ÖYP'de Yatay Geçiş

Alper

Öğrenci
Merhabalar, başka bir üni'de devam eden yüksek lisansımı atandığım üni'ye yatay geçiş yolu ile aldırmayı düşünüyorum. Yataş geçiş yaptığım üni' ye aldırdığım yüksek lisans, ÖYP kapsamında geçer mi, bu işin usul ve esasları nedir, acaba ?

Lisansüstü tercihi yapmak tekrardan YL' a başlamayı gerektirdiği için yatay geçiş yapmak mantıklı mıdır?

sidneh

Profesör
Atandığınız okulda yüksek lisans varsa sizden yatay geçiş yapmanızı isteyeceklerdir zaten. Yatay geçiş yaptığınızda yükseğiniz ÖYP kapsamına alınır.

matematk

Öğrenci
Hocam merhabalar.. Benimde yatay geçiş ile ilgili sorularım olacaktı.. Ben doktora tez aşamasına yeni geçtim ve ekim atamalarında öyp ile başka bir yeri kazandım.. Kazandığım yere yatay geçiş yapmak zorundayım doktora programı olduğu için.. İlk sorum ÖYP Lisansüstü kontenjanlarına bende başvuru yapacak mıyım? Diğer sorum ise kazandığım yerdeki bölüm başkanı yatay geçiş yaptığımdan burada da tez aşamasından devam edebileceğimi söyledi.. Ancak çalıştığım bilim dalından bir hoca burada olmadığı için başka bir üniversiteden benim bilim dalımda çalışan bir çift danışman atayacaklar.. Bu durumun sonradan bir problem oluşturup oluşturmayacağını sormak istedim.. Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler..

mmhhzz

Öğrenci
Merhabalar, arkadaşlar bir konuda sizlerin fikrini almaya ihtiyacım var.

ÖYP İle doktora yapıyor olmak koşulu ile atandım, şu anda dil eğitimindeyim YDS ye girdikten sonra lisansüstü eğitim tercihleri tekrar açılır mı hala net bir şey yok bildiğim kadarıyla, muhtemelen sistem tekrar açılmazda.

Atandığım üniversitede atandığım anabilim dalı doktora programı olmadığı için hali hazırda kayıtlı olduğum üniversiteye görevlendirmem konusunda bir sıkıntı çıkmayacak gibi duruyor. Ancak benim aklıma takılan şu, Tercih İşlemlerinde sistem tekrar açılırsa daha iyi bir eğitim alabilmek adına yeniden tercih yapabilir miyim ya da var olan doktorayı yatay geçişle başka bir üniversiteye aldırabilir miyim?

halbert

Öğrenci
Eş durumundan dolayı bir kişi doktora ya da yüksek lisans süresince yatay geçiş yapmak istese, öyp kapsamında buna izin var mıdır acaba ?

edapt_39

Öğrenci
Yaşanan mobbing nedeniyle 35. madde ile görevlendirildiğim üniversiteden başka bir üniversiteye ÖYP kapsamında yatay geçiş yapabilirmiyim?

ahmet-

Öğrenci
Yaşanan mobbing nedeniyle 35. madde ile görevlendirildiğim üniversiteden başka bir üniversiteye ÖYP kapsamında yatay geçiş yapabilirmiyim?

3 yıl önce bu soru sorulmuş ama bir cevap alınamamış. Acaba bilgisi olan var mı? 35. maddeyle şuanda bir üniversitede görevliyim. fakat bazı katlanılmaz sıkıntılardan dolayı görevlendirmeyi iptal edip başka bir üniversiteye yatay geçiş yapma hakkım var mı?

n.i

Öğrenci
3 yıl önce bu soru sorulmuş ama bir cevap alınamamış. Acaba bilgisi olan var mı? 35. maddeyle şuanda bir üniversitede görevliyim. fakat bazı katlanılmaz sıkıntılardan dolayı görevlendirmeyi iptal edip başka bir üniversiteye yatay geçiş yapma hakkım var mı?

merhabalar,
bu soruya cevap yazılmamış, ben de şu an doktora ders aşamasındayım ve 35le görevlendirildim. ancak okul değiştirmek istiyorum. yök daha önce tekrar tercih yapamayacağımı söylemişti bana ama yatay geçişle gidebilir miyim acaba, bununla ilgili deneyimi olan var mı?
35i iptal edip asıl kurumuma gidip uzaktan bitirmeye razıyım şu an. zaten korona yüzünden evde oturuyoruz boş yere senet yükümlülüğüm artıyor.
umarım yardımcı olan birileri çıkar. help piliiisss :sorrow:

n.i

Öğrenci
yökte ilgili kişiyle görüştüm. savcılığa intikal etmiş bir durum veya ciddi bir rahatsızlığımız yoksa geçiş talebimizi reddederlermiş. bunların başka okula gitmek istemekle ne ilgisi var anlamadım bile. kendi bulduğumuz bir okulda doktora yapma gibi bir hakkımız yokmuş. ne hakkımız varsa? sanırım sadece ölme hakkımız var. o da takdiri ilahi, bekliyorum. bitirdi beni bu öyp.