Öyp Soın Değişiklikler ve Atılma

Aguney

Öğrenci
Değerli arkadaşlar. Öyp ile ilişiğim kesildi.

Yök ile konuşmaya gittiğimde bir yetkili ile, lisansüstü eğitimin azami süreyi aştığı durumlarda uygulanan yaptırım konusunda tartıştık.
Eski yönetmelikte, 35. madde ile görevlendirilenlerin azami süreyi aşması durumunda asıl kadrolarının bulunduğu üniversitelerine döndüğünü biliyorum. Şimdiyse direkt olarak ilişik kesiliyormuş.

Sizlere sorum bu yönetmeliklerin tarihi nedir. İlişik kesme olayı hangi tarihte yürürlüğe girdi. Acil cevaplarınızı bekliyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Emin misiniz bu sebepten dolayı atıldığınıza?Çünkü tanıdığım bir arkadaşım yüksekte 3 yılı aştığı için tekrar eski üniversitesine atandığı üniversiteye döndü.35.madde ile görevlendirildinizmi?Yüksek lisansta mısnız yoksa doktorada mı?

arch48

Öğrenci
Değerli arkadaşlar. Öyp ile ilişiğim kesildi.

Yök ile konuşmaya gittiğimde bir yetkili ile, lisansüstü eğitimin azami süreyi aştığı durumlarda uygulanan yaptırım konusunda tartıştık.
Eski yönetmelikte, 35. madde ile görevlendirilenlerin azami süreyi aşması durumunda asıl kadrolarının bulunduğu üniversitelerine döndüğünü biliyorum. Şimdiyse direkt olarak ilişik kesiliyormuş.

Sizlere sorum bu yönetmeliklerin tarihi nedir. İlişik kesme olayı hangi tarihte yürürlüğe girdi. Acil cevaplarınızı bekliyorum.
Temmuz dönemindeki usüllerle değişti diye biliyorum ama yanlış yönlendirmeyeyim

A

Akademik Forum

Guest
Yuksek lisanstayim. 35. madde ile gorevlendirmem var. Yokteki yetkili, hic bir zaman YOK yonetmeliginde, kadronun oldugu universiteye donmenin mumkun olmadigini idda etti. Oysa eski yonetmelikte, boyle durumlarda universiteye donup tekrar lisansustu tercih yapildigini biliyorum. Bu ne zaman degisti, bana bunun bilgisi lazim.

Gamze

Administrator
Yuksek lisanstayim. 35. madde ile gorevlendirmem var. Yokteki yetkili, hic bir zaman YOK yonetmeliginde, kadronun oldugu universiteye donmenin mumkun olmadigini idda etti. Oysa eski yonetmelikte, boyle durumlarda universiteye donup tekrar lisansustu tercih yapildigini biliyorum. Bu ne zaman degisti, bana bunun bilgisi lazim.

YÖK yazısına göre 33a ile atanmış olanların 35. madde ile görevlendirilmesi sonucu kadro ile ilişiklerinin kesilemeyeceğini belirten yazı var. ÖYP de 33a kadrosu verdiği için ilişik kesilmemesi gerekiyor. Ancak yeni usul ve esaslardaki maddeler durumu değiştiriyor ve uygulamada maalesef kadro ile ilişik kesiliyor. Usul ve esaslar Aralık 2013'te değişti