Pearson PTE Academic Sınavı Hakkında Önemli Bilgiler

ulas1708

Öğrenci
Ulaş selam,

Denkliğini aşağıdaki linkten bakabilirsin. Ama burada önemli olan üniversitesinin PTE Academic'den kaç istediği. Sonuçta senin puanını okul kabul edecek. Bence sen üniversite ile bir görüş.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/GENEL/YabanciDilSinavlariEsdegerlikleri140214.pdf

İlginiz için teşekkür ederim. Ancak sorguladığım şey şu ki pearson pte 45 almam yeterli ben 46 aldım o konuda sıkıntım yok. Ama pearsondan indirdiğim sonuç çıktısını kabul ediyorlar mı ? İELT TOEFL gibi sınavlarda çıktı alınıp mı başvuruluyordu denkliğe.. Merakım bu yönde çünkü resmi bir evrak gibi değil.

A

Akademik Forum

Guest
pte

merhaba bu sınava girmek için ücret ne kadar acaba ?birde her ilde oluyor mu sınav?

A

Akademik Forum

Guest
Sınav ücreti 375.00tl'dir. İnternet üzerinde kredi kartı ile ödeme yapıyorsunuz PEARSON'dan kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra. İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Denizli'de sınav merkezleri bulunmaktadır...

falcon2189

Öğrenci
bu tartışmacı tavrınıza anlam verememekle beraber, bir kişinin burada pte sınav içeriğinin tartışmaya açması ve ösym nin dil eşdeğerliliklerini olumsuz şekilde değerlendirmesi çok doğal bir süreçtir. Burası bir forumdur.

Ayrıca, benim İngilizce yetkinliğim üzerine geçmişimi bilmeden yorum yapmanız, dolayısıyla komik bir durumdur :)

kısaca bahsetmek gerekirse,

toefl ibt - 114

cpe - a

ielts 8.0

yds : 88.75

puanlarım vardır. lisans eğitimimi İngiltere'de yapmış biri olarak, yabancı dil yetkinliğimi gayet yeterli bulmaktayım.

size hayatınızda başarılar dilerim. :)

USTTEKI YORUMUNUZDAN ALDIM BUYRUN:

Sinema: Girilebilecek neredeyse tüm İngilizce sınavlara ve YDS çevrimine göre min 75 almış biri olarak, bu sınavın kolaylıkla alası yoktur. Ayrıca soru tipleri de IELTS'e ve TOEFL' benzememektedir. Paragraf soruları daha çok CPE sınavına benziyo

TOEFL, CPE, YDS, IELTS hangisinden 75 almistiniz? yds 88.75 diosunuz ilets 8 diosunuz toefl 114 diosunuz bah seeen :D cpe A diosunuz? peki hangi mubarek sinavdan min 75 aldiniz?

falcon2189

Öğrenci
1 gunluk practicesini aldim nasil bi sinava benzior die.Listeningini yapmaya calistim ama bu adamlar ingilizce degil tarzanca konusuorlar sanirim. Kadin themselvese dımsarvs purchaseye purçust der mi ? Evet der, noluyoruz dedim bi an, ingilizce ogrendikte nie bize havaii adalarinin ingizce aksanini soruyorlarki. Listeningin basit kisimlari var ama yanlis kelimeyi secme ya da kelime yazma daha kolay.

SouthWestChem

Öğrenci
Merhabalar.
Ben doktora için girdim geçen ay PTE'ye, 50 almam gerekiyordu 54 aldım. Artık ihtiyacım olmadığı için elimdeki kitabı satmak istiyorum.
PTE Practice Test Plus with Key, 120 tl'ye almıştım ben. 1 ay kullandım hala sıfır gibi duruyor. Yanında, CD ile geliyor, içerisinde 4 adet test var. İlgilenenler özelden ulaşabilirler.

Son düzenleme:

falcon2189

Öğrenci
Merhabalar.
Ben doktora için girdim geçen ay PTE'ye, 50 almam gerekiyordu 54 aldım. Artık ihtiyacım olmadığı için elimdeki kitabı satmak istiyorum.
PTE Practice Test Plus with Key, 120 tl'ye almıştım ben. 1 ay kullandım hala sıfır gibi duruyor. Yanında, CD ile geliyor, içerisinde 4 adet test var. İlgilenenler özelden ulaşabilirler.

merhaba, fiyat olarak ne kadar diyorusunuz

Efsude

Öğrenci
Tumer Altaş Pte paketini satıyorum, 1.5 aylık kullanım süresi kaldı.
İÇİNDEKİLER
PTE Online Hazırlık Kursu
Hızlı Kelime Öğrenme/Ezberleme (Hafıza Teknikleriyle; Sadece Dinleyerek)
Görüntülü Gramer Konu Anlatım Videoları
Cümle İçinde Kelime
Okuma Anlama (YDS/IELTS/TOEFL ve Tüm Sınavlar için)
Vocab 5000 (Soru + Seçenek Metin)
Vocab 5000 (Soru mp3 + Seçenek Metin)
Vocab 5000 (Soru mp3 + Seçenek mp3)

falcon2189

Öğrenci
Arkadaslar kickass.to adresinden pte academic icin hazirlanmis pdf ve 4 full denemeyi ucretsiz indirebilirsiniz. Kickass.to adresine girdikten sonra arama yerine pte academic yazin. 298 mblik programi indirin.

A

Akademik Forum

Guest
pte

Merhabalar,sınava nasıl hazırlandığınızı öğrenebilir miyim bana 45 lazımda

Kl79

Öğrenci
Arkadaşlar bu sınavdan 67 yada 70 alan kimse yokmudur hiç rastlamadım herkes 40 lar 50 lerde okadar zor mu girmeyi düşünüyorum ielts den 5.5 almıştım buna girsem ne olur merak ediyorum. eğer 40 lar 50 lerse yds kursa gideyim daha iyi gibi ama bilemedim...

A

Akademik Forum

Guest
PTE kaynakları

Arkadaşlar PTE kaynaklarını satanlardan alabilirim. acil bir durum hatta hemen cevap yazarsanız sevinirim.

A

Akademik Forum

Guest
Pte denkliğinde ara notları nasıl değerlendiriyoruz arkadaşlar , öyp de kullanmak istiyorum

K

Kullanıcı A.D.

Guest
PTE mi, hiç denemeyin!

Ben sinava girdim 3 hafta once. Cok salak bir sinav. Bilgisayar donup durdu. konusurken kaydetmedi ve en sonunda durdu. Bana ne baska bir tarih verdiler hala nede geri ödeme. Hala inceliyoruz diye mesajlar. Türkiyedeki ayaği saçma sapan. hiç girmeyin

A

Akademik Forum

Guest
PTE Kaynak ve Bilgilendirme

Pearson pte kaynakları mevcut olup pte sınavı hakkında detaylı bilgi verebilirim