde. Yani ben buna pek itibar etmedim ama yine de bir sorayım dedim ki yukarıdaki bir arkadaş 49 falan aldığını yazmış. Ielts için de zamanında bu tip söylentiler çok çıkmıştı. Acaba girdiğimiz şehrin puanımıza pozitif ya da negatif bir etkisi olur mu sizce?

burak136

Öğrenci
Girdim. Overall:71, l:77, r:70, s:66, w:68 aldım. Almam gereken puan YDS 80'e denk olan 78di. Olmadı. Ama İngilteredeki bi çok okulun kendi dönüşümününe göre aldığım puan IELTS 7'ye ve toefl 108-110'a denk. Dönüşümün haksızlığı ortada. Aldığım puan anca YDS 70'e denk geliyor. Komik. Bunun için her türlü idari başvuruyu yapacağım.

YDS'de ingilizce bilmeyen insanlar 65 alabilirken bu sınavdan, İngilizce bilmeden buna denk bir puan almak imkansız.

A

Akademik Forum

Guest
Bende PTE ye girmek istiyorum. PTE sinai nasil? zor mu? 1-2 calisma ile yapilabilir mi?

A

Akademik Forum

Guest
bu konu da cevaplıyacak olan var mı acaba ielts ten 4 alan biri olarak bu sınavdan 55 almak mümkün müdür?

minetrgt

Öğrenci
Girdim. Overall:71, l:77, r:70, s:66, w:68 aldım. Almam gereken puan YDS 80'e denk olan 78di. Olmadı. Ama İngilteredeki bi çok okulun kendi dönüşümününe göre aldığım puan IELTS 7'ye ve toefl 108-110'a denk. Dönüşümün haksızlığı ortada. Aldığım puan anca YDS 70'e denk geliyor. Komik. Bunun için her türlü idari başvuruyu yapacağım.

YDS'de ingilizce bilmeyen insanlar 65 alabilirken bu sınavdan, İngilizce bilmeden buna denk bir puan almak imkansız.

merhaba bende pte sınavına girmek istiyorumda ielts den 4 aldım pte 1 ay çalışarak halledilecek bir sınav mı acaba pte 50--- yds 55 ihtiyacım var

Kaan Bulut

Öğrenci
kardesim neye gore oyle deil boyle deil diyorsunuz. Dinlediginizi anlamiyor, konusamiyor ya da yazamiyosaniz YDS tarihini bekleyin. Aldanmayin, ben PTE online practicelerine bakiyorum gayette anlasilir cokta kasintili olmayan bir sinav gibi duruyor. Speakingde onunuzdeki parcayi okuyacaksiniz resim tasvir edeceksiniz bunu da yapamiyorsaniz, dinledihiniz kelimenin ne oldugnu kutucuga yazamiosaniz bence biraz kendinizi gelistirin buyuk olasilikla sizde eksiklik var demektir sinavin zorlu undan deil. Ayrica gelmis gecmis en baba sinav TOEFL IBT di. ben 1 defa girdim tecrubesizdim readingim cok kotu oldugu icin 77 aldim. ama PTE de reading deil agirlikli olarak paragraf yapma, kelime koyma var soyle bi baktiginizda PTE her acidan TOEFLdan basit gorunuyor

Listening; ielts ve toefl dan daha kolay ve yapılabilir durumda
Reading; ielts ile aynı kalitede
Writing; birinci kısım kolay ve eğlenceli, ikinci kısım ielts ile aynı kalitede
Speaking; zor da var kolay da var. tek kelimelik cevaplarda veriliyor. eğitim sonunda sorun olmuyor

Son düzenleme:

falcon2189

Öğrenci
Sınava pazartesi günü Diyarbakırda girdim sonuç bugün sabah belli oldu skorum 49, kısa süreli çalışmayla çok rahat 55 60 denkliği alınabilecek bir sınav fakat 65 denkliği zorlayan bir durum çünkü Pte den 67 almak zor bir iş.
Arkadaşlar sabahtan beri ösym çağrı merkezlerini arıyorum fakat kimse bilgi veremiyor aldığım 49 puanın eşdeğerliliği nedir ?
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
Kisa sureli calismayla 65 rahat alinir diyorsunuz ama 67 almak zor diyorsunuz nasil iştir hocam bu?

_Whisper_

Öğrenci
arkadaşlar ben YDS'de 70 almıştım. Ancak 85 civarı bir puana ihtiyacım var. Vaktim ise kısıtlı. Birisi bu sınavın nasıl olduğunu anlatabilir mi? Anlama yazma konusunda sorunum yok. Okuma da da olmaz diye düşünüyorum. Ancak konuşma kısmı nasıldır Toefl'dan ne derece farklıdır birisi açıklayabilir mi?

Sercan

Profesör
arkadaşlar ben YDS'de 70 almıştım. Ancak 85 civarı bir puana ihtiyacım var. Vaktim ise kısıtlı. Birisi bu sınavın nasıl olduğunu anlatabilir mi? Anlama yazma konusunda sorunum yok. Okuma da da olmaz diye düşünüyorum. Ancak konuşma kısmı nasıldır Toefl'dan ne derece farklıdır birisi açıklayabilir mi?

Konu altında paylaşılan bilgileri okudunuz mu?

Pearson PTE | Pearson Test of English Academic başlıklar altında paylaşılan bilgiler mevcuttur.

A

Akademik Forum

Guest
sahsen 4 kere girdiğim ve sonunda başarı elde ettiğim sınavdır. elimde bulunan çok yararlı notları+kitapları+cıkmıs olan soruları uygun fiyata vermek istiyorum. arzu eden [email protected] adresinden bana ulaşabilir

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba arkadaşlar hafataya PTE acedemic sınavına girecem, daha önce girmiş arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba ?