ÖYP Ödenekleri Tekrar Düşürüldü

eylence

Öğrenci
bu ne böyle. Gecikmeden şikayet ediyorduk sanırım bütçeyi azalta azlalta iptal ederek bu sorunu çözecekler.
Yeni yök başkanının öyp lilere iyi bakmadığı söyleniyordu. Bu kadar nefret dolu olduğunu bilmiyorduk.
Ayrıca yurt dışı dil eğitimi masraflarıda seyehat giderlerimizden düşülecekmiş. Toplam 7.000tl ye nerde eğitim alınabilir ki acaba :d

mesuttaner

Öğrenci
arkadaşlar bakın buraya yazıyorum, biz bu işin sonunda borçlu çıkacaz,
gelene kadar bu kadar azalan bir ödenek her an borca dönüşebilir :D :D :D

msnln

Öğrenci
Arkadaşlar bir şey sorucam, şimdi bu ödeneğin bir kısmı seyahat ve günlük-yolluk kısmına ayrılıyor diyoruz ya. Buradaki seyahat ücretinde verilen para sadece otobüs yolculuğu mu yoksa örneğin ben uçakla gidip geldim. Toplamda 300 felan tuttu, onu ödüyorlar mı? Ya da belirli bir limit var mı?

A

Akademik Forum

Guest
hak aranabilir

Sonuçta biz bu kadroyu vadedildiği şekilde kazandık. Bence hak aranabilir.

smilll

Öğrenci
Arkadaşlar bir şey sorucam, şimdi bu ödeneğin bir kısmı seyahat ve günlük-yolluk kısmına ayrılıyor diyoruz ya. Buradaki seyahat ücretinde verilen para sadece otobüs yolculuğu mu yoksa örneğin ben uçakla gidip geldim. Toplamda 300 felan tuttu, onu ödüyorlar mı? Ya da belirli bir limit var mı?

Uçak bileti karşılanıyor ve genelde tamamı ödeniyor

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar yakın zamanda ÖYP ödeneği ile dil kursuna giden biri var mı?(ingilizce hariç başka bir dil öğrenmek için)

A

Akademik Forum

Guest
ÖYP ödeneği 50.000 olarak atanmış 2.5 yıldır ödeneği gelmeyen birisi olarak bu durumu mahkeme yolu ile nasıl çözebiliriz? Toplu mu hareket etmek gerekir süreç nasıl işle merak ediyorum

neslyhn

Öğrenci
2012 Aralık ayında atandım ve Temmuz'da da 35. madde görevlendirmem tamamlandı. Görevlendirildiğim tarihten 2013 Mayısına kadar herhangi bir kongreye katılmadım ancak mayıs ayında ödenekler kesin yatacak denildiği günden bugüne kadar 2 yurt içi-1 yurt dışı kongreye bildirili katıldım. Ve tüm bunlara öyp ödeneğinden yolluk-yevmiye-yol masraflarının karşılanacağına dair rektör oluru alarak gittim. Rektör olurunun olması benim için resmi güvenceydi ve geriye dönük ödeme yapılacağını düşündüm hep. Şu anda ödeneğim yatmış ancak ben YÖK'ün kararıyla geriye dönük ödeme alamıyorum.
Bunun hiçbir yolu yok mudur? Benim durumumda olan eminim çok fazla kişi vardır. YÖK'e yazsak ya da BİMER'e, faydası olmaz mı?